C-DRAMA Zakończone , ,

Wild Grass (2020)

Akcja filmu rozgrywa się w okresie rozkwitu lat 90. i opowiada o trójce młodych ludzi, których marzenia rozpływają się niczym poranna mgła, a mimo to udaje im się odnaleźć własne życie, pośród rozpaczy.
Yun Xiao od zawsze marzyła o tym, by mieszkać w wielkim mieście. Znudzona życiem w swoim małym miasteczku, w końcu postanawia ruszyć za marzeniami i z podekscytowaniem wyrusza do wielkiego miasta, mając nadzieję, że czeka ją wielka przyszłość. Niestety rzeczywistość okazuje się odbiegać od jej wyobrażeń. Mimo wszelkich starań, nic nie idzie po jej myśli.
W międzyczasie Li Mai chce wyjechać z miasta i zostawić życie tancerki za sobą, jednak niespodziewany wypadek uniemożliwia realizację jej planów. Uwięziona w niekończącej się pętli beznadziejności, postanawia zakończyć swoje życie, ale coś ją powstrzymuje. Ostatecznie jest zmuszona dalej pracować w klubie tanecznym.
W pewnym momencie życia obie kobiety poznają zdesperowanego muzyka Wu Fenga, który o jeden raz za dużo zadarł z szefem lokalnej mafii.
Zdając sobie sprawę, że jedynym sposobem na ucieczkę z ich koszmarnego życia jest opuszczenie wielkiego miasta, trójka bohaterów decyduje się na ten krok. Czy jednak bohaterom uda się zrealizować plan i ocalić własne życia?

Obsada: Sandra Ma, Elaine Zhong, Johnny Huang

Tytuł angielski: Wild Grass
Tytuł oryginalny: 荞麦 疯长
Tytuł polski: Dzika Trawa
Kraj: Chiny
Data premiery: 25 sierpnia 2020

tłumaczenie: swietej-pamieci || korekta: Riva || grupa fansuberska: Lizards@DEEP

 


INFORMACJA: Film znajduje się na serwerze viki.com z dostępem tylko dla osób posiadających konto VIKI PASS STANDARD, osoby nieposiadające konta mogą pobrać polskie napisy na forum Lizards@DEEP! Zapraszamy!