K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 31.01-06.02

Lee Joon dostał propozycję zagrania w nowej produkcji TVN „Bulgasal” / „Immortal”. Ma być to drama fantasy o kobiecie, która pamięta swoją przeszłość i przez 600 lat powtarza cykl życia i śmierci oraz o mężczyźnie, który nie może umrzeć. Wcześniej ofertę wystąpienia w dramie otrzymał Lee Jin Wook, jednak póki co nie potwierdził swojego udziału. Za scenariusz odpowiadać mają Seo Jae-won i Kwon So-ra („The Guest”), a za reżyserię Jang Young-woo od „I Need Romance 3”.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1452269wpp/lee-joon-and-lee-jin-wook-in-talks-to-star-in-tvns-upcoming-fantasy-revenge-drama

 

Kim Kang Woo i Soo Ae potwierdzili udział w nowej dramie JTBC „Gong Jak City”. Ma to być thriller psychologiczny o tym, co można utracić, gdy ludzie stają się chciwi i żądni władzy. Drama zostanie wyreżyserowana przez Jeon Chang Geun, który odpowiadał wcześniej za takie produkcje jak, chociażby „Mystic Pop-Up Bar” czy „The Package” i ma planowo polecieć na JTBC w drugiej połowie 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1452413wpp/soo-ae-and-kim-kang-woo-confirmed-to-star-in-new-jtbc-drama

 

Park Hae Joon postanowił zrezygnować z udziału w remaku hitowej serii Netflixa „Money Heist”. Za oficjalny powód tej decyzji podaje się konflikt z innymi zobowiązaniami aktora. Jego miejsce ma zająć Park Hae Soo, który wcieli się w postać Berlina. Według ostatnich doniesień, w produkcji mamy zobaczyć również Yoo Ji Tae jako Profesora, Jeon Jong Seo jako Tokyo oraz Kim Yoo Jin jako Lisbon. Za scenariusz dramy odpowiadać będzie Ryoo Yong-jae („My Holo Love” i „Psychopath Diary”), a reżyserią zajmie się Kim Hong-sun, który odpowiadał za takie produkcje, jak pierwszy sezon „Voice” oraz dramę „Guest”. Tak jak pisałam już wcześniej, oryginalna seria opowiada o profesorze, który opracowuje genialny plan napadu na mennicę w Madrycie i zbiera grupę osób z „przeszłością”, która wraz z nim podejmuje się tego zadania. Zarówno data premiery, jak i dokładny tytuł nie są jeszcze znane, ale drama ma polecieć na Netflixie jako ich produkcja oryginalna. Prawdopodobna data rozpoczęcia zdjęć to maj tego roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/02/05/SAXKE3H7T7QVTREKCBPPSEZYFI/

 

Ji Sung, Kim Min Jung, Jinyoung z zespołu GOT7 oraz Park Gyu Young potwierdzili swój udział w kolejnym projekcie TVN „Devil Judge”. Ma być to drama prawnicza i opowiadać o dwóch sędziach. Jeden próbuje ukarać zło, zmieniając przy tym sąd w reality show, a drugi pragnie poznać tożsamość swojego współpracownika. Za scenariusz odpowiadać ma Moon Yoo Seok („Miss Hammurabi”), a reżyserią zająć się Choi Jung Guy („Children of Nobody”). Drama planowo ma polecieć w drugiej połowie 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1452210wpp/ji-sung-kim-min-jung-got7s-jinyoung-and-park-gyu-young-confirmed-for-new-tvn-drama

http://koalasplayground.com/2021/02/05/tvn-assembles-talented-cast-for-legal-drama-devilish-judge-with-ji-sung-kim-min-jung-jinyoung-and-park-gyu-young/

 

Seo Ye Ji i Kim Nam Gil potwierdzili udział w nowej dramie fantasy OCN „Island”. Ta historia z egzorcyzmami w tle ma być oparta na webtoonie o tym samym tytule i opowiadać o trzech zupełnie różnych osobach, które na pięknej, choć zawładniętej przez mroczne siły wyspie, próbują się wzajemnie chronić. Za reżyserię tej dwu sezonowej dramy odpowiadać ma Bae Jong („Fabricated City”), a jej emisję zaplanowano wstępnie na końcówkę sierpnia tego roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mydramalist.com/article/kim-nam-gil-and-seo-ye-ji-confirmed-for-ocn-drama-island

https://www.dispatch.co.kr/2127906#_DYAD

 

Song Ji Hyo potwierdziła swój udział w nowej dramie fantasy TVING „Come to the Witch Restaurant”. Ma to być historia zdesperowanych ludzi, którzy przychodzą zjeść magiczne dania z nadzieją na spełnienie swoich życzeń, nawet za cenę własnej duszy. Wcześniej ofertę wystąpienia w produkcji otrzymali Nam Ji Hyun oraz Chae Jong Hyeop, jednak póki co nie potwierdzili oni swojego udziału. Reżyserią dramy zajmie się So Jae Hyun („Memorist”), a sama produkcja ma liczyć jedynie osiem odcinków.

Więcej na ten temat pod linkami:

http://koalasplayground.com/2021/02/02/nam-ji-hyun-and-chae-jong-hyeob-in-talks-for-tving-k-drama-welcome-to-witchs-restaurant-joining-song-ji-hyo/

https://www.soompi.com/article/1451789wpp/nam-ji-hyun-in-talks-to-star-as-lead-of-new-fantasy-drama-chae-jong-hyeop-to-reportedly-join

https://www.soompi.com/article/1451988wpp/song-ji-hyo-confirmed-for-drama-nam-ji-hyun-and-chae-jong-hyeop-are-in-talks-for

 

Park Ha Sun dostała propozycję zagrania w nowej, wysokobudżetowej dramie MBC „Black Sun”. Ma to być 12-odcinkowa seria szpiegowska, która będzie opowiadać historię najlepszego agenta w Narodowej Służbie Wywiadu i jego losy podczas próby odkrycia zdrajcy wśród swoich. Wcześniej swój udział w produkcji potwierdził Namgoong Min. Emisja dramy zaplanowana jest na najbliższe wakacje i ma to być największy projekt MBC na obecny rok.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1452057wpp/park-ha-sun-in-talks-for-mbc-drama-namgoong-min-is-confirmed-to-star-in

http://koalasplayground.com/2021/02/02/park-ha-sun-in-talks-to-join-namgong-min-in-thriller-k-drama-black-sun/

 

Yoo Seung Ho dostał propozycję zagrania w nowej produkcji KBS „Thinking of the Moon When the Flower Blooms”. Ma to być drama historyczna, która poruszy temat zakazu wyrobu alkoholu w czasach Joseon. Reżyserią zajmie się Hwang In Hyuk („Doctor Prisioner”), a data emisja została wstępnie zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1451714wpp/yoo-seung-ho-in-talks-for-leading-role-in-new-historical-romance-drama

 

Yoo Ha („Gangnam 1970”, „Frozen Flower”) będzie odpowiadał za reżyserię nowej dramy „Dear X”. Ma być to historia oparta na webtoonie o tym samym tytule i przedstawiać upadek czołowej aktorki oraz jej skrywane oblicze. Póki co brak jakichkolwiek doniesień o obsadzie, stacji czy prawdopodobnej dacie emisji.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mydramalist.com/688265-dear-x

https://m.ytn.co.kr/news_view.amp.php?param=0117_202102050918486297

 

Rain dostał propozycję zagrania w nowej produkcji „Ghost Doctor”. Ma być to historia, która będzie połączeniem dramy medycznej z tematyką duchów. Póki co niewiele wiadomo o samej fabule, stacji czy dacie emisji, a jedyne doniesienia dotyczą duetu scenarzysta-reżyser. Za kamerą usiądzie bowiem Boo Sung Chul („Heirs”, „Mask”), a scenariusz napisze Kim Eun Hee („Live Up To Your Name”). Jeśli Rain przyjmie rolę, będzie to jego powrót do koreańskich dram po dwóch latach nieobecności.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1452588wpp/rain-in-talks-to-star-in-his-1st-drama-in-2-years

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202102050809002410#_enliple

http://koalasplayground.com/2021/02/05/rain-considering-his-tv-comeback-in-2-years-with-medical-k-drama-ghost-doctor/

 

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei. W tym tygodniu swoją emisję zakończyły dwie kolejne dramy. Były to „True Beauty” oraz „Run On”. Pojawiły się także nowości. W paśmie poniedziałek – wtorek TVN „Luca”, która w swoim drugim odcinku zanotowała wynik 5.8%, a na MBC „Love Scene Number” (pierwszy z czterech trwających prawie dwie godziny odcinków), jednak nie wiem z jakiego powodu, ale nie mogę doszukać się oglądalności tej dramy.

Beyond Evil/Freak/Monster

Dear M. – drama będzie dostępna na naszej stronie

River Where The Moon Rises – drama będzie dostępna na forum BAKA

Times

Sisyphus: The Myth – drama będzie dostępna na polskim Netflixie

Vincenzo – drama prawdopodobnie będzie dostępna na polskim Netflixie

Mouse – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP