Przegląd tygodniowy k-dram 17.01-23.01


Ryu Soo Young potwierdził udział w nowej produkcji MBC „I Have A Goal”. Ma to być historia dziewczyny marzącej o zemście na tych, którzy uczynili jej życie nieszczęśliwym. W głównej roli żeńskiej ma podobno wystąpić Kim Hwan Hee, jednak póki co nie jest to pewna informacja. Nad dramą pracować będzie jeden z reżyserów „Welcome 2 Life’” oraz zupełnie nowy scenarzysta, a datę jej premiery zapowiedziano na maj 2021 roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/01/22/UODFYKMTUPEFAPAGSQ7TRXOYZY/

https://m.newsen.com/news_view.php?uid=202101221134150310

 

Keyeast ujawniło kilka dram, które zostaną wyprodukowane w 2021 roku. Będą to:

 • „Ask The Stars” – komedia romantyczna o podróżach w kosmos i astronautach, do której scenariusz napisze Seo Sook Hyang znana z produkcji takich jak: „Jealousy Incarnate” i „Pasta”.
 • „Incredible Koo Kyung Yi” / „Wonderful Sight” – thriller, który ma być azjatycką wersją „Killing Eve” (więcej o dramie w dalszych newsach)
 • „Only One Person” – wzruszający i zabawny romans, który będzie rozgrywał się na oddziale opieki paliatywnej. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Oh Hyun Jong („Find Me In Your Memory”, „Weightlifting Fairy Kim Bok Joo”), a scenariusz napisze Moon Jung Min („Matrimonial Chaos”).
 • „Illumination” – historia opowiadająca o środowisku idoli i k-popie, do której scenariusz napisze Chung Se Rang („The School Nurse Files”)

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mydramalist.com/686405-ask-the-stars

https://mydramalist.com/686409-a-wonderful-sight

https://mydramalist.com/686407-only-one-person

https://mydramalist.com/686411-illumination

 

Lee Young Ae dostała propozycję zagrania w nowej dramie „Incredible Koo Kyung Yi” / „Wonderful Sight”. Będzie to skupiający się na kobietach thriller akcji, który ma być azjatycką odpowiedzią na serial „Killing Eve”. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Lee Jung Heum („Nobody Knows”, „Falsify”), a scenariusz napisze zupełnie nowy scenarzysta. Póki co brak informacji zarówno o stacji, jak i o planowanej dacie emisji.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1450030wpp/lee-young-ae-in-talks-for-action-thriller-drama

https://m.mt.co.kr/renew/view.html?no=2021012112188235417&type=outlink&ref=https%3A%2F%2Fwww.google.com

 

W tym tygodniu pojawiło się też kilka zawirowań odnośnie obsady do dram. Za jeden z takich przykładów można uznać nową dramę sióstr Hong i reżysera „Why Secretary Kim” – „Exchange Of Souls” (choć spotkałam się już z tytułami „Return” czy „Salvation Interpreter”). Początkowo mówiło się o propozycji roli dla Park Hae Soo, chwilę później pojawiło się nazwisko Park Hye Soo, po czym ostatecznie… nic z tego nie wyszło. Najpierw tłumaczono się błędem w artykule (niby pomylono nazwiska wyżej wymienionych aktorów), po czym okazało się, że jedno z nich nie dostało propozycji roli, a drugie jedynie wiedziało, że przesłuchania do dramy się odbywają… Osobiście dawno takich zawirowań nie widziałam, ale plusem jest to, że pojawiły się jakiekolwiek informacje dotyczące fabuły. Jak to tradycyjnie u tych scenarzystek bywa, szykuje nam się kolejna drama z cyklu fantasy  i to pewnie z romansem w tle. Tym razem wybór padł na  czarowników / czarnoksiężników. Dramę zaplanowano na 2021 rok, a jej emisją zajmie się TVN.

Edit. Można dramy sióstr Hong lubić lub nie, ale trzeba im przyznać, że praktycznie każda ich produkcja jest uważana za hit. Tym bardziej jestem ciekawa, kogo tym razem obsadzą w dramie. Czy będzie to ktoś mniej znany, czy raczej jakaś Hallyu Star?

Więcej na ten temat pod linkiem:

http://koalasplayground.com/2021/01/21/park-hae-soo-returns-to-tv-as-the-first-actor-cast-in-hong-sisters-2021-next-drama-exchange-of-souls/

 

Lee Si Young dostała propozycję zagrania głównej roli w nowym koreańskim remake’u. Tym razem będzie to „The Mentalist”, który powstanie na podstawie 7-sezonowego amerykańskiego serialu kryminalnego. Sam oryginał opowiadał historię Patrica Jane, byłego „medium”, który wykorzystywał psychologiczne sztuczki, by pomóc policji dopaść seryjnego mordercę „Red Johna” i tym samym pomścić śmierć swojej żony i córki. Jeśli Lee Si Young przyjmie rolę, to prawdopodobnie wcieli się w postać policjantki Lisbon, która będzie współpracować z głównym bohaterem przy rozwiązywaniu spraw. Wcześniej udział w dramie zaproponowano Park Shi Hoo, jednak oficjalnie brak informacji o jego pojawieniu się.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1449742wpp/lee-si-young-joins-park-shi-hoo-in-talks-for-korean-adaptation-of-the-mentalist

 

Moon Ga Young potwierdziła swój udział w dramie TVN „Link”. Wcześniej propozycję udziału w tej, łączącej trzy gatunki (tajemnica, fantasy i romans), produkcji miała Kim Ji Won, jednak musiała odmówić, skoro jej rolę zaproponowano komuś innemu. Pod wielkim znakiem zapytania stoi również kwestia głównego bohatera. Niby wciąż przewija się nazwisko Kim Seon Ho (oficjalnie nie odmówił), choć mam wrażenie, że mając do wyboru dramę z Shin Min Ah „Mr. Hong”, to pójdzie bardziej w tamtym kierunku. Szczególnie że przy „Link” zaczęły się pojawiać również inne nazwiska. W plotkarskich źródłach przewijał się już Lee Jae Wook, a ostatnio nawet Lee Joon Gi. Choć w przypadku tego ostatniego plotki trwały wyjątkowo krótko, bo godzinę po pojawieniu się artykułu o propozycji roli, jego agencja potwierdziła jej odrzucenie.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1449217wpp/moon-ga-young-reportedly-starring-in-new-fantasy-romance-drama

http://mstoo.asiae.co.kr/article.php?aid=69980319098

 

Ryu Hye Young i Lee Hee Joon otrzymali propozycję zagrania w nowej produkcji JTBC „Till The Dawn” \ „ Until The Morning Comes” \ „When the Days Breaks” u boku Han Suk Kyu, Jung Yu Mi i Kim Jun Hana. Póki co pojawia się coraz więcej doniesień castingowych odnośnie tej dramy, jednak żaden z aktorów nie potwierdził jeszcze oficjalnie swojego udziału. Za reżyserię produkcji odpowiadać będzie Lee Jung Hyo („Crash Landing On You”), a samą dramę zapowiedziano na drugą połowę 2021 lub pierwszą połowę 2022 roku.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mbn.co.kr/news/culture/4402072

https://sports.donga.com/Section/article/all/20210122/105045877/2

Son Suk Ku, Yoo Teo oraz Seo Ji Hye otrzymali propozycję zagrania w nowej dramie Apple TV+ „Mr. Robin” / „Alpha Romeo” u boku Lee Sun Kyuna oraz Lee Yoo Young. Ma być to 6-odcinkowy thriller medyczny opowiadający historię genialnego neurologa, który ma dostęp do mózgów zmarłych. Za reżyserię tej, opartej na webtoonie „Doctor Brain”, produkcji odpowiadać ma Kim Ji Woon („Illang”, „The Age Of Shadows”), a jej emisję zaplanowano na 2021 rok.

Więcej na ten temat pod linkami:

http://mstoo.asiae.co.kr/article.php?aid=69901437781#_enliple

http://koalasplayground.com/2021/01/22/apple-enters-k-dramas-with-medical-thriller-mr-robin-with-top-notch-casting-of-lee-seon-kyun-lee-yoo-young-yoo-yeo-and-seo-ji-hye/

 

Jung Woo dostał propozycję zagrania w nowej dramie Netflixa „Model Family”. Jeśli przyjmie rolę, to wcieli się w postać wykładowcy na uniwersytecie, którego życie wywraca się do góry nogami. Nie dość, że przechodzi kryzys rozwodowy, to pewnego dnia pojawia się przed nim nagle pięć miliardów w gotówce i dwa martwe ciała. Póki co niewiele wiadomo o samej dramie poza tym, że przy produkcji będzie pracować reżyserka od „Love Alarm”.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://news.joins.com/article/23973650?cloc=rss-news-total_list

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei. W tym tygodniu wyemitowane zostały ostatnie odcinki dramy „Awaken”, która zanotowała naprawdę dobrą oglądalność jak na swoje pasmo, bo finał  w Korei osiągnął wynik 6.2%. Równocześnie na JTBC rozpoczęła się emisja „She Would Never Know”, które na razie nie wypada zbyt korzystnie w tych rankingach. A jak będzie dalej, przekonamy się za tydzień.

 

Beyond Evil/Freak/Monster

Times

Love (ft. Marriage And Divorce) – drama prawdopodobnie poleci na polski Netflixie

Luca

Dear M.

Love Scene Number

Vincenzo

Sisyphus: The Myth

Law School

Hello? It’s Me!

Mouse – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP (o ile nie trafi na PL Netflixa)

River Where The Moon Rises – drama będzie dostępna na forum BAKA

2 thoughts on “Przegląd tygodniowy k-dram 17.01-23.01

 1. Interesujących newsów i zwiastunów w tym tygodniu jest takie zatrzęsienie, że człowiek może zapomnieć na szczęście o tragicznym guście Koreanek, wynikającym z tabelek oglądalności…
  Co do „Awaken” – czy tylko mnie to się kojarzy z „Dziećmi gorszego Boga”? Ukradli pomysł OCN, a teraz OCN kradnie pomysł „Kairos” i wypuszcza „Times” 🙂
  Z wyborem ślicznotki tygodnia nie ma dzisiaj żadnego problemu. Zostaje nią Lee Si Young.
  Większy problem jest natomiast z wyborem wydarzenia. Czy należy uznać za takowe powrót po 3 latach Ryuhwy? Przeprosiła się z szołbiznesem, albo szołbiznes przeprosił się z nią…
  Chyba jednak najbardziej spodobało mi się, że coraz więcej dram zmniejsza swoją objętość, często sztucznie rozdmuchiwaną. Bardzo interesująco zapowiadający się Mr Robin (Alfa Romeo, ja to kręcę…) – 6 odcinków! Love scene number – 8! Brawo!
  No dobra, smutnym wydarzeniem może być nowy gatunek marketingu dramowego wprowadzany w Korei: teasery dla pań i gejów. Zwiastuny do Vincenzo i Mouse takie, że ręce (te męskie) opadają. Gdzie panie są?! Gdybym nie wiedział wcześniej – oczywiście dzięki newsom niezastąpionej ronnie – jakie gigantyczne uślicznotkowienie mają te dramy, przeszedłbym obok tych tytułów obojętnie!
  Co do pozostałych trailerów – do moich faworytów z ub. tygodnia „Monster” i „L.U.C.A. dodałbym Syzyfa no i tę „Love scene number”, bo wygląda na to, że to będzie trochę ambitniejsze przedsięwzięcie…

 2. 1) Co do Awaken i Dzieci Boga to ciężko powiedzieć. W sumie Awaken jeszcze przede mną ale tematycznie to łączy dramy tematyka dzieci. Bo w jednym eksperymenty (chyba), a w drugim pewnego rodzaju sekta. A czy aż takie podobieństwo tam widać? Jak obejrzę Awaken to się bardziej w temacie wypowiem.
  2) Całkowicie popieram mniejszą liczbę epów. Moim zdaniem 12 to jest już wystarczająca na dramę, a po swoim ulubionym Trap wiem, że czasami mniej znaczy więcej. Co do Mr Robin (stanowczo wolę ten tytuł) mam naprawdę spore oczekiwania. Kolejny raz obsada genialna, trochę gorzej, że to medyk, więc ciężej będzie niektóre rzeczy zrozumieć. Ale widać pewną tendencję. Apple TV+ (cokolwiek to za nowa platforma jest) postanowiła pójść w krótkie serie. Bo Panchiko ma mieć 8 epów, Mr Robin 6…
  Love Scene Number budzi we mnie mieszane uczucia. O ile trailer wygląda dość solidnie, o tyle mbc jako stacja średnio mnie przekonuje. Ale krótsze serie to nie tylko te dramy. Bo zarówno Luca, jak i Times, a w kwietniu moje Dark Hole będą mieć po 12 odcinków.
  3) Ja tam przy trailerach nie czekam na uślicznotkowienie ale… Na razie trailer Vincenzo był dla mnie średni i to bardzo, Mouse ciut lepszy ale póki co niewiele z niego wynika i Law School z genialną obsadą… właściwie to brak trailera bo tam nic prawie nie było… Póki co dla mnie na plus Luca, Monster. Syzyf sama nie wiem. Uwielbiam aktora, ale 1 trailer mnie ciekawi, a w 2 tak idą w dziwną fantastykę, że nie wiem, co myśleć… Więc pewnie to też trzeba będzie zobaczyć.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: