K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 21.02-27.02

Seo Kang Joo dostał propozycję zagrania w nowej dramie „Zero”. Póki co o fabule niewiele wiadomo poza tym, że ma być to połączenie fantastyki i dreszczowca. Za reżyserię odpowiadać będzie Lee Khan („The Divine Move 2: The Wrathful”), a scenariusz napisze Lee Soo Yeon („Stranger”). Na razie nieznana jest zarówno data premiery, jak i stacja na której zostanie wyemitowana drama, ale widać już, że szykuje się wysokobudżetowy projekt.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1456575wpp/seo-kang-joon-in-talks-to-star-in-new-drama-by-forest-of-secrets-writer

https://www.hankyung.com/entertainment/article/202102278394H

 

Reżyser Ahn Gil Ho („Secret Forest”, „Memories of Alhambra”) oraz scenarzysta Han Sang Woon („Watcher”) będą pracować razem przy nowej dramie „Happiness”, która rozgrywać będzie się w niedalekiej przyszłości po zakończeniu pandemii koronawirusa. Ma opowiadać o pragnieniach i lękach ludzi w obliczu nowej choroby zakaźnej. Obsada dramy, czas emisji oraz stacja pozostają póki co nieustalone, ale zważywszy, że reżyser w najbliższym czasie ma zająć się dramą „Glory”, to myślę, że wkrótce pojawią się doniesienia o obsadzie.

Więcej na temat pod linkiem:

http://isplus.live.joins.com/news/article/article.asp?total_id=24000853

 

Kim Do Yeon z zespołu Weki Meki potwierdziła swój udział w dramie TVN „Mount Jiri”. Ma to być historia strażników i innych pracowników Parku Narodowego Jirisan, których zadanie polega na ratowaniu zagubionych wędrowców. Kim Do Yeon wcieli się w rolę młodszej wersji postaci granej przez Jun Ji Hyun, a w samej dramie zobaczymy również Joo Ji Hoona, Sung Dong Ila oraz Oh Jung Se. Za scenariusz odpowiadać będzie Kim Eun Hee („Kingdom”, Singnal), reżyserią zajmie się Lee Eung Bok („Mr Sunshine”, „Goblin”), a produkcję będzie można obejrzeć na TVN i iQiyi już w drugiej połowie tego roku.

Więcej na temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1455898wpp/weki-mekis-kim-doyeon-confirmed-to-play-jun-ji-hyuns-younger-counterpart-in-new-drama

 

Nam Yoon Soo dostał propozycję udziału w nowym historyku KBS „Yeonmo”. Wcześniej ofertę zagrania głównych ról otrzymali Park Eun Bin oraz Rowoon z zespołu SF9. Drama ma być oparta na manhwie o tym samym tytule i opowiadać historię króla, który ukrywa fakt, że jest kobietą. Za reżyserię odpowiadać będzie Song Hyun Wook, który pracował przy takich dramach jak „Another Oh Hae Young” czy „Beauty Inside”.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1456152wpp/nam-yoon-su-in-talks-along-with-park-eun-bin-and-sf9s-rowoon-for-historical-drama

 

Lee Jae In potwierdziła udział w nowej produkcji SBS „Racket Boys”. Będzie to drama sportowa (z badmintonem w tle), do której scenariusz napisze Jung Bo Hoon („Prison Playbook”), a reżyserią zajmie się Jo Young Kwang (znany z dram „Defendant” i „Heart Surgeons”). Wystąpią w niej również Tang Joon Sang, Kim Kang Hoon, Kim Sang Kyung oraz Oh Na Ra, a samą produkcje prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć na Netflixie.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://blog.asianwiki.com/korean-dramas/lee-jae-in-cast-in-sbs-drama-series-racket-boys

 

So Ji Sub i Yoon Jin Seo dostali propozycję udziału w nowej dramie Netflixa „Model Family”. Historia ma przedstawiać sytuację zwykłej rodziny, która stojąc w obliczu bankructwa, zostaje jednocześnie wciągnięta w krwawy świat gangów narkotykowych. Wcześniej propozycję zagrania w produkcji zaproponowano Jung Woo, jednak na razie nie ma informacji o tym, czy aktor zdecydował się na przyjęcie roli. Wiadomo za to, że przy produkcji będzie pracować reżyserka od „Love Alarm”.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1456205wpp/so-ji-sub-in-talks-for-new-crime-drama

https://www.hankyung.com/entertainment/article/202102255500H

https://mydramalist.com/686401-model-family

 

Kim Ga Eun oraz Lee Sang Yeob potwierdzili, że wystąpią w dramie MBC „Out of Your Mind”. Ma to być historia ludzi pracujących w średnim wieku. Wcześniej swój udział w projekcie potwierdzili Moon So Ri oraz Jung Jae Young. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Kim Keung Hong, znany z dramy „Welcome 2 Life”, a sama jej emisja zaplanowana została na maj bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.hankyung.com/entertainment/article/202102250601H

https://www.soompi.com/article/1456037wpp/lee-sang-yeob-confirmed-to-star-in-new-mbc-drama-alongside-jung-jae-young-and-moon-so-ri

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei.

Navirella – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP, jeśli nie trafi na polskiego Netflixa

Model taxi

Mouse – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP

Law School

Oh! Master

Love Alarm 2 – drama będzie dostępna na polskim Netflixie