K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 24.01-30.01

Lee Jae Wook i Park Gyu Young dostali propozycję zagrania głównych ról w nowej produkcji KBS o dość specyficznym tytule „Dal Li and Gamja-tang”. Drama ma opowiadać o niespodziewanym romansie, który spotyka głównych bohaterów, podczas gdy jedno z nich próbuje przejąć galerię drugiego. Za reżyserię produkcji odpowiadać ma Lee Jung Sub („Healer”, „My Lawyer, Mr. Jo”, „Queen for Seven Days”), a jej scenariuszem zająć się Son Eun Hye („Witch’s Love”, „Love Story in Harvard”).

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1450553wpp/lee-jae-wook-and-park-gyu-young-in-talks-to-lead-new-kbs-drama

https://mnews.joins.com/article/23977681#home

 

Kim Hwan Hee potwierdziła udział w nowej dramie MBC „I Have A Goal”. Ma to być historia dziewczyny marzącej o zemście na tych, którzy uczynili jej życie nieszczęśliwym. Wcześniej pojawienie się w produkcji potwierdził Ryu Soo Young. Nad dramą pracować będzie jeden z reżyserów „Welcome 2 Life’” oraz zupełnie nowy scenarzysta, a datę jej premiery zapowiedziano na maj 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/01/26/PUAWABV6MRN6LS7GUXJY7E5IEY/

 

Honey Lee dostała propozycję zagrania głównej roli w dramie SBS „One The Woman”. Wcześniej oferty udziału w produkcji otrzymali Lee Won Geun oraz Lee Sang Yoon, jednak póki co żadne z nich nie potwierdziło swojego udziału. Za scenariusz do dramy odpowiadać ma Kim Yoon, a za reżyserię Choi Young Hoon, który wcześniej pracował przy takich projektach jak: „High Society” czy „Good Casting”. Prawdopodobnie drama poleci w okolicach sierpnia, jednak sama stacja nie potwierdziła jeszcze tej informacji.

Edit. Skoro Honey Lee dostała propozycję wystąpienia w dramie, to znaczy, że Kim Ah Joong musiała odrzucić ofertę głównej roli. Trochę szkoda, choć miejmy nadzieję, że jej decyzja była spowodowana udziałem w innym projekcie i wkrótce zobaczymy ją na ekranie.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1451250wpp/honey-lee-in-talks-to-star-as-prosecutor-in-new-sbs-drama

 

Lee Soo Kyung potwierdziła udział w majowej dramie JTBC „Law School”. Ma to być historia o studentach i profesorach najlepszej szkoły prawniczej w Korei Południowej, którzy zostają wplątani w niecodzienną sprawę. Wcześniej pojawienie się w produkcji potwierdzili Kim Myung Min, Ryu Hye Young, Kim Bum oraz Lee Jung Eun. Za reżyserię dramy odpowiadać ma Kim Seok Yoon („The Light In Your Eyes”), a jej scenariusz napisać Seo In („Judge vs. Judge”).

Edit. Jak dokładniej czytałam opis, to nie będzie to zwykła drama prawnicza. Prawdopodobnie pojawi się tu morderstwo profesora, a podejrzanymi w tej sprawie staną się zarówno uczniowie, jak i inni wykładowcy. Zapowiada się więc historia ze sporą dawką tajemnicy.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://tenasia.hankyung.com/drama/article/2021012778274#_enliple

 

Jung So Min dostała propozycję udziału w nowym historyku TVN „Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi”. Historia ma opowiadać o tajnych królewskich inspektorach, których zadaniem jest działanie pod przykrywką i ujawnianie korupcji. Wcześniej ofertę zagrania głównej roli otrzymał Jo Byong Gyu, jednak póki co nie potwierdził swojego udziału w projekcie. Za reżyserię odpowiadać ma Yoo Jong Sun („Designated Survivor: 60 Days”), a za scenariusz Lee Jae Yoon („Undateables”). Planowo drama ma polecieć w drugiej połowie 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1450937wpp/jung-so-min-joins-jo-byeong-gyu-in-talks-for-new-historical-drama

 

Park Ji Hoon, Kang Min Ah i Lee Shin Young potwierdzili swój udział w nowej produkcji „Seen from a Distance, Green Spring”. Ma być to drama na podstawie popularnego webtoonu i opowiadać historię studentów, z którymi można będzie się identyfikować. Póki co niewiele wiadomo o scenarzyście oraz reżyserze, natomiast prawdopodobnie (trwają ustalenia) drama poleci w pierwszej połowie roku na KBS.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1450542wpp/park-ji-hoon-kang-min-ah-and-lee-shin-young-confirmed-for-new-drama-based-on-popular-webtoon

http://m.viva100.com/view.php?lcode=&series=&key=20210125010005611

 

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei. Ostatni tydzień obfitował w finały dramy. W czwartek zakończyła się emisja „Cheat on me, if you can”, a w zeszłą sobotę wyemitowany został ostatni odcinek dramy „Delayed Justice”. Na miejsce tej drugiej produkcji wskoczy kolejny sezon „Penthouse”. Ale to dopiero 19.02.2021 roku. Pożegnaliśmy także „Uncanny Counter”, które okazało się być dramą o najwyższej oglądalności spośród wszystkich produkcji wyemitowanych do tej pory na OCN. Już od jutra będzie można ją obejrzeć na polskim Netflixie. Pojawiła się także nowość od TV Chosun „Marriage Lyrics and Divorce Music”, która w swoim drugim odcinku zanotowała wynik aż 7.2% . Tę produkcję również będziemy mogli wkrótce obejrzeć na polskim Netflixie (strona do dramy pojawiła się już w aplikacji, ale póki co bez dokładnej daty premiery).

Beyond Evil/Freak/Monster

Luca

Dear M. – drama będzie dostępna na naszej stronie

Love Scene Number

https://www.youtube.com/watch?v=AATIIAUJGWc

Vincenzo

Sisyphus: The Myth

Hello? It’s Me!

https://www.youtube.com/watch?v=W5bskDVquYA

River Where The Moon Rises – drama będzie dostępna na forum BAKA

https://www.youtube.com/watch?v=uV8Uuk1NTA4