Aktualności

Wielkie otwarcie!! Czyli kim jesteśmy, co robimy i inne urodzinowe niespodzianki :)

Witam wszystkich serdecznie na stronie powstałej dzięki współpracy między tłumaczami z grup fansuberskich lizards@DEEP oraz BAKA Fansubs. Jest to miejsce, w którym znajdziecie odcinki wielu azjatyckich dram – po polsku, za darmo, legalnie i dobrej jakości.

Przed dalszym korzystaniem ze strony prosimy o zapoznanie się z regulaminem, ponieważ zawiera on ważne informacje.

Na początek chciałam też zaznaczyć, iż nie jest to połączenie wyżej wspomnianych grup fansuberskich, każda z grup nadal działa na starych zasadach, a ta strona to jedynie projekt, w którym biorą udział niektórzy tłumacze należący do tych grup. Jeśli fansuberzy z innych grup lub tzw. wolni strzelcy również chcieliby do nas dołączyć, przyjmiemy ich z otwartymi ramionami 🙂 Udostępnianie tłumaczeń na naszej stronie nie wiąże się w żaden sposób z koniecznością zrezygnowania z dotychczasowej aktywności, lecz jest raczej pewnego rodzaju rozszerzeniem działalności.

 

Nasza motywacja czyli dlaczego powstała ta strona?

Do tej pory azjatyckie dramy można było obejrzeć po polsku na dwa sposoby, a każdy z nich miał swoje minusy. Mogliśmy oglądać dramy:

  1. legalnie poprzez portale typu Netflix, który jednak jest portalem płatnym oraz viki.com, które jest portalem darmowym, jednak tłumaczenia są tam robione przez fansuberów, którzy w dużej mierze są amatorami i robią tłumaczenia tylko po to, by zdobyć dostęp viki-pass, a po kilku odcinkach porzucają dramę. Oczywiście nie wszyscy, jest tam również całkiem sporo dobrych tłumaczy, jednak jeśli trafi się na początku na dramę z kiepskim tłumaczeniem i/lub porzuconą w połowie to można się zrazić i więcej się tam nie szuka.
  2. nielegalnie na grupach fansuberskich – tworzone przez pasjonatów, często dość dobrej jakości i kończone (chociaż też nie zawsze), jednak udostępniane nielegalnie na serwerach hostingowych, często usuwane za naruszenie praw autorskich, a ciągłe uzupełnianie linków jest meczące, a czasem wręcz niemożliwe, nie mówiąc już o konsekwencjach prawnych, na które narażają się fansuberzy.

Więc co chcemy zrobić?

Zebrać w jednym miejscu ludzi, do tej pory udzielających się w różnych miejscach w sieci, którzy chcą regularnie tworzyć tłumaczenia dobrej jakości i pomóc im udostępnić te tłumaczenia na legalnych źródłach. Dzięki temu tłumacze nie będą musieli martwić się usuwanymi plikami, a oglądający będą mieli łatwy dostęp online do wysokiej jakości tłumaczeń bez dodatkowych opłat czy rejestracji. Mam wielką nadzieję, ze nasza inicjatywa przypadnie do gustu zarówno oglądającym, jak i tłumaczom, dzięki czemu nasza baza dostępnych tytułów będzie się dynamicznie rozrastać i za jakiś czas będziecie mogli znaleźć tutaj każdą dramę, jaką tylko będziecie chcieli 🙂

 

Gdzie nas znajdziecie?

  

fb: MeiQ        ig: meiqpl       tt: meiqpl

Na naszych portalach społecznościowych znajdziecie informacje o każdym wydanym odcinku, o postępie prac nad tłumaczeniem czy zapowiedzi nowych projektów, żebyście zawsze na bieżąco wiedzieli, co ciekawego znajdziecie u nas do oglądania. Zachęcamy do obserwowania! 😀

 

Prezenty urodzinowe!

Z okazji otwarcia strony mamy dla Was dużo niespodzianek w postaci dram, które już dzisiaj możecie obejrzeć w całości lub częściowo i nadal są tłumaczone. Większość z nich była udostępniana już wcześniej na blogu riva.meiq.pl, jednak dzisiaj prezentujemy Wam też dużo nowych tytułów:

My Dangerous Wife / Moja Niebezpieczna Żona (9/16) 
drama obecnie emitowana w Korei


Search / Poszukiwany (7/10)
drama niedawno zakończona w Korei, u nas ostatnie odcinki pojawią się w przeciągu 1-2 tyg


The Penthouse: War in Life / Pałac Kłamców (2/20)
drama obecnie emitowana w Korei


How To Buy A Friend (8/8)


Secret Mother / Sekret Matki (16/16)


VIP (16/16)


Wind And Cloud And Rain / Kręte Ścieżki Przeznaczenia (21/21)


Możecie też już teraz zapoznać się z fabułą dram, których emisja jeszcze się nie rozpoczęła, ale jak tylko się zacznie, to nasi tłumacze zrobią wszystko, żeby jak najszybciej dostarczyć Wam polskie napisy w jak najlepszej jakości. Oczywiście nie będzie to zaraz tego samego dnia, ponieważ tłumaczenie zajmuje trochę czasu, jednak obiecuję Wam jedno: warto poczekać 😊

True Beauty / Ukryte Piękno

rozpoczęcie emisji: 9 grudnia 2020


Awaken / Przebudzenie
rozpoczęcie emisji: 30 listopada 2020


The Goddess of Revenge / Zemsta
rozpoczęcie emisji: 21 listopada 2020, polskie napisy pojawią się za parę dni

 

Ale to jeszcze nie wszystko!!

Dla fanów koreańskich dram, którzy lubią nie tylko oglądać ulubione dramy, ale również chcą być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, mamy cotygodniową kolumnę, w której znajdziecie informacje o tym, co w danym tygodniu wydarzyło się w świecie koreańskich dram. Np to, jaki aktor dostał propozycję zagrania w jakiej dramie, kto jaką propozycję przyjął i oczywiście zapowiedzi nadchodzących dram, żebyście mogli zawczasu sprawdzić, czy w nowym sezonie pojawi się coś, co może Was zainteresować 😉 Nowe notki pojawiać się będą w każdą sobotę! Zachęcamy do śledzenia! ^^