K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 20.12-26.12

Powoli zbliżamy się do nowego roku, więc przyszła pora zmian, także i w newsach. Nie będą one jakieś spektakularne, ale forma trochę się zmieni. Mam nadzieję, że spodoba wam się nasza nowa wersja. No to zaczynamy.

Shin Min Ah i Kim Seon Ho dostali propozycję zagrania głównych ról  w nowej dramie „Mr. Hong”, która będzie remakiem koreańskiej komedii romantycznej z 2004 roku. Za scenariusz odpowiadać będzie Shin Ha Eun, który pracował przy dramie „Crowned Clown”, a TVN rozważa wyemitowanie dramy w pierwszej połowie 2021 roku, jednak nie potwierdzono jeszcze tej informacji.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1444574wpp/kim-seon-ho-in-talks-to-lead-drama-remake-of-rom-com-film

Lee Do Hyun, Go Min Si, Lee Sang Yi oraz Geum Sae Rok potwierdzili swój udział w nowej produkcji KBS „Youth of May”. Drama określana jest jako romans w stylu retro, a jej akcja będzie się rozgrywać w okresie maja 1980 roku (w czasie, który miał istotne znaczenie dla historii Korei).  Za scenariusz odpowiadać będzie Lee Gang („Spy”), a za reżyserię Song Min Yeob („Doctor Prisioner”).

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1444533wpp/lee-do-hyun-go-min-si-lee-sang-yi-and-geum-sae-rok-confirmed-for-new-retro-romance-drama

Oh Na Ra potwierdziła udział w nowej produkcji SBS „Racket Boys”. Będzie to drama sportowa (z  badmintonem w tle), do której scenariusz napisze Jung Bo Hoon („Prison Playbook”), a reżyserią zajmie się Jo Young Kwang (znany z dram „Defendant” i „Heart Surgeons”).

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1444707wpp/oh-na-ra-cast-in-upcoming-sbs-drama-about-badminton

Ji Jin Hee dostał propozycję zagrania w nowej dramie „Birth of Tragedy”. Ma być to koreańska adaptacja japońskiej powieści kryminalnej Norizuki Rintaro „The tragedy of One”. Póki co, brak informacji na temat planowanej daty i stacji, choć jeśli Ji Jin Hee przyjmie rolę, to pewnie nie prędko to nastąpi. Tym bardziej że na przyszły rok zaplanowana jest inna drama z jego udziałem, czyli Undercover (remake serialu BBC o tym samym tytule).

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1444690wpp/ji-jin-hee-in-talks-for-new-drama-based-on-japanese-mystery-novel

Kim Bum Soo dołączył do obsady jednej z przyszłorocznych dram cyklu „JTBC Drama Festa” pod tytułem „Off Route” / „Breakaway The Cource”. Ma to być 1-odcinkowa komedia o niedoszłym panu młodym (w tej roli Kim Bum Soo) , który ucieka w dniu swojego ślubu. W rolę, podążających za nim, narzeczonej i jej matki wcielą się odpowiednio Nam Ji Hyun i Park Ji Young.  Póki co, nie jest znana dokładna data emisji, choć poprzednie dramy tego cyklu  emitowane były w okolicach lutego.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mydramalist.com/683923-drama-festa-i-ve-deviated-from-the-path

http://www.gukjenews.com/news/articleView.html?idxno=2129713

Moon So Ri potwierdziła udział w dramie MBC „Out of Mind”. Stacja również oficjalnie poinformowała, że produkcja zostanie wyemitowana w paśmie środa-czwartek w pierwszej połowie 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.yna.co.kr/view/AKR20201221044900005

https://www.mk.co.kr/star/hot-issues/view/2020/12/1305168/

Istnieje duża szansa, że powstanie kolejny sezon dramy OCN „Uncanny Counter”. W sumie nie jest to spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że drama osiągnęła najwyższą oglądalność w historii stacji. Wprawdzie nie planowano kilku sezonów, ale jeśli uda się dograć grafiki wszystkich aktorów, to będzie można liczyć na przedłużenie serii. Wstępnie rozważa się rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu na jesień 2021, z datą emisji na 2022 rok. Osobiście dramy jeszcze nie widziałam, więc nie mam wyrobionego o niej zdania, ale z pewnością obejrzę ją, gdy już wyjdzie na polskim Netflixie w styczniu przyszłego roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1445042wpp/ocn-responds-to-reports-about-second-season-of-the-uncanny-counter

A to taka ciekawostka w postaci małego podsumowania oglądalności dram w Korei. Na ogół dramy z kablówki (czyli stacji ocn, TVN i JTBC) mogą mieć niższą oglądalność niż dramy z ogólnodostępnych stacji big 3 (czyli stacji KBS, SBS i MBC). Dlatego  na przykład „kobyły kbs” (sto pół godzinnych dram emitowanych na weekendzie) mają przeważnie ponad 20% oglądalność.

Sunbae, Don’t Put on That Lipstick

Sisyphus: The Myth