K-DRAMA NA CZASIE

Przegląd tygodniowy k-dram 06.06-10.06

Ahn Hyo Seop potwierdził swój udział w nowej dramie na podstawie webtoonu „The Office Blind Date”. Ma to być komedia romantyczna opowiadająca historię pewnej dziewczyny, która w zamian za sowitą zapłatę zgadza się pójść na randkę w ciemno, udając swoją przyjaciółkę. Jednak wszystko komplikuje się, gdy „umówioną randką” okazuje się być szef jej firmy, który nieświadomy, z kim ma do czynienia, oświadcza się jej. Wcześniej propozycję zagrania głównej roli otrzymała Kim Se Jeong, ale na razie nie ma informacji o tym, czy zdecydowała się przyjąć rolę. Ogłoszono również, że ofertę wystąpienia w produkcji otrzymała Seol In Ah. Jeśli przyjmie rolę, to prawdopodobnie wcieli się w postać przyjaciółki głównej bohaterki, która będzie mieć wątek miłosny z sekretarzem głównego bohatera. Planowo drama ma polecieć na SBS w pierwszej połowie 2022 roku, a a jej reżyserią zajmie się Park Seon Ho („Wok Of Love” i „Suspicion Partner”).

Więcej na temat pod linkami:

http://stoo.asiae.co.kr/article.php?aid=72850861423

https://star.mt.co.kr/stview.php?no=2021061015543882063&VNS&pDepth=news&pDepth1=issue&pDepth2=exclusive

https://mydramalist.com/article/ahn-hyo-seop-confirmed-to-lead-the-sbs-drama-the-office-blind-date

https://www.soompi.com/article/1473965wpp/ahn-hyo-seop-confirmed-as-male-lead-in-upcoming-sbs-rom-com

http://koalasplayground.com/2021/06/10/ahn-hyo-seob-cast-as-male-lead-in-rom-com-office-blind-date-with-kim-se-jung-in-talks-as-female-lead-and-seol-in-ah-cast-as-second-female-lead/

 

Kolejna manhwa doczeka się swojej adaptacji. Tym razem mowa o „Want To Do Nothing”. Ma to być opowieść o 26-letniej kobiecie, której życie wali się po tym, jak zrywa ze swoim narzeczonym, traci matkę w wyniku wypadku samochodowego oraz zostaje wyrzucona z pracy przed skargę dotyczącą molestowania seksualnego. Przeprowadza się po tym do małej nadmorskiej wioski i zaczyna odnajdywać szczęście w rzeczach, które nic nie kosztują. O dramie póki co wiadomo jedynie, że jej reżyserią zajmie się Lee Yoo Jung („Coffee Prince”, „Cheese in the Trap”), a zdjęcia do niej mają ruszyć jesienią tego roku.

Więcej na temat pod linkiem:

http://koalasplayground.com/2021/06/08/cheese-in-the-trap-and-coffee-prince-pd-takes-on-drama-adaptation-of-manhwa-want-to-do-nothing-about-a-young-woman-trying-to-find-meaning-in-life/

 

Choi Siwon potwierdził, że wystąpi w nowej dramie „Oh My Lord”/„ Oh My Liqueur”. Ma to być, oparta na webtoonie „Drinking City Virgins”, opowieść o trzech kobietach, które przy kieliszku dzielą się ze sobą historiami ze swojego życia. Propozycję zagrania głównych ról w produkcji otrzymały Han Sun Hwa, Jung Eun Ji oraz Lee Sun Bin, jednak na razie nie potwierdziły swojego udziału w projekcie. W sumie na razie o dramie niewiele wiadomo poza tym, że produkcja będzie liczyć sobie dziesięć odcinków i zostanie wyemitowana na TVING.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.mk.co.kr/star/broadcasting-service/view/2021/06/554439/

https://mydramalist.com/article/super-junior-s-choi-shi-won-to-return-to-acting-through-tving-s-oh-my-lord

 

Wi Ha Joon dostał propozycję zagrania w nowej produkcji OCN „Bad and Crazy”. Ma być to historia detektywa materialisty, w którym budzi się inna osobowość „K” i zmienia go w orędownika sprawiedliwości i walki z policyjną korupcją. Wcześniej propozycję wystąpienia w projekcie otrzymali Lee Dong Wook i Han Ji Eun, ale póki co nie ma informacji, czy zdecydowali się przyjąć role. Nad dramą pracować będzie duet, który spotkał się już przy innym projekcie OCN „Uncanny Counter”, czyli reżyser Yoo Sun Dong oraz scenarzysta Kim Sae Bom (odpowiadający za trzy ostatnie odcinki wspomnianej produkcji). Sama drama prawdopodobnie poleci na przełomie października lub listopada bieżącego roku.

Edit: Jeśli Wi Ha Joon przyjmie rolę, to prawdopodobnie wcieli się w postać „K”.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.hankookilbo.com/News/Read/A2021061114060000759

https://news.nate.com/view/20210611n20095?mid=e1200

https://news.nate.com/view/20210611n20944?mid=e1200

 

I kolejne zestawienie oglądalności w Korei. Tym razem jest ono bez piątku. Wpis brak, przy dramach z pasma środa-czwartek i piątek-sobota oznacza, że drama się w tym tygodniu zakończyła. Wyjątkami są dramy: „Penthouse 3” i „Imitation”.

 

You Are My Spring – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP

o ile nie pojawi się na polskim Netflixie

Devil Judge – drama będzie dostępna na forum BAKA

Monthly Magazine Home

Hospital Playlist 2 – prawdopodobnie drama będzie na polskim Netflixie

Voice 4

On the Verge of Insanity

At a Distance, Spring is Green

Nevertheless – drama będzie na polskim Netflixie