K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 03.01-09.01

Kim Dong Wook, Seo Hyun Jin, Yoon Park i Nam Gyu Ri potwierdzili swój udział w kolejnej produkcji TVN „You Are My Spring”. Drama określana jest jako połączenie dramatu i romansu. Za jej reżyserię odpowiadać ma Jung Ji Hyun („Mr. Sunshine”, „Search: WWW”,  „The King: Eternal Monarch”), a scenariuszem zajmie się Lee Mi Na („Bubblegum”). Data emisji zaplanowana jest na pierwszą połowę 2021 roku, choć zważywszy na obecną ramówkę, prawdopodobnie poleci w okolicach wakacji.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1447412wpp/seo-hyun-jin-kim-dong-wook-yoon-park-and-nam-gyu-ri-confirmed-for-new-romance-drama

Kim Kang Woo dostał propozycję zagrania w nowej dramie JTBC „Gong Jak City”. Ma to być thiller psychologiczny o zawiłych relacjach między bohaterami posiadającymi różne pragnienia i ambicje, którzy skrywają swoją mroczną stronę. Wcześniej propozycję udziału w tym projekcie otrzymała Soo Ae, jednak na razie oficjalnie żadne z nich nie potwierdziło swojego udziału. Drama zostanie wyreżyserowana przez Jeon Chang Geun, który odpowiadał wcześniej za takie produkcje jak, chociażby „Mystic Pop-Up Bar” czy „The Package” i ma planowo polecieć na JTBC w 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202101060950472110

https://www.ytn.co.kr/_ln/0117_202101060928084310

https://www.soompi.com/article/1447317wpp/kim-kang-woo-joins-soo-ae-in-talks-to-star-in-mystery-drama

W zeszłym tygodniu nie było 100% pewności, ale w obecnym pojawiły się już oficjalne informacje, że  Lee Bo Young oraz Kim Seo Hyung zagrają główne role w nowej produkcji TVN „Mine”. Do obsady dołączył również Lee Hyun Wook, znany z takich dram jak „Strangers from hell” czy „Search”. Wcieli się on w rolę męża Lee Bo Young, osoby czarującej, choć noszącej w sobie bolesną historię. Ma to być melodramat, a jego emisję wstępnie zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku. Reżyserią zajmie się Lee Na Jung („Fight my Way”, „Love Alarm”), a za scenariusz będzie odpowiadać Baek Mi Kyung („Melting Me Softly”, „Miracle We Met”, „Strong Woman Da Bong Soon” ).

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1447212wpp/lee-bo-young-and-kim-seo-hyung-confirmed-to-star-in-new-tvn-drama

https://moneys.mt.co.kr/news/mwView.php?no=2021010813058091737

Lee Kwang Soo dostał propozycję zagrania w nowym projekcie „Hero”. Ma być to drama akcji z elementami fantasy, która rozgrywać będzie się w czasach, gdzie trudno jest odróżnić bohatera od potwora. Wcześniej propozycję udziału w dramie miał Woo Do Hwan, jednak ze względu na rozpoczęcie służby wojskowej, musiał zrezygnować z udziału w projekcie. Za scenariusz do dramy ma odpowiadać Park Hee Kang („Possesed”), a za reżyserię Choi Do Hoon. Póki co brak informacji zarówno na temat daty emisji, jak i samej stacji, choć przy artykule o wcześniejszej propozycji dla Woo Do Hwana wspominano OCN (więc albo stacja się wycofała, albo są w trakcie ustalana szczegółów).

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1447220wpp/lee-kwang-soo-in-talks-to-take-leading-role-in-new-fantasy-action-drama

Kim Soo Hyun i Cha Seung Won potwierdzili swój udział w nowej dramie „That Night”. Ma być to koreański remake serialu BBC „Criminal Justice”, który opowie o podróży jednostki przez system wymiaru sprawiedliwości. Za scenariusz odpowiadać będzie Kwon Soon Kyu („Warrior Baek Dong Soo”), a za reżyserię Lee Myung Woo („Fiery Priest”, „Punch”). Na razie nie ma informacji na temat stacji, choć patrząc na obsadę, to obstawiam TVN, OCN lub JTBC. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć w pierwszej połowie tego roku, a emisja wstępnie zaplanowana jest na jej drugą połowę.

Edit. Osobiście bardzo czekam na tę dramę, nie tylko ze względu na obecność Cha Seung Won, ale również fakt, że będzie to remake serialu BBC. I, o ile nie każdy remake Koreańczykom dobrze wychodzi, o tyle te na podstawie brytyjskich produkcji wypadają naprawdę dobrze ( „Life on mars”, Luther – w Korei „Less than Evil”, „Mistress”, Doctor Foster – „The World of Married”).

Poza tym coś w tej dramie musi być skoro Kim Soo Hyun odrzucił udział w produkcji Netflixa „Finger” na rzecz udziału w tym projekcie.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1447012wpp/kim-soo-hyun-and-cha-seung-won-confirmed-for-remake-of-bbc-drama-criminal-justice

Park Shi Hoo dostał propozycję zagrania głównej roli w nowym koreańskim remaku. Tym razem będzie to „The Mentalist”, który powstanie na podstawie 7-sezonowego amerykańskiego serialu kryminalnego. Sam oryginał opowiadał historię Patrica Jane, byłego „medium”, który wykorzystywał psychologiczne sztuczki, by pomóc policji dopaść seryjnego mordercę „Red Johna” i tym samym pomścić śmierć swojej żony i córki. Ogólnie o dramie na razie niewiele wiadomo poza tym, że za reżyserię odpowiadać będzie Pyo Min Soo („Producers”).

Edit. Mam bardzo mieszane uczucia, co do tej produkcji. Serial USA to typowy procedural, a zmieszczenie 7 sezonów w 16 czy 20 odcinkach to wcale nie łatwe zadanie. Pierwsze informacje na temat powstania tej produkcji pojawiły się w 2018 roku, a dopiero dwa lata później mamy jakiekolwiek doniesienia o obsadzie. Trzeba czekać na dalsze informacje, choć mam nadzieję, że nie zepsują tego, bo oryginał jest naprawdę dobrym serialem, a Simon Baker genialnie zagrał swoją postać.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1447167wpp/park-shi-hoo-in-talks-to-star-in-korean-adaptation-of-the-mentalist

Jung Gun Joo, Kim Won Hae, Chae Jung An dołączyli do obsady nowej dramy JTBC „Monthly House”. Ma być to romans, który opowie o mężczyźnie traktującym domy jak przedmioty do „kupowania” oraz o kobiecie uważającej je za miejsce do „życia”. Wcześniej potwierdzono, że główne role zagrają Jung So Min i Kim Ji Suk. Emisja dramy wstępnie zaplanowana jest na pierwszą połowę roku i prawdopodobnie poleci w okolicach marca.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1446983wpp/jung-gun-joo-kim-won-hae-chae-jung-an-and-more-join-jung-so-min-and-kim-ji-suk-in-upcoming-drama

Song Hye Ko potwierdziła udział w nowej dramie scenarzystki Kim Eun Sook „Glory”. Ma to być thriller, który będzie opowiadał historię zemsty. Oczekiwania co do tej dramy z pewnością są ogromne, szczególnie patrząc na zespół pracujący przy produkcji. Za scenariusz odpowiadać będzie Kim Eun Sook, znana z wielu bardzo popularnych dram takich jak: „Goblin”, „Descendants of the Sun”, „Mr. Sunshine”, „Heirs” czy „Secret Garden”, a za reżyserię Ahn Gil Ho znany z takich dram jak: „Stranger”, „Watcher”, czy „Memories of Alhambra”. Póki co brak dokładnej daty emisji oraz stacji, choć już wiadomo, że będzie to produkcja licząca kilka sezonów, a pierwszy ma mieć 8 odcinków.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1447648wpp/production-company-shares-details-about-song-hye-kyos-new-drama-written-by-kim-eun-sook

Lee Min Ki i Kim Ji Won dostali propozycję udziału w nowej dramie JTBC „Romance Gourmet” (tytuł wstępny). Na razie nie ma za wiele informacji o dramie poza tym, że jej reżyserią zajmie się  Kim Seok Yoon („Detective K: Secret of the Living Dead”), a za scenariusz odpowiadać będzie Park Hae Young („Another Oh Hae Young”, „My Mister”). Zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się w tym roku, a datę emisji zaplanowano na rok 2022.

Więcej na ten temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=398575

https://www.soompi.com/article/1447640wpp/kim-ji-won-and-lee-min-ki-in-talks-to-star-in-new-jtbc-drama

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei.

 

Mouse – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP (o ile nie trafi na PL Netflixa)

Beyond Evil/Freak/Monster

River Where The Moon Rises – drama będzie dostępna na forum BAKA (o ile nie trafi na PL Netflixa)

https://www.youtube.com/watch?v=pnl9-WlzT-M&feature=youtu.be

Luca

Times