K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 21.11-28.11

Tym razem newsów będzie trochę mniej, ponieważ ten tydzień obfitował głównie w wieści związane z Covid-19. A więc można było przeczytać o tym, które dramy miały przerwę w kręceniu zdjęć, a które po niej wróciły do pracy. A co więcej się wydarzyło? O to kilka informacji ze świata k-dram.

 

Kim Hye Soo potwierdziła swój udział w nowym projekcie, „Juvenile Judgment”. Będzie to drama prawnicza, która poleci na Netflixie w 2021 roku i opowie historię pewnej sędzi, która nienawidzi młodocianych przestępców. Mimo tego zostaje świeżo mianowana na sędziego do spraw nieletnich w okręgu Yeonhwa. Za reżyserię odpowiadać będzie Hong Jong Chan (znany z dramy „Life”), a w samej dramie możemy spodziewać się również udziału Kim Moo Yeol (propozycja głównej roli) oraz  Lee Sung Min.

 

Już niedługo, bo 18 grudnia, na polskim Netflixie będziemy mogli obejrzeć kolejną oryginalną produkcję tej platformy. Tym razem będzie to „Sweet Home”, drama z gatunku thriller, oparta na webtoonie o tym samym tytule. Opowie ona historię Cha Hyun Soo, samotnika z liceum, który przeprowadza się do nowego budynku po utracie swoich bliskich w tragicznym wypadku. Tam staje w obliczu serii szokujących i przerażających wydarzeń, gdy nagle otaczający go ludzie zaczynają zmieniać się w potwory. W obsadzie dramy zobaczymy Seo Kanga, Lee Jin Wooka i Lee Si Young, a reżyserią zajmie się Lee Eung Bok, znany z takich hitów jak Mr. Sunshine, Descendants of the Sun, czy Goblin.

 

W końcu skompletowano całą obsadę do dramy TVN „Mouse”. Wystąpią w niej między innymi: Lee Seung Gi, Lee Hee Joon, Park Ju Hyun, Kyung Soo Jin, P.O. z Block B oraz Ahn Jae Wook (który podobno ma zagrać psychopatę). Sama historia ma koncentrować się wokół kluczowego pytania: „Co by było, gdybyś mogli z wyprzedzeniem dopaść psychopatów?” W dramie przestawione mają zostać losy Jung Ba Reum, początkującego policjanta, który wierzy w sprawiedliwość. Jednak jego życie zostaje wywrócone do góry nogami z powodu nieoczekiwanych wydarzeń w czasie polowania na seryjnego mordercę, przed którym ze strachu drży cały naród. Zarówno fabuła, jak i obsada zapowiadają się naprawdę dobrze. Tą 20-odcinkową dramę można będzie obejrzeć na TVN w okolicach lutego, jednak póki co nie wiadomo w jakim paśmie. Może będzie to znów pasmo czwartkowe (to samo w którym leciał „Hospital Playlist”)? Na razie trzeba poczekać na więcej informacji.

 

JTBC wypuszcza coraz więcej informacji o swojej styczniowej dramie „Sunbae, Don’t Put on That Lipstick”. Tym razem jest to plakat, na którym widnieje napis „Praca i romans: Sunbae, pogódźmy je razem”. Sama drama będzie adaptacją popularnego webtoonu o tym samym tytule i opowie historię miłosną perfekcjonistki Yoon Song Ah i jej przystojnego młodszego kolegi Chae Hyun Seung, z którym pracuje w dziale marketingu pewnej marki kosmetycznej. W rolach głównych zobaczymy Won Jin Ah i Ro Woon z zespołu SF9, a w dramie pojawią się także Lee Hyun Wook (znany z dramy „Search” czy „Strangers from Hell”) oraz Lee Joo Bin.

Lee Sun Kyun oraz Lee Yoo Young otrzymali propozycję zagrania głównych ról w nowej dramie Apple TV+„Mr. Robin”. Ma być to 6-odcinkowy thriller medyczny opowiadający historię genialnego neurologa, który ma dostęp do mózgów zmarłych. Sama drama ma być oparta na webtoonie „Doctor Brain” i planowo polecieć w 2021 roku.

 

True Beauty – drama będzie dostępna na naszej stronie

Run on

The Uncanny Counter – drama prawdopodobnie dostępna po emisji na polskim Netflixie

Sweet Home – drama oryginalna Netflixa