Przegląd tygodniowy k-dram 06.06-10.06

Ahn Hyo Seop potwierdził swój udział w nowej dramie na podstawie webtoonu „The Office Blind Date”. Ma to być komedia romantyczna opowiadająca historię pewnej dziewczyny, która w zamian za sowitą zapłatę zgadza się pójść na randkę w ciemno, udając swoją przyjaciółkę. Jednak wszystko komplikuje się, gdy „umówioną randką” okazuje się być szef jej firmy, który nieświadomy, z kim ma do czynienia, oświadcza się jej. Wcześniej propozycję zagrania głównej roli otrzymała Kim Se Jeong, ale na razie nie ma informacji o tym, czy zdecydowała się przyjąć rolę. Ogłoszono również, że ofertę wystąpienia w produkcji otrzymała Seol In Ah. Jeśli przyjmie rolę, to prawdopodobnie wcieli się w postać przyjaciółki głównej bohaterki, która będzie mieć wątek miłosny z sekretarzem głównego bohatera. Planowo drama ma polecieć na SBS w pierwszej połowie 2022 roku, a a jej reżyserią zajmie się Park Seon Ho („Wok Of Love” i „Suspicion Partner”).

Więcej na temat pod linkami:

http://stoo.asiae.co.kr/article.php?aid=72850861423

https://star.mt.co.kr/stview.php?no=2021061015543882063&VNS&pDepth=news&pDepth1=issue&pDepth2=exclusive

https://mydramalist.com/article/ahn-hyo-seop-confirmed-to-lead-the-sbs-drama-the-office-blind-date

https://www.soompi.com/article/1473965wpp/ahn-hyo-seop-confirmed-as-male-lead-in-upcoming-sbs-rom-com

http://koalasplayground.com/2021/06/10/ahn-hyo-seob-cast-as-male-lead-in-rom-com-office-blind-date-with-kim-se-jung-in-talks-as-female-lead-and-seol-in-ah-cast-as-second-female-lead/

 

Kolejna manhwa doczeka się swojej adaptacji. Tym razem mowa o „Want To Do Nothing”. Ma to być opowieść o 26-letniej kobiecie, której życie wali się po tym, jak zrywa ze swoim narzeczonym, traci matkę w wyniku wypadku samochodowego oraz zostaje wyrzucona z pracy przed skargę dotyczącą molestowania seksualnego. Przeprowadza się po tym do małej nadmorskiej wioski i zaczyna odnajdywać szczęście w rzeczach, które nic nie kosztują. O dramie póki co wiadomo jedynie, że jej reżyserią zajmie się Lee Yoo Jung („Coffee Prince”, „Cheese in the Trap”), a zdjęcia do niej mają ruszyć jesienią tego roku.

Więcej na temat pod linkiem:

http://koalasplayground.com/2021/06/08/cheese-in-the-trap-and-coffee-prince-pd-takes-on-drama-adaptation-of-manhwa-want-to-do-nothing-about-a-young-woman-trying-to-find-meaning-in-life/

 

Choi Siwon potwierdził, że wystąpi w nowej dramie „Oh My Lord”/„ Oh My Liqueur”. Ma to być, oparta na webtoonie „Drinking City Virgins”, opowieść o trzech kobietach, które przy kieliszku dzielą się ze sobą historiami ze swojego życia. Propozycję zagrania głównych ról w produkcji otrzymały Han Sun Hwa, Jung Eun Ji oraz Lee Sun Bin, jednak na razie nie potwierdziły swojego udziału w projekcie. W sumie na razie o dramie niewiele wiadomo poza tym, że produkcja będzie liczyć sobie dziesięć odcinków i zostanie wyemitowana na TVING.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.mk.co.kr/star/broadcasting-service/view/2021/06/554439/

https://mydramalist.com/article/super-junior-s-choi-shi-won-to-return-to-acting-through-tving-s-oh-my-lord

 

Wi Ha Joon dostał propozycję zagrania w nowej produkcji OCN „Bad and Crazy”. Ma być to historia detektywa materialisty, w którym budzi się inna osobowość „K” i zmienia go w orędownika sprawiedliwości i walki z policyjną korupcją. Wcześniej propozycję wystąpienia w projekcie otrzymali Lee Dong Wook i Han Ji Eun, ale póki co nie ma informacji, czy zdecydowali się przyjąć role. Nad dramą pracować będzie duet, który spotkał się już przy innym projekcie OCN „Uncanny Counter”, czyli reżyser Yoo Sun Dong oraz scenarzysta Kim Sae Bom (odpowiadający za trzy ostatnie odcinki wspomnianej produkcji). Sama drama prawdopodobnie poleci na przełomie października lub listopada bieżącego roku.

Edit: Jeśli Wi Ha Joon przyjmie rolę, to prawdopodobnie wcieli się w postać „K”.

Więcej na temat pod linkami:

https://www.hankookilbo.com/News/Read/A2021061114060000759

https://news.nate.com/view/20210611n20095?mid=e1200

https://news.nate.com/view/20210611n20944?mid=e1200

 

I kolejne zestawienie oglądalności w Korei. Tym razem jest ono bez piątku. Wpis brak, przy dramach z pasma środa-czwartek i piątek-sobota oznacza, że drama się w tym tygodniu zakończyła. Wyjątkami są dramy: „Penthouse 3” i „Imitation”.

 

You Are My Spring – drama będzie dostępna na forum lizards@DEEP

o ile nie pojawi się na polskim Netflixie

Devil Judge – drama będzie dostępna na forum BAKA

Monthly Magazine Home

Hospital Playlist 2 – prawdopodobnie drama będzie na polskim Netflixie

Voice 4

On the Verge of Insanity

At a Distance, Spring is Green

Nevertheless – drama będzie na polskim Netflixie

7 thoughts on “Przegląd tygodniowy k-dram 06.06-10.06

 1. Tym razem, z przyczyn obiektywnych, krótko, ale treściwie.
  no ja te trzy dramy będę na pewno obserwował. Najciekawsza mi się wydaje ta druga, ale ja uwielbiam schemat, gdy bohater/ka opuszcza ten nieszczęsny Seul i szuka schronienia na prowincji, najlepiej nad morzem. Skoro ją molestowano w robocie, to mogę mieć nadzieję, że to będzie jakaś fajna aktorka, a nie Go Ara czy cuś…
  „Bad And crazy” podtrzymuje zainteresowanie, natomiast to drugie, w którym obecność potwierdził Siwon… czy on zagrał choć w jednej przyzwoitej dramie?
  Poza świetnym „Dark hole” niską oglądalność zalicza „Imitation” i „doom at your service” – akurat te dramy, które w polskim fandomie cieszą się popularnością… Dziwne, prawda?

  Ślicznotkę tygodnia odbijemy sobie, jak się pojawią ślicznotki! 🙂

 2. A takie mam na razie pytanie może nie na temat, czy na przykład tutaj pojawiały sie jakieś newsy gdy drama Dark Hole była jeszcze w powijakach ?

 3. Niepozorny chłopak , Ahn Hyo Seop, którego już nie pamiętam z wakacyjnej , fajnej dramki Entertainer (prawdę mówiąc nie sądziłem,ze ktoś z tej dramy zrobi karierę) na tym zdjęciu wygląda troche jak sławny Sung Joon , który zaginął . Co do „The Office Blind Date” dziewczyna wydaje sie niezwykle odważna i bezpruderyjna, skoro zgadza sie iść na spotkanie z obcym mężczyzną. Mozna nawet powiedzieć,, że się nie szanuje.
  W obsadzie być może dziewczęta. Kim Se Jeong , Seol In Ah…cóż nie będe ukrywał, że te nazwiska niewiele mi jednak mówią.
  Zastanawiające, czemu przyjaciólka głównej bohaterki odrzuca zaloty Prezesa ale już jego sekretarzowi nie potrafi odmówić.
  Bardzo lubie zdjęcie z czerwonym berecikiem, które dość często sie pojawia i przypomina mi nobilitujące zawsze życie zuha i harcerza.

  Bardzo dobry , nietypowy plakat do „Want To Do Nothing”. Głownie za sprawą małego pieska, który tak jak ludzie spogląda w tym samym kierunku. Nie wiem czy to czasami nie kolejna metafora, dająca pole do interpretacji. Natomiast również nie wiem czemu panuje przekonanie, że terapią dla poranionych ludzi ma być życie w małej miejscowości ??

  No i i doczekałem się Choi Siwona, ktory zaskoczył mnie ostatnio niesłychanie pozytywnie w jednej historii z SF 8. Okazuje się on być lepszym aktorem niż sądziłem. Brawurowo tam zagrał z UEE. Sukcesywnie robią postępy w swojej grze co mnie akurat bardzo cieszy .
  Choi Siwon w towarzystwie aż trzech Pań i jeśli chodzi o szlachetnego Kinoshite jestem pewien, że właśnie tu należy doszukiwać się jego faworyty. „Oh My Lord”/„ Oh My Liqueur”. kolejna drama oparta na webtoonie, to chyba jakaś moda bo ostatnio co chwilę o tym słyszę. Doprawdy webtoony skrywają aż tak głębokie treści?
  A może te trzy przyjaciółki z dramy natrafiły na tego samego mężczyznę, co wyjdzie w trakcie ich intymnych opowieści ? Ależ to nadałoby pikanterii całej historii. Wogóle juz sam tytuł ” Mężczyzna słodszy niż likier ” przyznacie nie jest codziennością w koreańskim świecie dram.
  Co do naszych trzech bohaterek , warto wspomnieć o Jung Eun-Ji która swego czasu po przebojowym Reply 1997 z 2012 r zapowiadała sie naprawdę obiecująco. To od wielu lat nie daje mi spokoju, że ona nie wykorzystała szansy, którą jej dano.
  Mamy jeszcze Han Sun Hwa i
  Lee Sun Bin. Cóż …na papierze nie wygląda to obiecująco, ale tak naprawdę ” po owocach ich poznacie „.

  „Bad and Crazy” od OCN zapowiada sie intrygująco, jak to dramy OCN które są jak świeże pachnące bułeczki. Ale zagrać bohatera z takim rozdwojeniem jażni to naprawdę jest trudne, pewnie stąd to wachanie sie juz od wielu tygodni Lee Dong Wooka.

  Nevertheless od kilku tygodni cieszy oko, Cóż za spojrzenia…

  Właściwie od samego początku wiedziałem, że cotygodniowa zwyciężczyni moze być tylko jedna. Jest nią Han Sun Hwa, mimo iż nie przypomina siebie za bardzo, to jednak to zdjęcie jest wysokiej jakości.

 4. ” no ja te trzy dramy będę na pewno obserwował.”

  – Naprawdę jestem jednym z ostatnich który śmiałby Waszeci poprawiać, ale pozwole sobie zauważyć, że Lady ronnie zaprezentowała nam w tym tygodniu cztery dramowe newsy…

  „Najciekawsza mi się wydaje ta druga, ale ja uwielbiam schemat, gdy bohater/ka opuszcza ten nieszczęsny Seul i szuka schronienia na prowincji, najlepiej nad morzem. ”

  – A czemuż to Seul jest taki nieszczęsny , pełno tam klimatycznych ciasnych uliczek a i balkony na dachach pachną roślinnością. Może masz na myśli to szlachetny Kinoshito, że prowincja rządzi sie swoimi prawami. Pagórkowaty krajobraz daje wiele możliwości czy to na wsi czy w mieście,
  Zgaduję , że takie I’ll Find You on a Beautiful Day jest jak najbardziej w Waszmości guście.

  ” Skoro ją molestowano w robocie, to mogę mieć nadzieję, że to będzie jakaś fajna aktorka, a nie Go Ara czy cuś…”

  – To byłoby zbyt proste zacny Kinoshito zawężać ten problem jedynie do „fajności.

  „Ślicznotkę tygodnia odbijemy sobie, jak się pojawią ślicznotki! 🙂”

  – Lady ronnie naprawdę będziesz miała problem 🙂

  1. No właśnie tej z siwonem dramy raczej śledzić nie będę… co nie oznacza, że na pewno ją skreślam, poczekajmy na rozwój wydarzeń.

   A co wyższości prowincji nad Seulem. To oczywiste, jak trudne jest kręcenie w plenerze. Dlatego filmowcy wolą robić dramy dziejące się w Seulu, bo trzy czwarte scen odwalają w studiu, imitując mieszkania, biura, kawiarnie itp. Do tego tylko „najtańsze” nocne zdjęcia w parku, na pustej ulicy czy na dachu. Wiec jak gdyby w kółko oglądamy te same tła. Pięć różnych lokalizacji na krzyż i tak 16 odcinków…
   Natomiast prowincja jest tania, tłumy nie przewalają się w kadrze i można sobie filmować! Niech Wasza Lordowska Mość spojrzy choćby na nasze dwa ulubione ostatnio dramy – „Beyond evil” i „Dark hole”. Ile tam różnych scen! Ile lokalizacji! Ile plenerów!Jest odmiana.
   Dlatego tak lubię, gdy filmowcy wynoszą się z „Seulu” (czyli konkretnie ze studio) i kręcą w naturalnych plenerach…

 5. „A co wyższości prowincji nad Seulem. To oczywiste, jak trudne jest kręcenie w plenerze ”

  – Zapewne nie chodzi Waszmości o gryzące komary tylko o dyscypline, którą trudno zachować gdyż na łonie natury wzmaga sie u nas chęć do przeżywania różnorakich przygód.

  „Niech Wasza Lordowska Mość spojrzy choćby na nasze dwa ulubione ostatnio dramy – „Beyond evil” i „Dark hole”. Ile tam różnych scen! Ile lokalizacji! Ile plenerów!Jest odmiana.”

  – No ale Dark Hole to tylko dlatego jest kameralnie że kazali ludziom opuścić miasto.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: