K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 27.12-02.01

Yoo In Na potwierdziła swój udział w dramie JTBC „Snowdrop”. Wcześniej już udział w tym projekcie od twórców „Sky Castle” potwierdzili Jung Hae In, Jisoo z zespołu BLACKPINK oraz Kim Hye Yoon. Drama zapowiedziana jest na pierwszą połowę 2021 roku i prawdopodobnie poleci w okolicach maja.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1445697wpp/yoo-in-na-confirmed-to-join-blackpinks-jisoo-jung-hae-in-and-kim-hye-yoon-in-new-drama-by-sky-castle-creators

 

Kim Dong Wook dostał propozycję zagrania głównej roli w dramie TVN „You Are My Spring”. Wcześniej propozycję udziału w tym projekcie, obok Seo Hyun Jin, otrzymał Yoon Kye Sung, ale z powodu innych planów musiał odmówić przyjęcia roli. Za reżyserię dramy odpowiadać ma Jung Ji Hyun („Mr. Sunshine”, „Search: WWW”,  „The King: Eternal Monarch”), a jej data premiery zaplanowana jest na drugą połowę 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1446268wpp/kim-dong-wook-in-talks-along-with-seo-hyun-jin-for-upcoming-tvn-drama

 

Kim Go Eun potwierdziła swój udział w nowym projekcie Yumi Cell’s. Ma to być drama na podstawie popularnego webtoonu o tym samym tytule i opowiadać historię zwykłej kobiety, która ma problemy z wyrażaniem swoich uczuć oraz jej przemiany pod wpływem różnych doświadczeń, zarówno w życiu zawodowym jak i uczuciowym. Z reżyserię odpowiadać ma Lee Sang Yeob („Familiar Wife”, „Shopping King Louis”), a za scenariusz Song Jea Jung („Memories of Alhambra”), Kim Yoon Joo („Find Me in Your Memory”) oraz debiutant Kim Kyung Ran. Zdjęcia do dramy mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2021 roku, jednak zarówno data emisji jak i stacja wciąż nie są znane.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1446232wpp/kim-go-eun-confirmed-to-star-in-new-drama-adaptation-of-hit-webtoon

 

Lee Sang Yoon dostał propozycję zagrania głównej roli w dramie SBS „One The Woman”. Wcześniej ofertę udziału otrzymała również Kim Ah Joong, jednak póki co żadne z nich nie potwierdziło swojego udziału. Za scenariusz do dramy odpowiadać ma Kim Yoon, a za reżyserię Choi Young Hoon, który wcześniej pracował przy takich projektach jak: „High Society” czy „Good Casting”.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1446017wpp/kim-ah-joong-and-lee-sang-yoon-in-talks-to-star-in-new-sbs-drama

 

Ki Do Hoon i Jeon So Nee potwierdzili udział w nowym projekcie „Writing Your Fate”. Ma być to drama fantasy, która prawdopodobnie poleci na Kakao TV.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1446274wpp/ki-do-hoon-and-jeon-so-nee-confirmed-as-leads-of-new-fantasy-drama

 

Lee Bo Young, Kim Seo Hyung oraz Ok Ja Yeon prawdopodobnie zagrają główne role w nowej produkcji TVN „Mine”. Część stron podaje, że aktorki wystąpią w dramie, inne, że tylko rozważają swój udział. Osobiście sądzę, że pewnie jeszcze nie podpisały, ale to tylko kwestia czasu, zanim to zrobią. Ma to być melodramat, a jego emisję wstępnie zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku. Reżyserią zajmie się Lee Na Jung („Fight my Way”, „Love Alarm”), a za scenariusz będzie odpowiadać Baek Mi Kyung („Melting Me Softly”, „Miracle We Met”, „Strong Woman Da Bong Soon” ).

Więcej na ten temat pod linkami:

http://koalasplayground.com/2020/12/29/lee-bo-young-and-kim-seo-hyung-sign-up-as-dual-female-leads-for-2021-tvn-melodrama-mine/

https://www.news1.kr/articles/?4164737

 

Netflix szykuje się na wyprodukowanie nowej własnej produkcji. Ma to być thriller, do którego scenariusz napisze Gin Han Sai, który pracował wcześniej przy dramie Extracurricular.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.koreatimes.co.kr/www/art/2020/12/688_301704.html

 

Cha Tae Hyun dostał propozycję zagrania w nowej produkcji KBS „Police Academy”, która ma opowiadać historię młodzieży w Krajowej Akademii Policyjnej. Za reżyserię dramy odpowiedzialny będzie Kim Young Jo („Perfume”, „Woman of 9.9 Billion”), a sama emisja dramy zaplanowana została na drugą połowę 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.ytn.co.kr/_sn/0117_202012301430552360

 

A przed nami kolejne zestawienie oglądalności dram z Korei z obecnego tygodnia i zeszłego weekendu. W tym okresie sporo dram miało przerwę spowodowaną między innymi nowym rokiem lub galą rozdania nagród (KBS, SBS i MBC).

Z ciekawostek dodam również, kto zdobył Daesanga (czyli nagrodę główną) na każdej z poszczególnych gali oraz linki do stron, na których będzie można zobaczyć zestawienie laureatów we wszystkich kategoriach.

I tak Daeasanga zdobyli:

 

Sunbae, Don’t Put on That Lipstick

 

Deluxe Taxi

https://www.youtube.com/watch?v=n7IE_ixYknY

 

Hong Chun Gi

https://www.youtube.com/watch?v=ufLR3yMRTRk

 

Joseon Exorcist

https://www.youtube.com/watch?v=ZO39SUqk6hU

 

Dear M

 

Times

 

River When The Moon Rises

https://www.youtube.com/watch?v=DjkjnY-VHqM