K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 15.08-21.08

Potwierdzono obsadę pierwszej dramy special z cyklu KBS „2021 TV Cinema” – „Hee Soo”. W obsadzie zobaczymy: Jeon So Min, Park Sung Hoona, Kim Yoon Seul, Kim Kang Hyuna oraz Park Ha Nę. Ma to być historia science-fiction opowiadająca o parze, która w wypadku samochodowym straciła swoją sześcioletnią córkę. Pewnego dnia dziewczynka zostaje „wskrzeszona” dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości. O samej produkcji na razie wiadomo jedynie, że jej premierę zapowiedziano na październik.

Więcej na temat pod linkami:

http://www.peopleview.co.kr/mobile/article.html?no=11817

https://www.soompi.com/article/1484557wpp/park-sung-hoon-park-ha-na-and-more-confirmed-for-drama-special-with-jun-so-min

 

Kim Ji Suk dostał propozycję wystąpienia w nowej dramie Disney+ „Kiss Sixth Sense”. Ma to być, oparta na powieści internetowej, historia dziewczyny, która potrafi przewidywać przyszłość, gdy kogoś pocałuje. Pewnego razu przez przypadek muska ustami szyję swojego szefa i widzi siebie z nim w łóżku. Wcześniej propozycje zagrania głównych ról otrzymali Yoon Kye Sang i Seo Ji Hye, jednak póki co nie potwierdzili, czy pojawią się w projekcie. O samej dramie na razie niewiele wiadomo poza tym, że za reżyserię będzie odpowiadać Nam Ki Hoon („Oh My Baby”, „Tunnel”, „Leverage”).

Więcej na temat pod linkami:

https://www.chosun.com/entertainments/entertain_photo/2021/08/18/OP3ZX2FGLR7JBHABABFCB427OU/?outputType=amp

https://mydramalist.com/article/kim-ji-suk-is-in-discussion-to-join-the-disney-drama-sixth-sense-kiss

 

Skompletowano w końcu całą obsadę do dramy „Crime Puzzle”. Oprócz Go Ah Sung i Yoon Kye Sanga, w produkcji zobaczymy również Yoon Hyung Ho, Song Sun Mi, Kwona Soo Hyuna, Woo Hyuna oraz Kim Roe Ha. Ma być to thriller oparty na webtoonie o tym samym tytule i koncentrować się na procesie układania elementów, niczym puzzle. Yoon Kye Sang wcieli się w postać profesora akademii policyjnej, Han Seung Mina, który przyznaje się do zabicia ojca swojej byłej dziewczyny, a Go Ah Sung zagra Yoo Hee, profilerkę kryminalną, która nie wierzy w winę byłego ukochanego i postanawia zająć się tą sprawą. Drama przedstawi ponowne spotkanie tej dwójki oraz zmierzenie się ich z nieoczekiwaną prawdą na temat serii morderstw. Za reżyserię produkcji odpowiadać będzie Go Jae Hyun („Player”, „Black”, „Dinner Mate”), a scenariusz napisze Choi Jong Gil. Drama ma zostać wyemitowana na Olleh TV, a jej prawdopodobna data emisji to październik bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkiem:

https://mydramalist.com/article/upcoming-drama-crime-puzzle-confirms-its-final-line-up

 

Ra Mi Ran dostała propozycję wystąpienia w nowej dramie TVN „Cruel Miss Ae Ran”. Będzie to historia pewnej matki po czterdziestce, która po siedmioletniej przerwie chce wrócić na rynek pracy, jednak żeby to zrobić, musi wypełnić tajną misję. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Han Sang Jae („Rude Miss Young-Ae”, „A Poem a Day”), a jej datę premiery zapowiedziano na 2022 rok.

Edit: W dalszej części opisu jest wspomniane, że otrzymuje szansę na powrót do pracy, ale w zamian musi nakłonić inne pracujące matki do rezygnacji. Nie za bardzo wiem, co myśleć o tej dramie. To ma być ta tajna misja? No cóż, trzeba poczekać na więcej informacji, może wtedy coś się wyjaśni.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.mk.co.kr/star/hot-issues/view/2021/08/788381/

https://www.soompi.com/article/1483728wpp/ra-mi-ran-in-talks-for-new-tvn-drama

https://www.allkpop.com/article/2021/08/ra-mi-ran-offered-lead-role-in-upcoming-drama-cruel-miss-ae-ran

 

Kim Dong Wook, Kim Sung Kyu oraz Chae Jung Ahn potwierdzili, że zagrają główne role w nowej dramie TVING „The King of Pigs”. Ma być to oparta na animacji o tym samym tytule z 2011 roku historia o chorobie klasowości w Korei oraz o przemocy, która kryje się pod naskórkiem tego społeczeństwa. Reżyserią dramy zajmie się Yeon Sang Ho („Monstrous”, „Cursed”), ma ona zostać wyprodukowana przez Studio Dragon oraz Hidden Sequence i planowo polecieć w pierwszej połowie 2022 roku.

Edit: Ogólnie animacji nie widziałam, ale jak czytałam jej opisy, to poniekąd już wiem, skąd wziął się taki tytuł. To jeden z nich: „W szkole rządziły psy – chłopcy z bogatych rodzin, którzy znęcali się nad resztą i nazywali ich świniami. Hierarchia była nienaruszalna, jednak wszystko zmieniło się, gdy w klasie pojawił się chłopak, który nie zamierzał być zwykłą świnią…”

Czytałam również zwykłe opisy, które przedstawiały to jako historię dwóch przyjaciół, nad którymi znęcano się w szkole. Jeden z nich został seryjnym mordercą, który karze zło, natomiast drugi oficerem policji ryzykującym życie, żeby złapać mordercę.

Jeszcze inny opis mówi, że ma to być thriller opowiadający o ludziach, którzy wspominają swoje doświadczenia z czasów, gdy byli ofiarami przemocy w związku z tajemniczymi seryjnymi zabójstwami, które rozpoczynają się wraz z otrzymaną od przyjaciela sprzed 20 lat wiadomością.

Nie wiem dokładnie, w którą stronę pójdzie drama, ale myślę, że na pewno będzie to produkcja dająca do myślenia. Gdyby leciało to na OCN, to myślę, że tematyka idealnie wpasowałaby się w mój ulubiony cykl „OCN Dramatic Cinema”.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.slist.kr/news/articleView.html?idxno=277600

https://m.nocutnews.co.kr/news/5608254?source=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://www.soompi.com/article/1484021wpp/kim-dong-wook-kim-sung-kyu-and-chae-jung-ahn-cast-in-thriller-drama-based-on-award-winning-animated-film

https://mydramalist.com/article/kim-dong-wook-kim-sung-gyu-and-chae-jung-an-confirmed-for-tving-s-the-king-of-pigs

 

Im Soo Hyang dostała propozycję zagrania u boku So Ji Suba w nowej dramie MBC „Doctor Lawyer”. Ma to być historia genialnego chirurga, który stał się prawnikiem specjalizującym się w zaniedbaniach medycznych po tym, jak stracił wszystko po ustawionej operacji oraz o prokuratorze w Wydziale Wykroczeń Medycznych, który stracił swoją jedyną rodzinę wskutek operacji. Razem wymierzają oni karę tym, którzy wierzą, że ludzkie życie może być mierzone na podstawie czyjejś pozycji i fortuny. Za scenariusz odpowiadać będzie Jang Hong Chul („Class of Lies”), reżyserią zajmie się Lee Yong Seok („Iljimae”) a samą premierę dramy zapowiedziano na 2022 rok.

Więcej na temat pod linkami:

http://m.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=437894

http://koalasplayground.com/2021/08/19/im-soo-hyang-does-double-duty-as-shes-cast-as-so-ji-subs-female-lead-in-dr-lawyer-and-will-also-star-in-the-k-remake-of-jane-the-virgin-reuniting-with-sung-hoon/

https://mydramalist.com/article/im-soo-hyang-in-talks-to-be-the-female-lead-of-so-ji-sub-in-doctor-lawyer

 

Lee Jun Young z zespołu U-KISS i Jung In Sun potwierdzili, że zagrają główne role w nowej dramie SBS „I’ll Become Your Night”. Ma to być romans opowiadający o popularnej grupie idoli oraz fałszywej lekarce, która zaczyna nocować w ich dormitorium, by wyleczyć lunatykującego członka zespołu. Wcześniej potwierdzono także, że w produkcji zobaczymy JR z zespołu NU’EST, Yoon Ji Sunga oraz Kim Dong Hyuna z zespołu AB6IX. Prawdopodobna data emisji dramy to druga połowa bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://m.mbn.co.kr/entertain/2021/806200

https://www.soompi.com/article/1484586wpp/lee-jun-young-and-jung-in-sun-confirmed-to-star-in-new-romance-drama-about-idols

https://mydramalist.com/article/jung-in-sun-and-lee-jun-young-to-lead-the-drama-i-ll-become-your-night

 

Lee Chung Ah oraz Park Gyu Young dostały propozycje zagrania w nowej dramie Netflixa „Celebrity”. Ma to być opowieść o internetowych celebrytach bądź influencerach, która pokaże nie tylko piękny świat przedstawiony w portalach społecznościowych, ale również ich prawdziwe życie, którego nie widzą obserwujący. O samej dramie, póki co wiadomo jedynie, że będzie liczyć dwanaście odcinków.

Więcej na temat pod linkami:

https://mnews.jtbc.joins.com/News/Article.aspx?news_id=NB12020276

https://mydramalist.com/article/lee-chung-ah-and-park-gyu-young-are-in-talks-for-the-netflix-drama-celebrity

 

Skompletowano także całą obsadę do dramy Channel A „The Queen’s House”/„Show Window”. Wystąpią w niej Song Yoon Ah, Lee Sung Jae, Jeon So Min oraz Chansung z zespołu 2PM. Ma to być melodramat opowiadający historię kobiety, która wspiera romans pozamałżeński, nie wiedząc, że chodzi o jej własnego męża. Na razie nie wiele wiadomo o duecie scenarzysta-reżyser, ale wstępną datę emisji dramy zaplanowano na listopad bieżącego roku.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.msn.com/ko-kr/entertainment/news/%EA%B3%B5%EC%8B%9D%EC%86%A1%EC%9C%A4%EC%95%84x%EC%9D%B4%EC%84%B1%EC%9E%ACx%EC%A0%84%EC%86%8C%EB%AF%BCx%ED%99%A9%EC%B0%AC%EC%84%B1-%EC%B9%98%EC%A0%95%EB%A9%9C%EB%A1%9C-%ED%98%B8%ED%9D%A1/ar-AANwdcR

https://www.youthdaily.co.kr/mobile/article.html?no=79375

https://www.soompi.com/article/1484606wpp/jun-so-min-2pms-chansung-song-yoon-ah-and-lee-sung-jae-confirmed-as-leads-for-new-romance-drama

https://mydramalist.com/article/upcoming-drama-show-window-confirms-its-cast-lineup

 


I przed nami kolejne zestawienie oglądalności dram w Korei.

To już wprawdzie nie oglądalność, ale warto wspomnieć, że Kakao TV planuje produkcję drugiego sezonu dramy „The Great Shaman Ga Doo Shim”. Nie widziałam na razie pierwszego, ale chyba coś w tej dramie musi być, skoro zdecydowano się na kolejny.

Więcej na temat pod linkiem:

https://mydramalist.com/article/the-great-shaman-ga-doo-shim-in-talks-for-a-second-season

Lovers of the Red Sky – drama będzie dostępna na naszej stronie

High Class – drama będzie dostępna na forum BAKA

No Longer Human

You Raise Me Up

Hometown

Veil

Yumi’s Cells

One The Woman

Squid Game/Round Six – drama będzie dostępna na polskim Netflixie