K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 13.11-20.11

Yoon Kye Sung dostał propozycję zagrania głównej roli w nowej dramie You Are My Spring. Zaoferowana mu rola, Joo Young Do, to psychiatra, który pomaga innym uleczyć emocjonalny ból i odnaleźć chęci do życia. Jednakże on sam posiada własne blizny, ponieważ nie udało mu się uratować swojego starszego brata oraz jednego z pacjentów. Drama określana jest jako połączenie dramatu i romansu. Za reżyserię ma odpowiadać Jung Ji Hyun, który zajmował się wcześniej takimi dramami, jak „Mr. Sunshine”, „Search: WWW” i „The King: Eternal Monarch”. Wcześniej propozycję zagrania głównej roli otrzymała już Seo Hyun Jin. Sama drama planowana jest na 2021 rok, ale póki co brak informacji, na jakiej stacji zostanie wyemitowana.

Namgoong Min dostał propozycję zagrania głównej roli w nowej, wysokobudżetowej dramie MBC, Black Sun. Podobno ma to być 12-odcinkowa seria szpiegowska, która będzie opowiadać historię najlepszego agenta w Narodowej Służbie Wywiadu i jego losy podczas próby odkrycia zdrajcy wśród swoich. Drama zaplanowana jest na 2021 rok i ma to być największy projekt MBC na przyszły rok.

Jak już od pewnego czasu wiadomo, Korea szykuje się na wyprodukowanie remaku hitowej serii Netflixa „Money Heist”. Teraz pojawia się coraz więcej doniesień odnośnie obsady, która prawdopodobnie w niej wystąpi. W roli tytułowego profesora mamy zobaczyć Yoo Ji Tae, Tokyo ma zagrać Jeon Jong Seo, w rolę Raquell Murillo wcielić się Kim Yoon Jin, a Berlina zagrać park Hae Joon. W obsadzie podany jest również Bae Sung Woo, choć póki co nie wiadomo, w jaką postać ma się wcielić. Oryginalna seria opowiada o profesorze, który opracowuje genialny plan napadu na mennicę w Madrycie i zbiera grupę osób z „przeszłością”, która wraz z nim podejmuje się tego zadania. Jak będzie wyglądała wersja koreańska? I kto zagra pozostałe postaci, w tym Nairobi, Denvera, Rio, Monice, czy Helsinki? Mam nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej o tej serii. Póki co, drama planowana jest na 2021 rok, choć osobiście mam wątpliwości co do tej daty. W szczególności, że produkcja remaków w Korei chwilę zajmuje.

Han Suk Kyu otrzymał propozycję zagrania głównej roli w nowej dramie JTBC Till The Dawn \ Until The Morning Comes \ When the Days Breaks. Jeśli przyjmie ofertę, to wcieli się w postać lekarza medycyny sądowej, który staje się podejrzanym w sprawie o morderstwo. Póki co, o serii niewiele wiadomo, oprócz tego, że za reżyserię będzie odpowiadać Lee Jung-Hyo („Crash Landing On You”), a samą dramę zapowiedziano na pierwszą połowę 2021 roku.

Jang Dong Yoon, Park Sung Hoon i Kam Woo Sung potwierdzili swój udział w dramie SBS Joseon Exorcist. Będzie to sageuk (drama historyczna) z elementami fantastyki, która dziać się będzie po utworzeniu dynastii Joseon i opowie historię nieumarłych, którzy powracają do życia po zabiciu przez rodzinę królewską. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Park Kye Ok (znany z takich dram jak „Doctor Prisioner” czy „Kain i Abel”), a za reżyserię Shin Kyung Soo (znany, chociażby z taki historyków jak „Nokdu Flower”, czy „Six Flying Dragons”). Sama drama wkrótce ma rozpocząć zdjęcia z planowaną emisją na marzec przyszłego roku.

Kim Jae Young dostał propozycję zagrania głównej roli w dramie JTBC, A Person Similar To You. Będzie to dramat opowiadający o dwóch różnych od siebie kobietach, których ścieżki życia w pewnym momencie się skrzyżują. Wcześniej potwierdzono, że główną rolę zagra Go Hyun Jung, a w obsadzie zobaczymy również Shin Hyun Bin. Za scenariusz będzie odpowiadać Yoo Bo Ra, która wcześniej zajmowała się takimi dramami jak „Just Between Lovers” czy „Secret”, a sama drama planowo ma polecieć w 2021 roku (choć dokładna data premiery nie jest znana).

Lee Je Hoon, Esom, Kim Eiu Sung i Naeun z zespołu APRIL wystąpią razem w nowej dramie. Będzie to Delux Taxi \ Model Taxi. Drama oparta będzie na webtoonie o tym samym tytule i ma opowiadać historię tajemniczej firmy taksówkarskiej i odwecie, jaki biorą w imieniu ofiar, które same nie są w stanie wymierzyć sprawiedliwości. Scenariusz napisze Oh Sang Ho („Fabricated City”, „Code Name: Jackal”), a za reżyserię odpowiadać będzie Park Joon Woo („Doctor Detective”). Drama planowo poleci w 2021 roku (prawdopodobnie w pierwszej połowie) na SBS.

Jung Eun Chae potwierdziła swój udział w dramie Apple TV, Pachinko. Ma być to 8-odcinkowa drama na podstawie bestsellerowej powieści Min Jin Lee o tym samym tytule i opowiadać historię czterech pokoleń koreańskiej rodziny imigrantów. Akcja rozgrywać się będzie w Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Wcześniej udział w dramie potwierdzili Lee Min Ho, Jin Ha, Anna Sawai, Kim Min Ha, Soji Arai oraz Kaho Minami.

Cho Yeo Jeong prawdopodobnie zagra główną rolę w nowej dramie TVN, High Class. Do obsady rzekomo dołączyli również Kim Ji Soo, Park Se Jin oraz Ha Joon. Tłem wydarzeń ma być prestiżowa, międzynarodowa szkoła na wyspie Jeju, natomiast sama historia będzie dotyczyć kobiet różniących się od siebie, oraz powolnego odkrywania ich kłamstw i tajemnic. Za reżyserię ma odpowiadać Ashbun, zanany z dram „Missing 9” i „Angry Mom”, a emisja zaplanowana jest na drugą połowę 2021 roku.

 

True Beauty – drama będzie dostępna na naszej stronie

https://www.youtube.com/watch?v=y3jpHomIq4Q

Awaken – drama będzie dostępna na naszej stronie

Get Revenge – drama będzie dostępna na naszej stronie

Cheat on me, if you can – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP & BAKA

City couple’s way of love- drama będzie dostępna na forum BAKA

https://www.youtube.com/watch?v=S3SoFNTOzsc

Hush 

Run on

No Touch Princess