K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 10.01-16.01

Lee Won Geun dostał propozycję zagrania w dramie SBS „One The Woman”. Wcześniej oferty głównych ról otrzymali Kim Ah Joong oraz Lee Sang Yoon, jednak póki co żadne z nich nie potwierdziło swojego udziału. Za scenariusz do dramy odpowiadać ma Kim Yoon, a za reżyserię Choi Young Hoon, który wcześniej pracował przy takich projektach jak: „High Society” czy „Good Casting”. Prawdopodobnie drama poleci w okolicach sierpnia, jednak sama stacja nie potwierdziła jeszcze tej informacji.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1448490wpp/lee-won-geun-offered-role-in-drama-kim-ah-joong-and-lee-sang-yoon-are-in-talks-for

 

Rowoon z zespołu SF9 dostał propozycję zagrania w nowym historyku KBS „Yeonmo”. Wcześniej ofertę zagrania głównej roli żeńskiej otrzymała Park Eun Bin. Drama ma być oparta na manhwie o tym samym tytule i opowiadać historię króla, który ukrywa fakt, że jest kobietą. Za reżyserię odpowiadać będzie Song Hyun Wook,  który pracował przy takich dramach jak „Another Oh Hae Young” czy „Beauty Inside”.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1448822wpp/sf9s-rowoon-in-talks-along-with-park-eun-bin-for-new-historical-drama

http://m.isplus.joins.com/news/article/article.aspx?total_id=23971278#_enliple

 

Jo Byeong Gyu dostał propozycję udziału w nowym historyku TVN „Tale of the Secret Royal Inspector and Jo Yi”. Historia ma opowiadać o tajnych królewskich inspektorach, których zadaniem jest działanie pod przykrywką i ujawnianie korupcji. Za reżyserię odpowiadać ma Yoo Jong Sun („Designated Survivor: 60 Days”), a za scenariusz Lee Jae Yoon („Undateables”). Planowo drama ma polecieć w drugiej połowie 2021 roku.

Edit. Ciężko coś stwierdzić o tej dramie, bo TVN raczej nie bierze byle czego, a sam Jo Byeong Gyu do tej pory miał bardzo dobre dramy w swoim dorobku („Sky Castle”, „Hot Stove League” czy „Uncanny Counter”). Natomiast scenarzysta jakoś niezbyt do mnie przemawia… Czas pokaże, czy moje obawy były słuszne, czy nie.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1448478wpp/jo-byeong-gyu-in-talks-to-star-in-new-historical-drama

http://koalasplayground.com/2021/01/13/jo-byung-kyu-in-talks-for-male-lead-of-fusion-sageuk-drama-royal-inspector-joy-chronicles/

 

Son Naeun z zespołu Apink potwierdziła swój udział w nowej produkcji „No Longer Human” / „Disqualified as a Human”. Wystąpi w niej u boku Jeon Do Yeon, Ryu Jun Yeola, Park Byung Euna oraz Jo Eun Ji. Wkrótce mają ruszyć zdjęcia do dramy z planowaną datą emisji na 2021 rok, jednak póki co brak informacji o stacji, na której ma się pojawić.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1448387wpp/apinks-son-naeun-confirmed-for-new-drama-alongside-ryu-jun-yeol-and-jeon-do-yeon

http://koalasplayground.com/2021/01/13/jeon-do-yeon-and-ryu-jun-yeol-confirmed-for-k-drama-human-disqualification-with-additional-cast-members-joining/

 

Lee Ji Won potwierdziła udział w produkcji SBS „Racket Boys”. Będzie to drama sportowa z badmintonem w tle. Scenariusz do niej napisze Jung Bo Hoon („Prison Playbook”), a reżyserią zajmie się Jo Young Kwang (znany z dram „Defendant” i „Heart Surgeons”). Wcześniej udział  w dramie potwierdzili już Tang Joon Sang, Kim Sang Kyung, Oh Na Ra i Kim Kang Hoon, a sama data emisji została zaplanowana na maj tego roku.

Więcej na ten temat pod linkiem:

http://www.spotvnews.co.kr/?mod=news&act=articleView&idxno=399365

 

Park Ji Hoon dostał propozycję zagrania w nowej dramie „Seen from a Distance, Green Spring”. Ma być to drama na podstawie popularnego webtoonu i opowiadać historię studentów, z którymi można będzie się identyfikować. Póki co niewiele wiadomo o samej produkcji, ponieważ zarówno stacja, jak i data emisji dramy pozostają nieznane.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.soompi.com/article/1448134wpp/park-ji-hoon-in-talks-to-star-in-new-drama-based-on-popular-webtoon

 

Jang Nara i Jung Yong Hwa z zespołu CNBLUE potwierdzili swój udział w nowej produkcji KBS „Daeabak Real Estate”. Ma być to drama o egzorcyzmach, za której reżyserię odpowiadać będzie Park Jin Suk („School 2017”, „Naked Fireman”). Emisję „Daeabak Real Estate” zaplanowano na pierwszą połowę 2021 roku, jednak póki co nieznana jest dokładna data.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1448273wpp/jang-nara-and-cnblues-jung-yong-hwa-confirmed-to-star-in-new-drama

http://koalasplayground.com/2021/01/12/jang-nara-and-jung-yong-hwa-confirmed-for-kbs-2021-k-drama-daebak-real-estate/

Nie wiadomo jak potoczą się losy nowej produkcji „W: The City Of Women Who Never Die”. Wcześniej mówiło się o propozycji udziału w projekcie Kim Sun Ah, Uhm Jung Hwy, Kwon Yula i Koo Ja Sunga, jednak żadne z nich oficjalnie nie potwierdziło swojego udziału. W ostatni piątek pojawiła się dość zaskakująca informacja, że cała produkcja została odwołana i drama nie powstanie. Jednak nie minęło dużo czasu, a głos zabrał sam reżyser – Oh Jin Suk, który poinformował, że drama nie została anulowana, a jedynie przełożona z powodu pandemii i zdjęcia do niej mają rozpocząć się w lutym. Jednak trzeba będzie poczekać, jak rozwinie się sytuacja i czy w związku z opóźnieniami nie dojdzie do przetasowań w obsadzie, a tym samym kolejnego przesunięcia zdjęć.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://mnews.joins.com/article/23971274?cloc=rss-news-total_list#home

http://koalasplayground.com/2021/01/15/kim-sun-ah-and-uhm-jung-hwas-upcoming-k-drama-w-the-city-of-undying-women-falls-apart-and-production-disbanded/

https://www.ytn.co.kr/_ln/0117_202101151807573113

https://mydramalist.com/76695-queen-maker

 

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei.

 

Beyond Evil/Freak/Monster

Penthouse 2 – drama będzie dostępna na forum BAKA (a jeśli wszystko dobrze pójdzie, to i na MeiQ)

Na razie zapraszamy na pierwszy sezon „Penthouse” na naszej stronce.

Luca

Sunbae, Don’t Put on That Lipstick