K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 29.11-05.12

A o to kolejna porcja, co tygodniowych newsów.

Ji Chang Wook dostał propozycję zagrania w nowej 6-odcinkowej dramie „Annarasumanara”. Ma być to oryginalna produkcja Netflixa, która będzie oparta na webtoonie o tym samym tytule i opowie historię dziewczyny, która utraciła wiarę w swoje marzenie o zostaniu iluzjonistą i wiedzie ciężkie życie. Wszystko zmienia się po spotkaniu z tajemniczym iluzjonistą, który jeszcze nie dorósł. Ji Chang Wookowi zaproponowano rolę iluzjonisty Lee Eula. Bohater zamieszkuje opuszczony park rozrywki i kiedy spotyka kogoś na swojej drodze, zadaje mu dziwne pytanie: „Czy wierzysz w magię”? Drama zostanie wyreżyserowana przez Kim Sung Yoon, który odpowiadał za takie produkcje jak „Love in the Moonlight” czy „Itaewon Class”, a samą premierę zaplanowano na 2021 rok. Jednak zważywszy na przesunięcia dram wywołane pandemią, nie można być pewnym co do tej daty.

 

Tang Joon Sang oraz Kim Sang Kyung dostali propozycję zagrania w nowej dramie KBS „Racket Boys”. Ma być to drama ze sportem w tle, którym tym razem będzie badminton. Ogólnie na razie nie ma za dużo informacji o tej dramie, poza tym, że za scenariusz będzie odpowiadać scenarzysta od dramy „Prison Playbook”, a drama planowana jest na pierwszą połowę 2021 roku.

 

Soo Ae dostała propozycję zagrania w nowej dramie JTBC „Gong Jak City”. Ma to być thiller psychologiczny o zawiłych relacjach między bohaterami posiadającymi różne pragnienia i ambicje, którzy skrywają swoją mroczną stronę. Drama zostanie wyreżyserowana przez Jeon Chang Geun, który odpowiadał wcześniej za takie produkcje jak, chociażby „Mystic Pop-Up Bar” czy „The Package” i ma planowo polecieć na JTBC w 2021 roku.

 

W końcu oficjalnie potwierdzono, że Jang Ki Yong i Heyri z zespołu Girl’s Day zagrają główne role w nowej komedii romantycznej TVN „Frightening Cohabitation”. Drama ma być adaptacją popularnego webtoonu i opowiadać historię 999-letniego gumiho, który niespodziewanie zaczyna mieszkać w jednym domu ze studentką. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Nam Sung Woo, znany z takich produkcji jak „Kkondae Intern”, a samą dramę zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku.

 

Oficjalnie potwierdzono remake hitowej serii Netflixa “Money Heist”. Póki co, jedyne pewne informacje dotyczą scenarzysty, którym został Ryoo Yong-jae („My Holo Love” i „Psychopath Diary”) oraz reżysera Kim Hong-sun, który odpowiadał za takie produkcje, jak pierwszy sezon dramy „Voice” oraz dramę „Guest”. Tak jak pisałam w poprzednim artykule, oryginalna seria opowiada o profesorze, który opracowuje genialny plan napadu na mennicę w Madrycie i zbiera grupę osób z ”przeszłością”, która wraz z nim podejmuje się tego zadania. Na razie pozostaje nam czekać na informacje, czy podawane wcześniej przez media nazwiska rzeczywiście pojawią się w produkcji. Zarówno data premiery, jak i dokładny tytuł nie są jeszcze znane, a sama drama prawdopodobnie poleci na Netflixie, jako ich produkcja oryginalna.

 

Kim Moo Yeol oraz Lee Sung Min potwierdzili swój udział w projekcie, „Juvenile Judgment”. Tak jak już wcześniej pisałam, swój udział w tej prawniczej dramie potwierdziła Kim Hye Soo, a sama produkcja planowo poleci jako Netflix Original w 2021 roku.

 

Jung Jae Young dostał propozycję zagrania w dramie MBC „Out of Your Mind”. O dokładnej fabule, póki co niewiele wiadomo, poza informacją, że ma opowiadać historię pracujących ludzi w średnim wieku. Wcześniej propozycję udziału w dramie otrzymała także Moon So Ri, jednak na razie nie potwierdziła, czy wystąpi w tym projekcie. Za reżyserię dramy ma odpowiadać Kim Keung Hong, znany z dramy „Welcome 2 Life”, a sama jej emisja zaplanowana została na pierwszą połowę 2021 roku.

 

Kim Min Jung dostała propozycję udziału w kolejnym projekcie TVN „Devil Judge”. Ma być to drama prawnicza i opowiadać o dwóch sędziach. Jeden próbuje ukarać zło, zmieniając przy tym sąd w reality show, a drugi pragnie poznać tożsamość swojego współpracownika. Wcześniej propozycję zagrania głównych ról otrzymali Ji Sung oraz Park Jin Young z zespołu GOT7. Za scenariusz odpowiadać ma Moon Yoo Seok, znany z innej prawniczej dramy „Miss Hammurabi”, a za reżyserię Choi Jung Guy, odpowiedzialny za reżyserię dramy „Children of Nobody”.

True Beauty – drama będzie dostępna na naszej stronie

Cheat on me, if you can – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP & BAKA

City couple’s way of love – drama będzie dostępna na forum BAKA (o ile nie trafi na Netflixa)

No Touch Princess

Secret Royal Inspector: Joseon Secret Investigation Team

Sunbae, Don’t Put on That Lipstick