K-DRAMA Zakończone , , , ,

The Devil Judge

Kang Yo Han (Ji Sung) to „Sędzia z Piekła Rodem” – główny sędzia Sądu Najwyższego. W dystopijnej Korei Południowej przyszłości jego słowo jest prawem, a jego sala sądowa jest także studiem telewizyjnym. Sąd stał się najlepszym telewizyjnym reality show, z widzami zaproszonymi do udziału na żywo w „Sądzie Ludowym”. Tutaj chciwość i korupcja są widoczne dla całego narodu, a kary są odpowiednio wymierzane. Jest osobą kontrowersyjną, opinia publiczna nie jest pewna, czy Kang Yo Han jest prawdziwym bohaterem czy złośliwą siłą siejącą ziarno chaosu w swoim sądzie.
Jeong Seon Ah (Kim Min Jung) to twarda, inteligentna i ambitna kobieta, pożądająca władzy. Nawiązała zaciekłą rywalizację z Kang Yo Hanem. Wzrastała w ubóstwie, by zostać dyrektorem Fundacji Odpowiedzialności Społecznej. Sprawuje znaczącą władzę za kulisami, utrzymuje bliskie więzi zarówno z politykami, jak i liderami biznesu – i jest zdecydowana promować własną wizję przyszłości. Na jej celowniku jest sam „Sędzia z Piekła Rodem”. Chce odkryć jego najmroczniejsze sekrety.
W ten niespokojny świat wkracza dwoje przyjaciół z dzieciństwa, którzy poszukują sprawiedliwości: niedoświadczony sierota, sędzia Kim Ga On (Jinyoung) i policjantka Yun Su Hyeon (Park Gyu Young). Czy są w stanie zmierzyć się z intrygami Jeong Seon Ah i naszego „Sędziego z Piekłą Rodem”?

Obsada: Ji Sung, Kim Min-Jung, Park Jinyoung, Park Gyu-Young, Yum Hye-Ran, Park Young-Gyu, Jang Young-Nam, Joo Suk-Tae, Kim Jae-Kyung, Lee So-Young, Shin Kang-Kyun

Tytuł angielski: The Devil Judge
Tytuł oryginalny: 악마판사 (Akmapansa)
Tytuł polski: Sędzia z Piekła Rodem
Kraj: Korea Południowa
Ilość odcinków: 16
Data emisji: 3 lipca – 22 sierpnia 2021

tłumaczenie: Kleine || korekta: albizja || grupa fansuberska: BAKA Fansubs

Dostępne za pośrednictwem portalu: viki.com

 INFORMACJA:
Drama znajduje się na serwerze viki.com. Aby zmienić język na polski, należy kliknąć na dole po prawej stronie „EN – xx%” i zmienić na „PL – 100%”, zalecamy, aby w przypadku korzystania z urządzeń mobilnych (telefon, tablet) pobrać sobie darmową aplikację VIKI 🙂