K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 06.12-19.12

Komputer należy do kategorii „złośliwość rzeczy martwych” i jak sama nazwa wskazuje, potrafi złośliwie zepsuć się w nieodpowiednim momencie. Tak więc nadrabiamy i oto newsy z ostatnich dwóch tygodni.

Im Siwan dostał propozycję zagrania w nowej dramie fantasy OCN „Island”. Ta historia z egzorcyzmami w tle ma być oparta na webtoonie o tym samym tytule i opowiadać o trzech zupełnie różnych osobach, które na pięknej, choć zawładniętej przez mroczne siły wyspie, próbują się wzajemnie chronić. Wcześniej propozycję zagrania głównych ról otrzymali już Seo Ye Ji i Kim Nam Gilem, choć póki co żadne z nich nie potwierdziło swojego udziału. Planowo drama ma mieć dwa sezony po dziesięć odcinków i polecieć w okolicach wakacji.

 

Ahn Hyo Seop, Kim Yoo Jung, Kwak Si Yang i Gong Myung potwierdzili udział w nowej produkcji SBS „Hong Chun Gi”. Będzie to romans z domieszką fantasy, osadzony w erze Joseon, który ma być adaptacją powieści Jung Eun Gwol o tym samym tytule. Za reżyserię dramy odpowiadać będzie Jang Tae-yoo, znany z takiej produkcji jak „My Love From The Star”.

 

Jung Yu Mi otrzymała propozycję zagrania głównej roli w nowej dramie JTBC Till The Dawn \ Until The Morning Comes \ When the Days Breaks u boku Han Suk Kyu. Jeśli przyjmie ofertę, to wcieli się w postać pani profiler o umiejętnościach wnikliwej obserwacji, która usiłuje ustalić, dlaczego lekarz medycyny sądowej stał się zbrodniarzem. Póki co wiadomo, że za reżyserię będzie odpowiadać Lee Jung-Hyo („Crash Landing On You”), a samą dramę zapowiedziano na pierwszą połowę 2021 roku.

 

Namgoong Min potwierdził udział w nowej, wysokobudżetowej dramie MBC, „Black Sun”. Tak jak pisałam wcześniej, ma to być 12-odcinkowa seria szpiegowska, która będzie opowiadać historię najlepszego agenta w Narodowej Służbie Wywiadu i jego losy podczas próby odkrycia zdrajcy wśród swoich. Drama zaplanowana jest na 2021 rok i ma to być największy projekt MBC na przyszły rok.

 

Park Bo Young, Seo In Guk, Lee Soo Hyuk, Kang Tae Oh i Shin Do Hyun potwierdzili udział w nowym projekcie TVN „One Day Destruction Came Through My Front Door”. Ma być to romans z elementami fantasy o mężczyźnie znanym jako „zniszczenie”, którego dotyk sprawia, że wszystko znika oraz kobiecie, która ryzykuje życiem, by uniknąć swojego przeznaczenia. Za scenariusz odpowiadać ma Im Me-ari („Beauty Inside”), a za reżyserię Kwong Young Il („My Unfamiliar Family”).

 

Park Eun Bin dostała propozycję zagrania w nowym historyku KBS „Yeonmo”. Drama ma być oparta na manhwie o tym samym tytule i opowiadać historię króla, który ukrywa fakt, że jest kobietą. Za reżyserię odpowiadać będzie Song Hyun Wook, który pracował przy takich dramach jak „Another Oh Hae Young” czy „Beauty Inside”.

 

Lee Jin Wook dostał propozycję zagrania w nowej, wysokobudżetowej produkcji TVN „Immortal”. Ma być to drama fantasy o kobiecie, która pamięta swoją przeszłość i przez 600 lat powtarza cykl życia i śmierci oraz o mężczyźnie, który nie może umrzeć. Za scenariusz odpowiadać mają Seo Jae-won i Kwon So-ra „The Guest”, a za reżyserię Jang Young-woo od „I Need Romance 3”. Póki co data premiery pozostaje nieokreślona.

 

Jang Dong Yoon otrzymał kolejną propozycję roli. Nie tak dawno potwierdził udział w marcowej dramie SBS „Joseon Exorcist”, a ostatnio pojawiły się informacje o jego rzekomym udziale w nowym projekcie “The Fairy and the Bald Idol”. Będzie to romans fantasy, który ma być współczesną wersją klasycznej koreańskiej legendy o wróżce i drwalu. Póki co, SBS wyraził zainteresowanie emisją dramy, ale nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej kwestii.

 

Seo Hyun Jin potwierdziła udział w nowej produkcji SBS „Why Oh Soo Jae?”. Ma to być melodramat, który opowie historię romansu między profesorem a studentem prawa. Póki co nie ma informacji, kto wcieli się w rolę młodszego mężczyzny, choć niedługo szykuje się powrót niektórych aktorów po odbyciu służby wojskowej, więc chyba nie trzeba będzie długo czekać na tę wiadomość. Za scenariusz odpowiadać będzie Kim Ji Eun („Lie of Lies”), a za reżyserię Park Soo Jin („While You Were Sleeping” oraz „Hymn of Death”).

Kim Ah Joong dostała propozycję zagrania w nowej dramie SBS „One The Woman”/ „Wonder Woman”. Ma być to historia pewnej nieustępliwej pani detektyw, która pewnego dnia traci wszystkie swoje wspomnienia i zamienia się miejscami z konserwatywną gospodynią domową, która wygląda dokładnie jak ona.

 

Sunbae, Don’t Put on That Lipstick

Lovestruck In The City – drama będzie dostępna na polskim Netflixie

Traces of Love