Przegląd tygodniowy k-dram 07.02-13.02

Kang Ha Neul potwierdził, że zagra główną rolę w nowej dramie JTBC „Insider”. Ma to być trzymająca w napięciu historia aplikanta sądowego, który dołącza do śledztwa mającego na celu infiltrację i walczy o szansę na zmianę swojego losu w więziennym świecie hazardu. Za scenariusz tej produkcji odpowiadać ma Moon Man Se („Priest”), a jej reżyserią zająć się Min Yeon Hong („Missing: The Other Side”). Prawdopodobnie drama poleci w drugiej połowie tego roku, choć czytałam również informacje o 2022 roku, więc na dokładną datę przyjdzie nam pewnie chwilę poczekać.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.allkpop.com/article/2021/02/kang-ha-neul-to-play-lead-in-new-action-suspense-drama-insider

https://www.soompi.com/article/1453605wpp/kang-ha-neul-to-star-in-jtbc-action-suspense-drama

http://koalasplayground.com/2021/02/09/kang-ha-neul-confirmed-as-male-lead-for-k-drama-insider-and-looking-sageuk-smexy-in-february-premiere-of-river-where-the-moon-rises/

 

Lee Jae Wook odrzucił propozycję głównej roli w nowej produkcji KBS „Dal Li and Gamja-tang”. Drama ma opowiadać o niespodziewanym romansie, który spotyka głównych bohaterów, podczas gdy jedno z nich próbuje przejąć galerię drugiego. Propozycję głównej roli żeńskiej otrzymała Park Gyu Young, jednak póki co nie potwierdziła swojego udziału. Za reżyserię produkcji odpowiadać ma Lee Jung Sub („Healer”, „My Lawyer, Mr. Jo”, „Queen for Seven Days”), a jej scenariuszem zająć się Son Eun Hye („Witch’s Love”, „Love Story in Harvard”).

Więcej na ten temat pod linkiem:

http://sports.khan.co.kr/entertainment/sk_index.html?art_id=202102101042003&sec_id=540201

 

Kim Ji Hoon i Jang Yoon Joo dostali propozycję zagrania w remaku hitowej serii Netflixa „Money Heist”. Jeśli zgodzą się na udział w produkcji, to Kim Ji Hoon zagra Denvera, zaś Jang Yoon Joo wcieli się w postać Nairobi . Za scenariusz dramy odpowiadać będzie Ryoo Yong-jae („My Holo Love” i „Psychopath Diary”), a reżyserią zajmie się Kim Hong-sun, który odpowiadał za takie produkcje, jak pierwszy sezon „Voice” oraz dramę „Guest”. Tak jak pisałam już wcześniej, oryginalna seria opowiada o profesorze, który opracowuje genialny plan napadu na mennicę w Madrycie i zbiera grupę osób z „przeszłością”, która wraz z nim podejmuje się tego zadania. Zarówno data premiery, jak i dokładny tytuł nie są jeszcze znane, ale drama ma polecieć na Netflixie jako ich produkcja oryginalna. Prawdopodobna data rozpoczęcia zdjęć to maj tego roku.

Edit. W pierwszym z podanych niżej artykułów można sobie obejrzeć sobie zdjęcia większości z obsady wraz z ich odpowiednikami z oryginalnej wersji.

Więcej na ten temat pod linkami:

https://www.allkpop.com/article/2021/02/the-cast-for-the-korean-remake-of-the-popular-spanish-drama-money-heist-revealed

https://zapzee.net/2021/02/10/will-jang-yoon-ju-play-nairobi-in-the-korean-remake-of-money-heist/

https://mydramalist.com/article/kim-ji-hoon-in-talks-to-join-money-heist-remake-011016483

 

Gong Hyo Jin dostała propozycję zagrania w nowej produkcji Netflixa „Woman of Crisis”. Ma być to historia popularnej scenarzystki makjangów, której produkcje zawsze cechuje wysoka oglądalność. Za scenariusz odpowiadać będzie Kim Soo Ah („Loveholic”), a reżyserią zajmie się Lee Won Suk („Killing Romance”). Na razie wiadomo jedynie, że będzie to oryginalna produkcja Netflixa, ale brak jakichkolwiek informacji na temat daty jej planowanej emisji.

Edit: Słowem wyjaśnienia. Makjangi to dramy, w których często występują sceny wrzasków, policzkowania i wody wylewanej na twarz.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.soompi.com/article/1453233wpp/gong-hyo-jin-in-talks-to-star-as-lead-of-new-drama

http://koalasplayground.com/2021/02/08/gong-hyo-jin-signs-on-for-netflix-k-drama-woman-of-crisis-playing-a-top-screenwriter-of-makjang-dramas/

 

OCN ujawniło ramówkę na najbliższe miesiące. Zobaczymy w niej następujące produkcje:

 • Times – dramat polityczny z elementami tajemnicy i pętli czasu, w którym wystąpią Lee Seo Jin, Lee Joo Young oraz Kim Yeong Cheol. Data emisji zaplanowana jest na 20.02.2021 roku, a sama produkcja ma liczyć 12 odcinków.
 • Dark Hole – piąta drama z cyklu „Dramatic Cinema”, która będzie 12- odcinkowym thrillerem z elementami sci-fi. Przedstawi ona walkę ocalałych z ludźmi, którzy pod wpływem ciemnego dymu, wydobywającego się z leja krasowego, przemieniają się w niebezpieczne kreatury. W rolach głównych zobaczymy Kim Ok Bin oraz Lee Joon Hyuka, a sama drama poleci po „Times”.

Edit. Jeśli tylko pojawią się napisy do dramy, to będzie ona tłumaczona na forum lizards@DEEP

 • Voice 4 – czwarta odsłona serii OCN, która zadebiutowała w 2017 roku. W dramie ponownie zobaczymy Lee Ha Nę, a partnerować będzie jej prawdopodobnie Song Seung Hoon. Planowana data emisji dramy to końcówka maja.
 • Hometown – nowość, o której póki co niewiele wiadomo. Ma to być zatrważający thriller ukazujący prawdę kryjącą się za tajemniczymi morderstwami w małym miasteczku, które rozpoczynały się od taśmy z nieznanym, dziwacznym dźwiękiem. Premiera dramy zaplanowana jest na okres wakacyjny, więc pewnie niedługo poznamy aktorów, którzy wystąpią w produkcji.
 • Island – historia z egzorcyzmami w tle opowiadająca o trzech zupełnie różnych osobach, które na pięknej, choć zawładniętej przez mroczne siły wyspie, próbują się wzajemnie chronić. W rolach głównych zobaczymy Seo Ye Ji i Kim Nam Gila, a pierwszy sezon tej dramy zagości na OCN końcem sierpnia.

Więcej na temat pod linkami:

https://mydramalist.com/62235-times

https://mydramalist.com/53097-dark-hole

https://mydramalist.com/76615-voice-4

https://mydramalist.com/688745-hometown

https://mydramalist.com/51327-island

https://www.soompi.com/article/1453783wpp/ocn-reveals-2021-lineup-of-dramas

 

I kolejne podsumowanie oglądalności dram w Korei. W tym tygodniu swoją emisję zakończyły dwie kolejne dramy. Były to „Hush” oraz „Royal Secret Agent”. Szczególnie warty jest podkreślenia świetny wynik tej drugiej, która w finale osiągnęła aż 14%. Przed rozpoczęciem produkcji, Kwon Na Ra oraz L powiedzieli, że oboje urodzili się trzynastego marca, więc jeśli drama uzyska 13% oglądalność, to przebiorą się w stroje przeciwnych płci do granych przez siebie postaci. I dotrzymali obietnicy. W artykule poniżej możecie zobaczyć, jak to wyglądało.

https://www.soompi.com/article/1453447wpp/royal-secret-agent-cast-fulfills-fun-viewership-ratings-promise%e2%80%a8

Tym razem pojawiła się już oglądalność do „Love Scene Number”. W pierwszym i drugim odcinku drama zanotowała 0.6% | 0.8% wynik. W drugim było już trochę lepiej, choć jak na MBC to wciąż słabo. Dramy nie oglądałam, więc ciężko też mi się wypowiedzieć, czy sama produkcja na niego zasługuje. Od najbliższego tygodnia rozpoczyna się wiele nowych dram, więc zobaczymy, jak za tydzień będzie to wszystko wyglądać.

Ramówka OCN na pierwszą połowę 2021 roku

River Where The Moon Rises – drama będzie dostępna na naszej stronie

Dear M. – drama będzie dostępna na naszej stronie

Navirella / Like a Butterfly – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP (o ile będą napisy)

Beyond Evil/Freak/Monster

Mouse – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP

Times

Sisyphus: The Myth – drama będzie dostępna na polskim Netflixie

Vincenzo – drama będzie dostępna na polskim Netflixie

Not Yet 30

4 thoughts on “Przegląd tygodniowy k-dram 07.02-13.02

 1. Człowiek tak „uwielbia” te historyki, że dopiero z ulubionych newsów na meiq przy okazji oglądalności dowiaduje się, że Nara Kwon zagrała właśnie w jakiejś dramie, co się właśnie skończyła.. No uroczo wygląda w tym przebranku, No ale jest poza stroną więc w wyborach miss tygodnia niestety nie może wziąć udziału. Tymczasem jak na złość ronnie ilustruje dzisiejsze wieści samymi słodziakami albo ślicznotkami z klasy okręgowej… i nie wiem, co by się stało, gdyby na szczęście nie zmiksowana ilustracja do ramówki OCN.
  Oddycham więc z ulgą, ślicznotką tygodnia zostaje Kim Ok Bin!
  Z trailerami takich kłopotów by nie było, nareszcie ludzie od „Myszki” odkryli karty, nie mówiąc już o „Vincenzo”.
  Natomiast filmowo to największe zainteresowanie budzi „Beyond evil”. Widać, że to nie będzie głupawka z cyklu „zabili go i uciekł”, że zamiast tanich chwytów pod publiczkę będziemy tu mieli pojedynej intelektu, wolno rosnące napięcie i misterna gra w odsłanianie tajemnicy i zaciemnianie prawdy… Bardzo ciekawa może być ta drama!
  Z dalszych projektów oczywiście „Island” i „Hometown” które łączy to, że nie będą się działy w wielkich metropoliach, bo tych mamy w k-dramach naprawdę przesyt. Więcej prowincji!
  Patrząc na oglądalność wygląda na to, że Koreankom znudziły się już romanse! Z wyjątkiem tych weekendowych tasiemców dla emerytek.
  Za to ciekawe, czy wcześniej tak było, że w śr-czw nie było żadnej dramy! Aż dziw, że nikt nie skorzystał, by uszczknąć z tortu oglądalności wsadzając tam chociaż dwuodcinkowca..

 2. Z trailerów poza „Beyond evil” to na mojej liście tradycyjnie praiwe całe OCN (bo jeśli chodzi o „Voice”, to zatrzymałam się na pierwszym sezonie 😛 ). Co do „Dark Hole” to moja seria. Skoro zrobiłam już z niej cztery produkcje, to liczę na napisy i kolejną dramę w kolekcji 😀 Głównych bardzo lubię, a cały cykl jest moim ulubionym. „Island” to też moja bajka, ale wstępnie zapowiedziane dwa sezony powodują, że nie wiem czy Netflix nie skusi się na tę produkcję. „Hometown” też fabularnie mi się podoba, więc czekam z niecierpliwością na to, kogo obsadzą w rolach głównych.
  Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ten rok będzie stał historykami. Z tego co naliczyłam, to planują ich już około siedmiu. Dawno tylu nie było. A prawdopodobnie trzema najlepszymi w tym roku (patrząc na obsadę i historię) okażą się: „River When The Moon Rises”, „Joseon Exorcist” i „Hong Chun Gi”.
  No i przede wszystkim jestem bardzo zakręcona na punkcie tego remaku „Money Heist”. Z każdym newsem moje oczekiwania wzrastają, więc mam nadzieję, że nie zawiodę się tak jak przy „Criminal Minds”. A w kwestii ślicznotek…. To nie moja wina, że w tym tygodniu nie było szału z wiadomościami. Powiedziałabym wręcz, że nie było ich dużo. Ale liczę, że w następnym tygodniu odbiją to sobie. W końcu jest jeszcze tyle dram bez potwierdzonej obsady 😛

 3. Dark Hole to oczywiście w ogóle jazda obowiązkowa! Dramatic cinema!
  A co do historyków – a na ten rok nie jest przewidziana trójeczka Kingdom? Nie oddadzą chyba wszystkich zombiaków egzorcyście od konkurencji? 🙂
  Jasne, też czekam na Money Heist, z radością, że nie będę musiał oglądać pierwowzoru. I czy to przypadkiem nie jest pierwsza zagraniczna licencja tego hiszpańskiego hitu?

  1. Koreańskie Money Heist to będzie chyba faktycznie pierwszy remake. A co do Kingdom 3 to ciężko powiedzieć. Niby mówi się o końcu tego roku, ale nie jest to data potwierdzona. Wpływ na to może też mieć fakt, że scenarzystka całej tej serii odpowiada również za jedna z lepiej zapowiadający się dram tego roku TVN czyli Mount Jiri

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: