Aktualności Ekipa poleca

Ekipa poleca: dramy sportowe

  1. Wkrótce rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Czekacie na nie? Będziecie śledzić zmagania sportowców na arenie międzynarodowej? Aby umilić Wam czas oczekiwania na olimpijskie emocje, nasza ekipa wybrała kilka dram o tematyce sportowej. Zapraszamy do lektury.

Rubi poleca:

My Unicorn Girl (Chiny, 2020)

Główna bohaterka, Song Tian, jest aspirującą łyżwiarką figurową, a jej celem jest dostać się na tę samą uczelnię, na której uczyła się jej mama. Niestety nie udaje jej się dostać na wymarzone studia. Aby jednak zostać na uniwersytecie, postanawia ukryć się jako chłopak w drużynie hokejowej. Tam poznaje kapitana tej drużyny, Wen Binga. Czy uda jej się ukryć swoją tożsamość? Na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Oprócz sportu w dramie znajdą się także wątki romantyczne, jak i sceny pełne łez. Z całego serca polecam obejrzeć tę dramę, zwłaszcza osobom, które lubią oglądać dramy motywujące do spełniania marzeń.

 


Mintty poleca:

Attack It, Lightning! (Chiny, 2017)

Drama opowiada historię czwórki studentów. Leng Zifeng przez wiele lat trenował boks i nadał sobie tytuł „Błyskawicy”. Jednak gdy tylko dotknął szabli, postanowił zostać szermierzem. Tam poznał Zhao Yihong, której nie szło zbyt dobrze w szermierce, oraz swojego nowego rywala, Deng Erhao i jego przyjaciółkę, Bai Wushuang. Relacje tych bohaterów są dosyć skomplikowane i dopiero z czasem dowiadujemy się, jakie kto miał ze sobą powiązania.

Uważam, że drama jest warta obejrzenia. W szczególny zachwyt wprawiły mnie efekty specjalne podczas walk na szable. Wyglądały jak rodem z Gwiezdnych Wojen! Poza tym cała drama jest dosyć lekka i zabawna.

 


meltemastre poleca:

Weighlifting Fairy Kim Bok Joo (Korea, 2016)

Jest to drama, która zrobiła furorę nie tylko w Korei. Ta ciepła historia opowiada nam o perypetiach tytułowej Bokjoo (granej przez Lee Sungkyung), utalentowanej sztangistki oraz jej przyjaciół. Dziewczyna spotyka po latach swego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa (w tej roli Nam Joohyuk), który także jest obiecującym sportowcem, wybrał jednak pływanie. Dwójka głównych bohaterów nawiązuje z powrotem kontakt, który zaczyna się komplikować, gdy Bokjoo zakochuje się w kuzynie swego przyjaciela.

Drama w pogodny sposób opowiada o perypetiach studentów, nie infantylizując ich, ukazuje relacje między młodzieżą a dorosłymi, i według mnie jest przede wszystkim, dość realistycznym jak na Koreę, obrazem pierwszej nastoletniej miłości.

 


Riva poleca:

Skate Into Love (Chiny, 2020)

Drama wprost idealna na teraz, ponieważ została stworzona właśnie po to, by promować Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Główna bohaterka uprawia łyżwiarstwo szybkie na krótkim torze, natomiast główny bohater jest hokeistą. Z kolei dramowy „ten drugi” jest łyżwiarzem figurowym, co daje nam cały pakiet sportów zimowych w jednej dramie. Oczywiście na ekranie możemy zobaczyć nie tylko sport, w końcu nieprzypadkowo w tytule pojawia się słowo „miłość”. Dużo uwagi jednak jest poświęcone również tematyce sportowej: treningom, załamaniom i dążeniu do mistrzostwa.

Mimo że sama raczej nie jestem fanką sportu, a szczególnie sportów zimowych, to dramę obejrzałam z przyjemnością i mogę ją z czystym sumieniem polecić.

Dramę z polskim tłumaczeniem znajdziecie tutaj.

 


magnolia poleca:

Hot Stove League (Korea, 2019)

Baseball cieszy się zaskakująco dużą popularnością nie tylko w USA, ale także w krajach azjatyckich, w tym w Korei Południowej. Jednak nie ma zbyt wiele produkcji serialowych poświęconych temu dość specyficznemu sportowi i działalności klubu baseballowego. I tu przychodzi z pomocą bardzo dobrze skonstruowana fabularnie drama „Hot Stove League” z Namkoong Minem i Park Eunbin w głównych rolach. Oto w drużynie „Dreams”, dotychczas zajmującej ostatnie miejsce w lidze, pojawia się nowy menedżer. Baek Seungsoo na pierwszy rzut oka wydaje się być tutaj tylko tymczasowo, bo choć ma spore doświadczenie w prowadzeniu zespołów sportowych, to nie jest zbyt dobrze zaznajomiony z baseballem. Jednak pozycja outsidera pomaga mu dostrzec mocne i słabe strony zespołu „Dreams”. Dzięki temu powoli, nie bez problemów, ale systematycznie i z pomocą młodych, pełnych zapału pracowników, wprowadza zmiany. Nieraz rewolucyjne — i to na wielu różnych poziomach, zarówno w administracji, jak i wśród zawodników oraz trenerów.

Polecam tę produkcję, ponieważ całkiem dobrze objaśnia zasady w tej dyscyplinie sportowej oraz specyfikę klubu baseballowego. Ma także bardzo zróżnicowaną i ciekawą galerię postaci, co dla wielu aktorów stanowiło okazję, by wykazać się od innej niż zwykle strony.

Dramę możecie obejrzeć z polskimi napisami na naszej stronie: klik.

 


eSPe poleca:

Pride (Japonia, 2004)

Do tej dramy mam odwieczny sentyment i uważam ją za jedną z najlepszych, jakie widziałam. Drama nie należy do nowych produkcji, bo jest z 2004 roku, ale jej klimat jest wciągający i zostawia po sobie ogromne wrażenie. Historia opowiada o członkach drużyny hokejowej, ich rozgrywkach, zmaganiach w dążeniu do celu oraz problemach osobistych, w tym uczuciowych. Głównym bohaterem jest Satonaka Haru, kapitan drużyny hokejowej, którego celem jest dostanie się do NHL. Hokej jest dla niego najważniejszy, sam ciężko trenuje i tego samego wymaga od innych. Lubi spotykać się z kobietami, ale nigdy z żadną nie został na stałe, ponieważ wydarzenia z dzieciństwa odcisnęły na nim piętno. Miłość traktuje jak grę. Jednak los stawia na jego drodze Murase Aki — pracownicę klubu hokejowego, do którego należy Haru. Kobieta jest dojrzała w uczuciach i od dwóch lat czeka na swojego chłopaka, który wyjechał za granicę na studia architektoniczne. Czy spotkanie tak różnych charakterów może zaowocować czymś dobrym?

W dramie przewijają się również dwa inne, równie ciekawe, wątki miłosne. Całości dopełnia piękna oprawa muzyczna, jaką są utwory zespołu Queen. Dla fanów sportu, romansu i świetnego klimatu to pozycja obowiązkowa!

 


Sysia poleca:

Thumping Spike – 2 sezony (Korea, 2016)

Drama ma dwa sezony, które w zasadzie można oglądać niezależnie. Każdy z sezonów opowiada inną historię, ale obydwa łączy pasja do siatkówki i zmaganie się z problemami, ale także przeżywanie pierwszej młodzieńczej miłości.

Sezon pierwszy opowiada historię obiecującej siatkarki, Kang Sery, która zmaga się ze spadkiem formy. Do tego dostaje zadanie trenowania licealnej męskiej drużyny siatkówki, która niestety nie osiąga sukcesów. Owszem, w drużynie jest gwiazda, Hwang Jaewoong, ale on sam nie stworzy drużyny. Czy Sera poradzi sobie z zadaniem i doprowadzi drużynę na szczyt?

Polskie tłumaczenie znajdziecie na naszej stronie: klik.

 

Drugi sezon pokazuje nam życie studenckie. Mamy tu Han Dawoon — jedną z najlepszych studentek, która niestety nie ma szczęścia w miłości i Dong Hyesunga — byłego siatkarza, który doświadczył załamania formy i postanawia studiować biznes. Tych dwoje zawiera umowę, w której Dawoon ma pomóc Hyesungowi w nauce, w zamian za pomoc w sprawach miłosnych. Oczywiście jak to w dramach bywa, między naszymi bohaterami powstaje pewna więź.

Tłumaczenie drugiego sezonu możecie znaleźć tutaj.

Obydwa sezony na pewno zaspokoją każdego fana siatkówki, a wątki romantyczne są miłym dodatkiem. Jest tu również wiele zabawnych sytuacji. Odcinki są krótkie, więc bardzo przyjemnie się je ogląda.

 


Sport jest niemal tak częstym tematem dram, jak muzyka. W naszej „polecajce” znalazło się tylko kilka najciekawszych, wg MeiQ pozycji. A czy Wy macie swoją ulubioną sportową dramę? Napiszcie nam o tym w komentarzu.