Aktualności

7 typów kobiecości w azjatyckich dramach

Dziś swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Z tej okazji postanowiłyśmy przygotować dla Was coś specjalnego. Do stworzenia tego wpisu zainspirował nas ten artykuł https://dobrezycie.net/2018/02/09/7-typow-kobiecosci/. Opierając się na opisanych w nim typach kobiecości, chciałabym pokazać Wam, z którymi bohaterkami azjatyckich dram mi się one kojarzą.

 


 

Zmysłowa i elegancka

Jest to kobieta silna i pewna siebie, zna swoje najmocniejsze strony i świadomie je podkreśla. Na inne kobiety działa onieśmielająco, ale budzi również podziw i fascynację.

 

Przykładem takiej kobiety jest Jang Manwol (Hotel Del Luna). Jest piękną i niezależną kobietą, która doskonale wie, jak podkreślić swoje atuty. Znana jest z zamiłowania do krzykliwych i wyszukanych strojów (ponad 100 w całej dramie), picia szampana oraz do luksusowych marek samochodów.

 

Ko Moonyoung (It’s okay to not be okay) również pokazuje nam, co znaczy być elegancką i zmysłową. Swoimi strojami idealnie podkreśla atuty swojej figury. Jej outfity są dość wymyślne, jednak bije od niej klasa i pewność siebie.

 


 

Romantyczna

Kobieta romantyczna jest nastawiona na wielką miłość. Łatwo się zakochuje. Jest kobieca w klasycznym tego słowa znaczeniu. Zwykle jest subtelna, cicha, czasem nieśmiała.

 

Doskonałymi przykładami tego typu kobiet są Xu Li (Love is sweet) oraz Zhou Chengcheng (My little happiness). Obydwie dziewczyny są ładne, młode i trochę szalone. Łatwo się zakochują – niestety często nieszczęśliwie. Jednak gdy na ich drodze staną mężczyźni, którzy zdają się być obojętni na ich wdzięki, nie szczędzą starań, by ich zdobyć.

Dramę „My little happiness” znajdziecie po polsku na naszej stronie: www.meiq.pl/my-little-happiness/


 

Niezależna

To kobieta o silnej osobowości. Jest inteligentna i doskonale wie, czego chce. Twardo stąpa po ziemi i konsekwentnie dąży do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. Często bez reszty oddaje się karierze zawodowej.

 

Gdy myślę o tym typie kobiety, od razu do głowy przychodzą mi bohaterki dramy Search WWW: Bae Tami „Tammy” i Cha Hyun „Scarlett”. Są to kobiety, które postanowiły poświęcić swoje życie pracy. Z powodzeniem realizują swoje cele, na przekór dyskryminacji i przeciwnościom.

 

Na uwagę zasługuje również Yang Zhenzhen (The brightest star in the sky). Jest młodą i ambitną dziewczyną z pasją do muzyki. Po wielu niepowodzeniach, trafia do pracy w wytwórni muzycznej Star Entertainment. Dzięki jej ciętemu językowi i uporowi, pnie się po stopniach kariery i zostaje menedżerem gwiazdy. Mimo przeciwnościom, jakie na jej drodze stawia los, uparcie trwa na swoim stanowisku i dzięki temu odnosi sukcesy.

Dramę znajdziecie po polsku na naszej stronie: www.meiq.pl/the-brightest-star-in-the-sky/

 


 

Artystyczna i uduchowiona

Artystka jest typem samotniczki. Jest wrażliwa, ale często też szalona. Potrafi słuchać, a jej empatyczna osobowość przyciąga ludzi szukających zrozumienia i bratniej duszy.

 

Wol Joo (Mystic Pop-up Bar) w swojej karierze wysłuchała wielu problemów i pomogła wielu osobom. Mogłoby się wydawać, że swoją pracę wykonuje z przymusu, lecz z biegiem czasu możemy dostrzec, że jest bardzo wrażliwą i uczuciową osobą.

 

Za przykład kobiety z artystyczną duszą może również uchodzić Go Hyerim (Madame Antoine). Z pozoru fałszywa wróżka, w swojej kawiarni wysłuchuje problemów klientów i służy radą. Jej wygląd i sposób bycia powoduje, że ludzie chętnie jej się zwierzają. W rzeczywistości jest lekko szalona i roztrzepana, ale też spragniona prawdziwej miłości.

 


 

Macierzyńska

Kobieta o tym typie osobowości poświęca się rodzinie. Jest cierpliwa, wyrozumiała i opiekuńcza również w stosunku do innych ludzi. Macierzyńskie kobiety są otwarte, troskliwe i empatyczne.

 

Dla męża i córki Kang Danyi (Romance is a bonus book) zrezygnowała z obiecującej kariery zawodowej. Po 11 latach i rozwodzie ciężko jej wrócić na rynek pracy, jednak nadal robi wszystko, by zarobić na dobre wykształcenie córki. W nowej pracy, dzięki opiekuńczej i otwartej osobowości, szybko zdobywa sympatię współpracowników.

 

Chen Jiaxin (You are my destiny) to skromna i nieśmiała kobieta, która często jest wykorzystywana przez współpracowników. Gdy zachodzi w ciążę, dla dziecka jest w stanie poświęcić własne szczęście. Jednak dzięki empatii i troskliwości udaje jej się odmienić serce mężczyzny.

 


 

Naturalna

Kobieta naturalna kocha przyrodę i żyje zgodnie z jej prawami. Ma dużą wiedzę o naturalnych metodach leczenia i zdrowym odżywianiu. Ten typ kobiet to często zapalone turystki i podróżniczki.

 

W tym przypadku od razu do głowy przyszła mi Go Bokshil (Shopping King Louie). Jest to prosta dziewczyna, która całe życie spędziła z dala od cywilizacji. Utrzymywała się ze sprzedaży własnych upraw oraz roślin zebranych w lesie. Nawet po przyjeździe do miasta, nadal żyje prosto i skromnie.

 

Innym przykładem może być Luo Xi (Everyone wants to meet you). Jest ona absolwentką studiów botanicznych. Wie niemal wszystko na temat roślin, jak je uprawiać i jak je wykorzystać w codziennym życiu. Nie odnajduje się zupełnie w intensywnych realiach korporacyjnych. Za to na łonie przyrody – nieważne czy to w przydomowym ogródku, czy też w wielkiej zamkowej winnicy – potrafi zdziałać cuda i każdy wie, że należy liczyć się z jej zdaniem. 

Dramę znajdziecie po polsku na naszej stronie: www.meiq.pl/everyone-wants-to-meet-you/

 


 

Nauczycielka

Nauczycielka jest kobietą inteligentną i ciekawą świata, stale poszerza swoją wiedzę. Dużo czyta i często wybiera karierę naukową.

 

Do tego typu idealnie pasuje Goo Haeryung (Rookie historian Go Hye Ryung). Jest upartą i wszechstronną młodą kobietą, żyjącą w czasach Joseon. Dzięki swoim umiejętnościom udaje jej się zdobyć pozycję historyka (kronikarza). Jest żądna wiedzy i przygód, chce poznawać świat i czerpać z doświadczenia i wiedzy ludzi w innych krajach.

 

Bardziej współczesnym przykładem „nauczycielki” jest Chae Songhwa (Hospital playlist). Jest lekarzem, który bardzo spokojnie przekazuje informacje pacjentom, jednocześnie ich pocieszając i wspierając. Jest inteligentna, ma dużą wiedzę i jest autorytetem dla wielu innych lekarzy. Posiada analityczny umysł, szybko łączy fakty i wyciąga wnioski. Jednocześnie jest świetną przyjaciółką.

 


 

Przybliżyłam Wam sylwetki bohaterek, których charaktery moim zdaniem najbardziej pasują do poszczególnych typów kobiecości. Możecie uznać, że niektórym z nich można przypisać cechy pasujące do kilku typów, i będziecie mieć rację. A to dlatego, że rzadko zdarza się, aby kobieta posiadała cechy dopasowane wyłącznie do jednego typu kobiecości. Cytując autorkę artykułu, który stał się dla nas inspiracją: „Kobieta zmysłowa pozostanie zimna bez odrobiny macierzyńskiego ciepła. Macierzyńska powinna uczyć się od romantycznej zabiegania o swoje kobiece prawa i potrzeby. Romantyczna natomiast potrzebuje niezależności, aby budować poczucie własnej wartości”.

Koniecznie dajcie znać, czy udało Wam się odnaleźć Wasz główny typ kobiecości! A jeśli przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś postaci powiązane z poszczególnymi typami, również napiszcie o tym w komentarzu.