K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 18.04-24.04

Dziś zaczynamy „z przytupem”, bo to chyba najlepsze określenie nowej dramy „Our Blues”. Początkowo pojawiły się informacje o tym, że Kim Woo Bin oraz Shin Min Ah dostali propozycję udziału w produkcji. Jednak nie trzeba było długo czekać na kolejne nazwiska. Do grona aktorów, którzy otrzymali propozycję wystąpienia w projekcie dołączyli: Lee Byung Hun, Han Ji Min, Cha Seung Won oraz Lee Jung Eun. Sam opis niewiele mówi, ale prawdopodobnie będzie to drama życiowa opowiadająca historię ludzi, którzy prowadzą zupełnie odmienne życia. Ekipa, która będzie pracować przy projekcie również zna się dość dobrze, bo scenarzystka Noh Hee Kyung i reżyser Kim Kyu Tae pracowali razem przy takich  dramach jak: „That Winter, The Wind Blows” oraz „It’s Okay, That’s Love.

Edit: Od czego tu zacząć? Po pierwsze jest to w pewnym sensie projekt zastępczy scenarzystki Noh Hee Kyung. Na ten rok przewidziana była drama „Here” (opowiadająca historię ludzi pracujących w międzynarodowej organizacji non-profit), ale z powodu pandemii koronawirusa i braku możliwości kręcenia pewnych scen, została ona odłożona w czasie. Warto jednak zauważyć kilka podobieństw między obiema produkcjami. Mają one bowiem tego samego scenarzystę, reżysera i bardzo możliwe, że troje aktorów wystąpi w obu projektach ( Lee Byung Hun, Han Ji Min oraz Shin Min Ah).

Idąc dalej. Bardzo ucieszyłam się na wieść, że Kim Woo Bin oraz Shin Min Ah wystąpią razem w dramie. Zwłaszcza że w prawdziwym życiu są parą. Jednak scenarzystka sprawiła mi małego psikusa i moja radość nie trwała zbyt długo. Według najnowszych doniesień partnerami w dramie mają być odpowiednio: Lee Byung Hun – Shin Min Ah, Kim Woo Bin – Han Ji Min oraz Cha Seung Won – Lee Jung Eun.

Na zakończenie warto dodać, że jeśli Kim Woo Bin przyjmie rolę, będzie to jego pierwsza drama po przerwie spowodowanej chorobą.

Więcej na temat pod linkami:

https://mydramalist.com/article/upcoming-drama-our-blues-currently-offered-to-top-stars

https://www.soompi.com/article/1465084wpp/lee-byung-hun-shin-min-ah-kim-woo-bin-and-han-ji-min-in-talks-cha-seung-won-and-lee-jung-eun-reported-for-new-drama

http://koalasplayground.com/2021/04/20/lee-byung-hun-shin-mina-kim-woo-bin-han-ji-min-cha-seung-won-and-lee-jung-eun-cast-in-new-noh-hee-kyung-drama-our-blues/

 

Jinyoung z zespołu B1A4, Krystal z zespołu f(x) oraz Cha Tae Hyun potwierdzili swój udział w nowej produkcji KBS „Police Academy”/ „Police Lesson”. Ma to być komedia romantyczna, która opowie historię młodzieży w Krajowej Akademii Policyjnej. Za reżyserię dramy odpowiedzialny będzie Kim Young Jo („Perfume”, „Woman of 9.9 Billion”), a sama emisja dramy zaplanowana została na lipiec bieżącego roku.

Edit: Według nowego opisu, ma być to opowieść o detektywie, który łapie przestępców za wszelką cenę i byłym hakerze, który wykorzystuje swoją inteligencję do rozwiązywania każdego problemu. Ta dwójka spotyka się w Krajowej Akademii Policyjnej jako profesor i student, co prowadzi do ich współpracy przy badaniu pewnej sprawy.

To już pewnie nie pierwszy raz powtórzę, ale wprost uwielbiam zmieniające się opisy… Prawdopodobnie ten drugi jest bardziej zbliżony do tego, co zobaczymy w dramie, ale skoro w gatunkach nadal podana jest komedia i romans, to pewnie i ten pierwszy nie jest tak zupełnie nietrafiony. Może będzie z tego jakaś hybryda. Na pewno wiem jedno, Cha Tae Hyun wypada dobrze zarówno w rolach detektywów, jak i tych postaci komediowych.

Więcej na temat pod linkami:

https://m.sedaily.com/NewsView/22L5OIKUVJ/GL01#cb

https://www.soompi.com/article/1465031wpp/b1a4s-jinyoung-fxs-krystal-and-cha-tae-hyun-confirmed-for-new-police-drama

 

Jinyoung z zespołu GOT7 dostał propozycję udziału w nowym projekcie TVN „Yumi Cell’s”. Ma to być drama na podstawie popularnego webtoonu o tym samym tytule i opowiadać historię zwykłej kobiety, która ma problemy z wyrażaniem swoich uczuć oraz jej przemiany pod wpływem różnych doświadczeń, zarówno w życiu zawodowym, jak i uczuciowym. Wcześniej swój udział w produkcji potwierdziła Kim Go Eun. Za reżyserię odpowiadać ma Lee Sang Yeob („Familiar Wife”, „Shopping King Louis”), a za scenariusz Song Jea Jung („Memories of Alhambra”), Kim Yoon Joo („Find Me in Your Memory”) oraz debiutant Kim Kyung Ran. Zdjęcia do dramy mają rozpocząć się w pierwszej połowie 2021 roku, jednak data emisji wciąż pozostaje nieznana.

Edit: Jinyoungowi zaproponowano rolę Yoo Ba Bi, drugiego chłopaka głównej bohaterki. Ahn Bo Hyun, jeśli podpisze, to wcieli się w obiekt jej romantycznego zainteresowania. Czyli w sumie nadal nie wiadomo, który z nich ma być głównym bohaterem.

Poza tym w artykule z soompi piszą, że Jinyoung ma zagrać u boku Kim Go Eun w drugim sezonie dramy. Drugim sezonie? Przecież w żadnych artykułach nic nie pisali o sezonach. Pożyjemy, zobaczymy. Pewnie osoby, które widziały webtoon, będą wiedziały coś więcej na temat tego, jak potoczą się losy głównej bohaterki. Ja osobiście liczę na to, że powstanie jeden sezon, bo mało której produkcji wielosezonowość wychodzi na dobre.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/04/20/UJWG2KAY7ON2FGK52XZG2YNKWM/?outputType=amp

https://m.sportschosun.com/news.htm?id=202104210100166780010764&ServiceDate=20210420&f_url=https://www.google.com/#_ace

https://www.soompi.com/article/1465086wpp/got7s-jinyoung-in-talks-to-join-kim-go-eun-in-upcoming-drama-based-on-webtoon

https://mydramalist.com/article/got7-s-park-jin-young-in-talks-to-join-tvn-s-yumi-s-cells

 

Hwang Min Hyun z zespołu NU’EST oraz Arin z zespołu Oh My Girl dostali propozycję zagrania w nowej dramie TVN „Exchange Of Souls” /„Return” /„Salvation Interpreter”. Jak to tradycyjnie u sióstr Hong bywa, szykuje nam się kolejna drama z cyklu fantasy i to pewnie z romansem w tle. Wcześniej propozycję głównych ról otrzymali Lee Jae Wook oraz Park Hye Eun, jednak na razie brak informacji, czy zdecydowali się je przyjąć. Reżyserią dramy zajmie się Park Joon Hwa („Why Secretary Kim”), a sama data jej emisji została zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

Edit: Co do fabuły… Przyznaje się bez bicia, że nie wiem, o czym ta drama będzie. I mam wrażenie, że jak pojawią się informacje, które potwierdzą obsadę, to zobaczę jeszcze inny opis. Do tej pory w artykułach padało słowo „magicians” – czyli magicy, czarodzieje. Jak ostatnio czytałam kolejny opis to była mowa o „wizard and witches with powers over the weather and spirits” – czyli faktycznie jacyś tam czarodzieje, którzy mają władzę nad aurą (pogodą) i duszami. Za to w innym pojawiło się wytłumaczenie tytułu „Hwan Hon”, który ma podobno oznaczać powrót czyjejś duszy po śmierci.

Jak czytam informacje o tej dramie, to wyjątkowo mam wrażenie, że siostry Hong same nie wiedzą jeszcze, o czym tak naprawdę ta drama będzie. A może wy macie jakieś pomysły i przypuszczenia?

Więcej na temat pod linkami:

http://m.mksports.co.kr/view/2021/384384/

https://www.soompi.com/article/1465249wpp/lee-jae-wook-park-hae-eun-nuests-minhyun-and-oh-my-girls-arin-reported-to-star-in-new-hong-sisters-drama

http://koalasplayground.com/2021/04/21/lee-jae-wook-rookie-actress-park-hye-eun-and-idol-actor-minhyun-sign-on-for-hong-sisters-upcoming-fantasy-drama-return/

 

Park Sung Hoon oraz Ahn Eun Jin dostali propozycję zagrania głównych ról w nowej dramie JTBC „Only One Person”. Ma być to historia śmiertelnie chorej kobiety, która wiedząc, że i tak umiera, postanawia zabić jednego złego faceta. Jednakże zamiast niego spotyka osobę, która staje się niezwykle ważna w jej życiu. Scenariusz do dramy napisze Moon Jung Min („Matrimonial Chaos”), a jej reżyserią zajmie się Oh Hyun Jong („Find Me In Your Memory”). Póki co nie podano informacji na temat dokładniej daty emisji, ale gdzieś między wierszami przewinął mi się sierpień tego roku.

Edit: W sumie fabuła nie wygląda źle, choć ja nie jestem fanką braku happy endu przy zakończeniu. Pociesza mnie jedynie fakt, że skoro w gatunku dramy podają komedia i romans, to może jednak na końcu nie zobaczę śmierci głównej bohaterki.

Możliwe, że w produkcji zobaczymy również Joy z zespołu Red Velvet, jednak na razie brak informacji, czy aktorka zdecydowała się na przyjęcie roli.

Więcej na temat pod linkami:

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202104211051522110#_enliple

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/04/21/7R7SY2W5BJTD6I4I5TPZQ32CAA/

https://www.soompi.com/article/1465522wpp/park-sung-hoon-and-ahn-eun-jin-in-talks-for-upcoming-jtbc-romance-drama

https://mydramalist.com/article/park-sung-hoon-and-ahn-eun-jin-offered-to-lead-the-drama-only-one-person

https://www.soompi.com/article/1465676wpp/red-velvets-joy-in-talks-to-star-in-her-first-drama-in-3-years

 

Lee Seol potwierdziła, że wystąpi w nowej dramie „That Night”. Ma być to koreański remake serialu BBC „Criminal Justice”, który opowie o podróży jednostki przez system wymiaru sprawiedliwości. Wcześniej swój udział w produkcji potwierdzili Kim Soo Hyun i Cha Seung Won, a Kim Shin Rok wciąż rozważa przyjęcie roli. Za scenariusz odpowiadać będzie Kwon Soon Kyu („Warrior Baek Dong Soo”), a za reżyserię Lee Myung Woo („Fiery Priest”, „Punch”). Na razie nie ma informacji na temat stacji, choć patrząc na obsadę, obstawiam TVN, OCN, JTBC lub którąś z nowych platform. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć w pierwszej połowie tego roku, a emisja wstępnie zaplanowana jest na koniec listopada tego roku.

Edit: Bardzo czekam na tę dramę, szczególnie, że remake BBC wychodzą Koreańczykom idealnie. Fabuła ciekawa, w obsadzie jest Cha Seung Won i Lee Seol, więc czego chcieć więcej?

Więcej na temat pod linkiem:

https://m.star.mt.co.kr/view.html?no=2021042213282820794&ref=#_enliple

 

Kwak Do Won dostał propozycję wystąpienia w nowej dramie „You Can’t Go Back” / „There’s No Goo Pil Soo”. Ma to być historia dwóch mężczyzn: czterdziestoletniego Goo Pil Soo, żywiciela rodziny, który marzy o przeżyciu swojej drugiej młodości oraz dwudziestoletniego Jung Seoka, geniusza pragnącego założyć własną firmę. Wcześniej propozycję zagrania w dramie otrzymał Yoon Doo Joon z zespołu Highlight, ale na razie nie wiadomo, czy zdecydował się na przyjęcie roli. Póki co brak również informacji o dacie emisji oraz stacji, ale wiadomo, że scenariusz do dramy napisze Son Geun Joo („Backstreet Rookie”).

Więcej na temat pod linkiem:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/04/22/6WTUQOGNL2G3OO4XSLO3ZUSAHE/

 

Lee Jong Suk otrzymał propozycję głównej roli w nowej dramie „Big Mouth”. Ma ona opowiadać o dziwacznych rzeczach, które zdarzają się, gdy prawnik z 10% współczynnikiem wygranych przejmuje sprawę morderstwa i próbuje odkryć prawdę, która się za nim kryje. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Oh Choong Hwan („Hotel Del Luna”, „While You Were Sleeping”), a zdjęcia do niej mają ruszyć w drugiej połowie roku.

Edit: Tytuł produkcji to nazwa, jaką określany jest główny bohater w swoim środowisku.  Jeśli Lee Jong Suk przyjmie rolę, będzie to jego pierwsza drama po ukończeniu służby wojskowej, a druga z reżyserem Oh Choong Hwanem (wcześniej pracowali razem przy „While You Were Sleeping”.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.huffingtonpost.kr/entry/lee-jong-seok_kr_607fba76e4b0a8a66ab02192

http://m.mksports.co.kr/view/2021/384417/

https://m.mbn.co.kr/entertain/2021/384401

https://mydramalist.com/article/lee-jong-suk-in-talks-to-return-to-dramas-with-big-mouth

https://www.soompi.com/article/1465286wpp/lee-jong-suk-in-talks-to-take-on-lawyer-role-for-1st-drama-since-military-discharge

 

Go Ah Sung potwierdziła swój udział w dramie „Crime Puzzle”. Ma być to thriller oparty na webtoonie o tym samym tytule i koncentrować się na procesie układania elementów, niczym puzzle. Yoon Kye Sang, który już wcześniej potwierdził swój udział, wcieli się w postać profesora akademii policyjnej, Han Seung Mina, który przyznaje się do zabicia ojca swojej byłej dziewczyny. Go Ah Sung zagra Yoo Hee, profilerkę kryminalną, która nie wierzy w winę byłego ukochanego i postanawia zająć się tą sprawą. Drama przedstawi ponowne spotkanie tej dwójki oraz zmierzenie się ich z nieoczekiwaną prawdą na temat serii morderstw. Za reżyserię produkcji odpowiadać będzie Go Jae Hyun („Player”, „Black”, „Dinner Mate”), a scenariusz napisze Choi Jong Gil. Póki co brak jest informacji na temat stacji oraz daty emisji, choć pojawiają się niepotwierdzone informacje, że dramę zobaczymy w drugiej połowie tego roku.

Edit: Osobiście bardzo czekam na tę dramę. Szczególnie że uważam Go Ah Sung za naprawdę dobrą aktorkę. Fabuła też jest ciekawa. Zastanawia mnie tylko to, która stacja zajmie się emisją dramy. Mam nadzieję, że TVN, JTBC, OCN, lub inna platforma, bo w kwestii kryminałów mam średnie zaufanie do stacji z BIG3.

Więcej na temat pod linkami:

https://m.etoday.co.kr/view.php?idxno=2018735#rs

https://tenasia.hankyung.com/drama/amp/2021042377494

https://kdramadiary.com/kdrama-news/go-ah-sung-teams-up-with-yoon-kye-sang-in-crime-puzzle/

 

Na In Woo dostał propozycję wystąpienia w nowej produkcji „The Jinx’s Lover”. Ma to być, oparta na webtoonie, historia mężczyzny, który pogodził się ze swoim pechem oraz bogini, która wskoczyła do prawdziwego świata, by złamać ciążącą na niej klątwę. Reżyserią dramy ma zająć się Yoon Sang Ho („River Where The Moon Rises”), a zdjęcia prawdopodobnie ruszą w drugiej połowie bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202104231109005410#_enliple

https://mydramalist.com/article/preview/7279

https://www.soompi.com/article/1465661wpp/na-in-woo-in-talks-to-lead-new-drama-by-river-where-the-moon-rises-director

 

Minah z zespołu Girl’s Day i Kwon Ha Woon dostali propozycję zagrania głównych ról w nowej dramie MBC „Please Check the Event”. Ma być to czteroodcinkowy melodramat opowiadający o byłych kochankach, którzy chcąc pojechać na „wycieczkę dla par”, udają, że wciąż są razem. Póki co nie wiadomo nic o duecie scenarzysta-reżyser, ale sama produkcja ma polecieć w okolicach lipca – sierpnia.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.news1.kr/amp/articles/?4284643

https://www.news1.kr/amp/articles/?4284585

https://entertain.v.daum.net/v/20210423135457701

https://www.soompi.com/article/1465710wpp/girls-days-minah-and-kwon-hwa-woon-in-talks-for-new-mbc-drama

 

Byun Woo Seok dostał propozycję zagrania w nowej produkcji KBS „Thinking of the Moon When the Flower Blooms”. Ma to być drama historyczna, która poruszy temat zakazu wyrobu alkoholu w czasach Joseon. Wcześniej propozycję zagrania głównych ról otrzymali Yoo Seung Ho i Hyeri z zespołu Girl’s Day. Reżyserią zajmie się Hwang In Hyuk („Doctor Prisioner”), a data emisja została wstępnie zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=416469#_enliple

http://koalasplayground.com/2021/04/22/byun-woo-seok-signs-on-as-the-second-male-lead-in-sageuk-drama-thinking-of-the-moon-when-the-flowers-bloom-with-yoo-seung-ho-and-hyeri/

 

Son Seok Ku oraz Lee El dostali propozycję wystąpienia w nowej dramie JTBC „My Liberation Diary”. Póki co o samej fabule niewiele wiadomo, choć podobno ma być to historia trójki rodzeństwa. Wcześniej propozycję głównych ról otrzymali Lee Min Ki oraz Kim Ji Won, jednak na razie nie potwierdzili swojego udziału w projekcie. Reżyserią produkcji zajmie się Kim Seok Yoon („Detective K: Secret of the Living Dead”), za scenariusz odpowiadać będzie Park Hae Young („Another Oh Hae Young”, „My Mister”), a wstępną datę emisji zaplanowano na rok 2022.

Edit. Wcześniej drama znana była pod tytułem „Romance Gourment”. Osobiście na tę produkcję najbardziej czekam, nie tylko ze względu na prawdopodobną obsadę, ale i scenarzystkę. Ciekawa jestem też, kogo zagrają Son Seok Ku oraz Lee El. O ile w przypadku Son Seok Ku pojawiła się informacja, że jeśli przyjmie rolę, to wcieli się w postać tajemniczego pana Gu, o tyle przy postaci Lee El nic nie napisano. A ta dwójka ma już za sobą wspólny projekt, bowiem zagrali razem w dramie „Matrimonial Chaos”.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=416483#_enliple

http://www.joynews24.com/view/1359834

https://theqoo.net/square/1944717255

 


I przed nami kolejne zestawienie oglądalności w Korei.  W ostatnim tygodniu przerwę w emisji miały dwie dramy: „Vincenzo” oraz „Revolutionary Sisters”. Poniżej można poczytać artykuły o powodach przerwy w emisji.

https://www.soompi.com/article/1463134wpp/vincenzo-to-go-on-one-week-hiatus-after-this-weekend

https://www.soompi.com/article/1463971wpp/revolutionary-sisters-to-go-on-temporary-hiatus-after-hong-eun-hee-comes-into-close-contact-with-covid-19-patient

W ramach ciekawostek. Już niedługo, bowiem dwunastego czerwca, na ekrany ma powrócić drugi sezon dramy Love „(ft. Marriage and Divorce)”. Jak widać, najwyższa oglądalność w historii TV CHOSUN zrobiła swoje i twórcy postanowili kuć żelazo póki gorące. Czy to dobra decyzja? Nie wiem, bo póki co nie miałam czasu, by choć spróbować obejrzeć pierwszy sezon. A jakie jest wasze zdanie?

Więcej na temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1464991wpp/watch-love-ft-marriage-and-divorce-season-2-promises-more-betrayal-and-drama-confirms-premiere-date

Dark Hole – drama będzie dostępna na naszej stronie

Wild Grass – film będzie dostępny na naszej stronie

Doom at Your Service – drama będzie dostępna na naszej stronie

Mine

Undercover

My Roommate Is a Gumiho

Imitation

Youth of May

So I Married an Anti-fan

Drugi sezon Love (ft. Marriage and Divorce) – drama prawdopodobnie będzie dostępna na polskim Netflixie