C-DRAMA Huace Croton TV Polska , , , , , ,

Our Times
Nasze Czasy

Przedstawiamy Wam coś nieco innego niż zwykle. Nowa drama wyprodukowana przez Huace Film&TV składająca się z jedenastu różnych historii, które pokazują ostatnich dziesięć lat rozwoju Chin. Każda z nich jest zupełnie inna i porusza zupełnie inną tematykę. Nie będziemy tłumaczyć całej dramy, a jedynie kilka wybranych historii.

TAM, GDZIE PRZYNALEŻĄ SERCA ❤️🌾
W wiosce Lijia brakuje rąk do pracy w polu. Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża do miasta, by tam się ustatkować. Na starsze pokolenie mieszkańców spada coraz więcej obowiązków z powodu przejęcia porzuconych gruntów rolnych, a brak specjalistycznych sprzętów rolniczych nie ułatwia pracy. Mieszkająca w mieście Li Xinyao zawsze marzyła, by otworzyć własny biznes. Jednak gdy wraca na wieś, by pomóc ojcu, zaczyna dostrzegać pewne problemy, przez które robi jej się żal taty. Fang Xinwei, przykładny mąż i ojciec, napotyka trudności w swojej firmie. Zastanawia się nad jej zamknięciem i zainwestowaniem pieniędzy w rolnictwo. Sołtys Mi Aiguo oraz jego dwóch przyjaciół postanawiają pomóc młodym w realizacji planów, by tym samym doprowadzić do rozwoju wioski. Bohaterowie muszą zmierzyć się ze staroświeckimi mieszkańcami wioski, którzy są przeciwni wprowadzaniu nowej technologii i modernizacji. Czy uda im się zrealizować marzenia? Jak to wpłynie na ich relacje z bliskimi?

PASJA ⚽💞
Zhang Lei jest młodym nauczycielem wychowania fizycznego szukającym pracy w zawodzie. Jego specjalizacją jest piłka nożna i marzy o tym, by poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Nie znajduje jednak pracy w żadnej szkole miejskiej i ostatecznie zmuszony jest wyjechać do wiejskiego gimnazjum w Xinjiangu, gdzie poza wyzwaniami stojącymi przed każdym nowym nauczycielem, musi poradzić sobie również z różnicami kulturowymi wynikającymi z pracy z mniejszością ujgurską. Czy uda mu się pokonać przeciwności losu i spełnić marzenie, czy jednak wyzwanie okaże się zbyt trudne?

WYTRWAŁOŚĆ  😷💪

3 lata po wybuchu pandemii COVID-19 Chiny względnie wróciły do życia, jednak wciąż zachowano pewne środki zachowacze takie jak punktowe lockdowny. Gdy u jednej z osób przebywającej w galerii handlowej wykryto wirusa, cała galeria natychmiast została zamknięta, a obecni w niej w tym czasie ludzie objęci tymczasową kwarantanną. Czy przymusowe zamknięcie doprowadzi do konfliktów pomiędzy zupełnie różnymi od siebie ludźmi? Czy może będzie okazją do poznania kogoś, kogo w innej sytuacji nigdy by się nie spotkało?

IDEALNE ŻYCIE  
Miasto Yiwu szykuje się do corocznych Targów Importowych, a to oznacza, że wiele zagranicznych przedsiębiorstw przysyła do Chin swoich przedstawicieli i towary, które chcą sprzedać na jednym z największych światowych rynków. Między nimi jest również hiszpański twórca dywanów, a jednocześnie przybrany dziadek jeden z mieszkanek Yiwu. Relacje rodzinne między dziadkiem i wnuczką są jednak napięte od czasu śmierci rodziców dziewczyny. Czy nadchodzące targi będą szansą na odnowienie dawnych więzi i odkrycie nowego ukrytego talentu?

Obsada: Yan Ni, Eric Leyang, Tian Yu, Tan Songyun, Ireine Song, Lin Yi, Shen Yue, Bai Yufan, Li Kunlin, Yu Yao, Yang Zishan, Chen He

Tytuł angielski: Our Times
Tytuł polski: Nasze Czasy
Tytuł oryginalny: 我们这十年 (Wo Men Zhe Shi Nian)
Kraj: Chiny Kontynentalne
Ilość odcinków: 44 (11 historii po 4 odcinki)
Data emisji: 10 października – 3 listopada 2022

tłumaczenie: Mintty, ania2wh, Rubi || korekta: Lady_Bee, Riva || grupa fansuberska: MeiQ

Dostępne za pośrednictwem portalu: YouTube