K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 12.09-18.09

Choi Minho potwierdził, że wystąpi u boku Choi Ji Woo w nowym thrillerze KakaoTV „Goosebumps”. Ma to być opowieść o pięknej kobiecie, która ukrywa pewien sekret. W produkcji ma zostać pokazane, że „nawet spokojne codzienne życie może być horrorem”. Za reżyserię dramy ma odpowiadać Jung Bum Shik („Gonjiam: Haunted Asylum”), a jej premierę zaplanowano na drugą połowę bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://sports.donga.com/home/article/all/20210915/109266989/2?adtbrdg=e#_adtReady

https://www.soompi.com/article/1488766wpp/shinees-minho-confirmed-to-star-in-new-thriller-drama

https://mydramalist.com/article/choi-min-ho-cast-in-his-first-suspenseful-series-goosebumps

 

Jung Yong Hwa dostał propozycję zagrania w nowej dramie „Out Of The Blue”. Ma to być romans, który wydarzył się „out of the blue”, czyli „niespodziewanie”. Przedstawi on historię znanego aktora, który związał się z kobietą, która wierzy, że jest główną bohaterką dramy. O samej dramie nie ma na razie za wiele informacji, choć prawdopodobnie scenariusz do niej napisze Byun Sang Soon („Two Cops”).

Więcej na temat pod linkami:

https://www.ytn.co.kr/_ln/0117_202109160800014105

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202109161524020010#_enliple

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=442771

https://www.msn.com/ko-kr/entertainment/tv/%EC%A0%95%EC%9A%A9%ED%99%94-%EC%B8%A1-%EB%93%9C%EB%9D%BC%EB%A7%88-%EB%B0%91%EB%8F%84-%EB%81%9D%EB%8F%84-%EC%97%86%EC%9D%B4-%EB%84%88%EB%8B%A4-%EC%A0%9C%EC%95%88%EB%A7%8C-%ED%99%95%EC%A0%95%EB%90%9C-%EA%B2%83-%EC%97%86%EC%96%B4-%EA%B3%B5%EC%8B%9D/ar-AAOv6YE

https://mydramalist.com/article/cnblue-s-jung-yong-hwa-is-in-talks-to-lead-a-new-disney-series

 

Chani z zespołu SF9 oraz Eunseo z zespołu WJSN pojawią się nowej dramie KakaoTV „Jinx”, której premierę zapowiedziano już na dziewiątego października. Ma to być romans z elementami fantastyki, który opowie o pozornie przeciętnym uczniu, który został przeklęty i za każdym razem, gdy kichnie, wszystko idzie zupełnie przeciwnie do tego, na co miał nadzieję. To sprowadza na niego wiele niefortunnych wydarzeń. Mimo to wytrwale goni za swoją nieodwzajemnioną miłością, wierząc w to, że jeśli wystarczająco się postara, to nic nie jest niemożliwe.

Więcej na temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1489114wpp/sf9s-chani-and-wjsns-eunseos-new-fantasy-romance-drama-announces-premiere-date-reveals-posters

 

Jung Eun Cha dostała propozycję zagrania w nowej produkcji Coupang Play „The Second Anna”. Początkowo miał być to film, jednak ostatecznie powstanie ośmioodcinkowa drama opowiadająca o kobiecie imieniem Anna, która próbuje żyć życiem kogoś innego. Wcześniej propozycję zagrania tytułowej „Anny” otrzymała Bae Suzy, jednak na razie nie potwierdziła swojego udziału w produkcji. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Lee Joo Young („A Single Rider”), a zdjęcia do niej mają rozpocząć się już niedługo.

Edit: Prawdopodobnie drama poleci końcem bieżącego roku  lub początkiem przyszłego po „One Ordinary Day”, którego emisję zaplanowano już na listopad. Wiadomo także, że „One Ordinary Day” raczej nie trafi na Netflixa, ponieważ pojawił się już w rozpisce dram Viu.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=442509

https://mydramalist.com/article/jung-eun-chae-reportedly-joins-suzy-in-the-second-anna

 

Kim Rae Won dostał propozycję wystąpienia w nowej produkcji SBS „The Police Station Next to Fire Station”. Ma to być historia opowiadająca o detektywie, który zawsze znajdzie jakiś trop, ratowniku medycznym, który nie przegapi żadnej rany oraz o strażaku, który jest zawsze gotowy, by ruszyć w płomienie. O samej dramie na razie wiadomo jedynie, że poruszy tematykę przestępstw, nagłych wypadków oraz sytuacji krytycznych.

Więcej na temat pod linkami:

https://mnews.jtbc.joins.com/News/Article.aspx?news_id=NB12023689

https://m.news.nate.com/view/20210914n11866

 

Choi Sooyoung oraz Jang Geun Suk nie pojawią się w nowej dramie KakaoTV „Unexpected Country Diary”. Nie do końca znany jest powód, choć może być on związany z datą emisji produkcji. Ostatnio pojawiły się nawet plotki, że drama w ogóle nie powstanie, jednak stacja zdementowała te doniesienia, twierdząc że data jej emisji została przeniesiona na wakacje przyszłego roku. Drama ma być oparta na powieści internetowej o tym samym tytule i ma opowiadać o romansie pomiędzy mężczyzną z Seulu a policjantką, którą spotyka podczas pobytu na wsi. Za reżyserię będzie odpowiadał Jo Young Min („Do You Like Brahms?”), a scenariusz napisze Baek Eun Kyung. Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na nowe doniesienia na temat obsady.

Więcej na temat pod linkami:

https://sports.donga.com/article/all/20210915/109273034/1

http://www.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=442623

https://mnews.jtbc.joins.com/News/Article.aspx?news_id=NB12023847

https://www.soompi.com/article/1488795wpp/jang-keun-suk-and-sooyoung-no-longer-in-talks-to-star-in-upcoming-romance-drama

 

Lee Sung Min dostał propozycję wystąpienia w nowej dramie „Veteran Detective”. Bedzie to historia detektywa, który niedługo ma przejść na emeryturę. W produkcji ma zostać przedstawiona jego walka psychologiczna z tajemniczym mężczyzną, który ukrywa swoją tożsamość.

Edit: Jest to opis bardzo wstępny, ponieważ o samej dramie naprawdę bardzo mało wiadomo.

Więcej na temat pod linkami:

https://sports.donga.com/home/article/all/20210913/109227020/2?adtbrdg=e#_adtReady

http://m.beffreport.com/news/articleView.html?idxno=100861

 

Kim Yong Ji dostała propozycję zagrania w nowej dramie Netflixa „Finger”. Ma być ona oparta na filmie „American Psycho” z 2000 roku i opowiedzieć historię projektanta wnętrz, który jest socjopatą z dysocjacyjnym zaburzeniem tożsamości. Wcześniej propozycję głównej roli otrzymał Kim Young Kwang, ale póki co nie potwierdził swojego udziału w projekcie. Reżyserią produkcji zajmie się Jung Ji Woo („Tune In for Love”), a scenariusz napisze Han Ji Wan („The Ghost Detective”).

Więcej na temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=442134

https://mydramalist.com/article/kim-yong-ji-to-work-with-kim-young-kwang-in-netflix-s-original-series-bloody-finger

 


I przed nami kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei. Wczoraj premierę miały trzy dramy: „The Veil”, „One The Woman oraz „Yumi’s Cells”.

Hometown – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP

Yumi’s Cells

One The Woman

Dali and the Cocky Prince

Mount Jiri

Tale of Secret Royal Inspector and Joy

ramówka TVN na najbliższe miesiące (Mount Jiri, Tale of Secret Royal Inspector and Joy, Melancholia)

Inspector Koo/ Wonderful Sight

One Ordinary Day

The King’s Affection – drama będzie dostępna na polskim Netflixie

Reflection of You – drama będzie dostępna na polskim Netflixie