K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 28.02-06.03

Yoon Kye Sang i Go Ah Sung dostali propozycję zagrania w dramie „Crime Puzzle”. Ma być to thriller oparty na webtoonie o tym samym tytule i koncentrować się na procesie układania elementów, niczym puzzle. Jeśli Yoon Kye Sang potwierdzi swój udział, to wcieli się w postać profesora akademii policyjnej, Han Seung Mina, który przyznaje się do zabicia ojca swojej byłej dziewczyny. Go Ah Sung zaproponowano rolę Yoo Hee, profilerki kryminalnej, która nie wierzy w winę byłego ukochanego i postanawia zająć się tą sprawą. Drama przedstawi ponowne spotkanie tej dwójki oraz zmierzenie się ich z nieoczekiwaną prawdą na temat serii morderstw. Za reżyserię produkcji odpowiadać będzie Go Jae Hyun („Player”, „Black”, „Dinner Mate”), a scenariusz napisze Choi Jong Gil. Póki co brak jest informacji na temat stacji oraz daty emisji, ale może tym razem nie będziemy musieli czekać na kolejne doniesienia prawie rok.

Edit. Wcześniej potwierdzono, że w dramie ma zagrać Park Hae Jin, jednak skoro jego rolę zaproponowano Yoon Kye Sangowi, to aktor pewnie wycofał się ze swojego udziału w produkcji.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.mksports.co.kr/view/2021/199594/

https://mnews.joins.com/article/24002673?cloc=rss-news-total_list#home

http://m.xportsnews.com/?ac=article_view&entry_id=1395271#_enliple

http://koalasplayground.com/2021/03/02/yoon-kye-sang-and-go-ah-sung-sign-on-to-solve-a-crime-puzzle-in-new-k-drama/

https://www.kdramapal.com/yoon-kye-sang-go-ah-sung-talks-headline-upcoming-thriller/

 

Cha Eun Woo z zespołu ASTRO dostał propozycję zagrania w nowej dramie fantasy OCN „Island”. Ta historia z egzorcyzmami w tle ma być oparta na webtoonie o tym samym tytule i opowiadać o trzech zupełnie różnych osobach, które na pięknej, choć zawładniętej przez mroczne siły wyspie, próbują się wzajemnie chronić. Wcześniej propozycję zagrania tej roli otrzymał Im Si Wan, ale prawdopodobnie ją odrzucił, skoro pojawiły się doniesienia o kolejnym aktorze. W głównych rolach zapewne zobaczymy Seo Ye Ji i Kim Nam Gila, choć mimo wcześniejszych doniesień o pojawieniu się tej dwójki w dramie, to dopiero w ostatnim tygodniu Kim Nam Gil oficjalnie potwierdził swój udział. Seo Ye Ji jeszcze tego nie zrobiła, ale skoro na pewnych stronach pojawiały się takie informacje, to pewnie jest to kwestią czasu. Planowo drama ma mieć dwa sezony po dziesięć odcinków i polecieć w okolicach sierpnia.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1457023wpp/astros-cha-eun-woo-in-talks-along-with-seo-ye-ji-and-kim-nam-gil-for-upcoming-ocn-drama

https://www.soompi.com/article/1457470wpp/kim-nam-gil-confirmed-for-drama-cha-eun-woo-and-seo-ye-ji-are-in-talks-for

 

Jeon Yeo Bin dostała propozycję zagrania w nowej dramie Netflixa „Glitch”. Ma to być thriller przedstawiający historię Hong Ji Hyo, która próbuję odnaleźć swojego zaginionego chłopaka przy pomocy społeczności obserwatorów UFO. Scenariusz do dramy napisze Gin Han Sai, który pracował wcześniej przy dramie „Extracurricular”, a samą jej produkcją zajmie się Studio 329.

 Więcej na temat pod linkami:

http://m.theceluv.com/article.php?aid=1614664208367824006

https://www.soompi.com/article/1457457wpp/jeon-yeo-bin-in-talks-for-upcoming-series-from-the-writer-of-extracurricular

 

Park Ha Sun oraz Kim Ji Eun potwierdziły udział w nowej, wysokobudżetowej dramie MBC „Black Sun”. Ma to być 12-odcinkowa seria szpiegowska, która będzie opowiadać historię najlepszego agenta w Narodowej Służbie Wywiadu i jego losy podczas próby odkrycia zdrajcy wśród swoich. Wcześniej swój udział w produkcji potwierdził Namgoong Min. Emisja dramy zaplanowana jest na najbliższe wakacje i ma to być największy projekt MBC na obecny rok.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1452057wpp/park-ha-sun-in-talks-for-mbc-drama-namgoong-min-is-confirmed-to-star-in

http://koalasplayground.com/2021/03/04/namgong-min-gets-his-black-sun-drama-leading-ladies-in-park-ha-sun-and-rising-actress-kim-ji-eun/

 

Aktorka musicalowa Park Ji Yeon dostała propozycję udziału w nowej dramie Netflixa „Model Family”. Historia ma przedstawiać sytuację zwykłej rodziny, która stojąc w obliczu bankructwa, zostaje jednocześnie wciągnięta w krwawy świat gangów narkotykowych. Jeśli Park Ji Yeon przyjmie rolę, to wcieli się partnerkę postaci, której rolę zaproponowano So Ji Subowi. Wcześniej propozycję zagrania w produkcji otrzymali także Jung Woo oraz Yoon Jin Seo, jednak na razie nie ma informacji o tym, czy aktorzy zdecydowali się na udział w tym projekcie. Wiadomo za to, że przy produkcji będzie pracować reżyserka od „Love Alarm”.

Więcej na temat pod linkiem:

https://news.joins.com/article/24005622?cloc=rss-news-total_list

 

Korea planuje powtórną adaptację manhwy „Goong”. Po raz pierwszy została ona zekranizowana w 2006 roku, a w głównych rolach zobaczyliśmy wtedy Yoon Eun Hye, Joo Ji Hoona, Kim Jeong Hoona oraz Song Ji Hyo. Na razie o samym remake’u niewiele wiadomo, poza informacją, że produkcją zajmie się Group 8, która pracowała przy adaptacji z 2006 roku oraz dramach takich jak: „I’m Sorry I Love You”, „Boys Over Flowers”, czy „My ID is Gangam Beauty”.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.theceluv.com/article.php?aid=1614918681368363006#_enliple

https://www.soompi.com/article/1457648wpp/hit-2006-drama-goong-to-get-a-remake

 

Ostatnio w Korei wypłynął kolejny skandal, w który zamieszanych okazało się być sporo aktorów i idoli. Dotyczył on przede wszystkim nękania rówieśników w czasach szkolnych. Kwestia ta dość mocno odbiła się na stacji KBS. Najpierw pod znakiem zapytania stanęła przyszłość dramy „Dear M.” , a potem było już tylko gorzej. W ostatnim tygodniu pojawiły się informacje, że główny aktor „River Where The Moon Rises”, Ji Soo, zamieszany był nie tylko w nękanie rówieśników, ale również w ich molestowanie. Sam aktor przyznał się do winy (choć podobno tylko do zarzutów nękania), co poniekąd było gwoździem do jego trumny. Nie trzeba było długo czekać, by pojawiła się petycja o usunięcie aktora z dramy. I tak postąpiło KBS, choć na pewno nie była to łatwa decyzja, skoro aż osiemnaście z dwudziestu odcinków zostało już nakręconych. W jego postać ma wcielić się Na In Woo, którego zobaczymy w dramie już od dziewiątego odcinka. Produkcja planuje także usunąć jak najwięcej scen z Ji Soo z dwóch wcześniejszych epizodów. Jak zakończy się ta sprawa, a także innych aktorów i idoli? Zobaczymy, kto się przyzna i komu coś udowodnią. Na pewno można stwierdzić jedno: kariera Ji Soo jest praktycznie skończona, bo w Korei takich rzeczy raczej nie wybaczają.

Więcej na temat pod linkami:

http://koalasplayground.com/2021/02/22/k-ent-gripped-by-multiple-school-era-bullying-accusations-including-jo-byung-gyu-park-hye-soo-kim-dong-hee-and-soojin-of-g-idle/

http://koalasplayground.com/2021/03/03/ji-soo-admits-bullying-and-sexual-assault-allegations-from-school-era-1-day-after-scandal-breaks-future-of-k-drama-river-where-the-moon-rises-uncertain/

http://koalasplayground.com/2021/03/04/kbs-to-replace-ji-soo-with-another-actor-in-sageuk-drama-river-where-the-moon-rises-details-still-to-be-worked-out/

http://koalasplayground.com/2021/03/05/ji-soo-to-enlist-in-the-army-public-service-in-october-2021-denies-the-sexual-assault-portion-of-allegations-and-river-where-the-moon-rises-to-replace-him-with-na-in-woo-starting-episode-9/

https://www.pinkvilla.com/entertainment/ji-soo-officially-out-river-where-moon-rises-mr-queen-s-na-woo-talks-replacement-631870

https://www.soompi.com/article/1457664wpp/ji-soo-confirmed-to-be-leaving-river-where-the-moon-rises-na-in-woo-in-talks-to-replace-him

 

Samhwa Network ujawniło kilka dram, których produkcją zajmą się w najbliższym czasie. Będą to:

  • „Now, We Are Breaking Up” – melodramat, w którym główną rolę zaproponowano Song Hyo Kyo. Za reżyserię będzie odpowiadać Jae In („Misty”), a drama prawdopodobnie poleci na SBS.
  • „Mentalist” – remake serialu US o tym samym tytule. Sam oryginał opowiadał historię Patrica Jane, byłego „medium”, który wykorzystywał psychologiczne sztuczki, by pomóc policji dopaść seryjnego mordercę „Red Johna” i tym samym pomścić śmierć swojej żony i córki. Główne role zaproponowano Lee Si Young i Park Shi Hoo.
  • „Again My Life” – adaptacja powieści internetowej o tym samym tytule. Reżyserią zajmie się Han Cheol Soo znany z „Graceful Family”.
  • „Golden Spoon” – adaptacja webtoonu o tym samym tytule. Za scenariusz odpowiadać będzie Kim Eun Hee i Yoon Eun Kyung („Winter Sonata”), a sama drama prawdopodobnie poleci w pierwszej połowie 2022 roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://mydramalist.com/62841-i-m-breaking-up-now

https://mydramalist.com/685235-mentalist

https://mydramalist.com/692043-again-my-life

https://mydramalist.com/692045-golden-spoon

https://www.mk.co.kr/star/hot-issues/view/2021/03/203200/

 

OCN wypuszcza coraz więcej informacji o swojej kwietniowej dramie „Dark Hole”. Tym razem jest to plakat, na którym widnieje napis: „Wariant ludzkiego przetrwania”. Sama produkcja  będzie piątą dramą z cyklu „Dramatic Cinema”. Ten 12- odcinkowy thriller z elementami sci-fi przedstawi walkę ocalałych z ludźmi, którzy pod wpływem ciemnego dymu, wydobywającego się z leja krasowego, przemieniają się w niebezpieczne kreatury. W rolach głównych zobaczymy Kim Ok Bin („Children of a Lesser God”) oraz Lee Joon Hyuka („365: Repeat The Year”, „Stranger”) .

Edit. Jeśli tylko pojawią się napisy, to drama będzie tłumaczona na forum lizards@DEEP.

 

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei.

 

Navirella – drama prawdopodobnie będzie dostępna na polskim Netflixie

Undercover

Joseon Exorcist

https://youtu.be/1x8GQSrK76U

Oh! Master

Bossam Stealing The Fate

Love Alarm 2 – drama będzie dostępna na polskim Netflixie