Aktualności Ekipa poleca

Belfer idealny – TOP 10 dramowych nauczycieli wg ekipy MeiQ

Za cztery dni będziemy obchodzić Dzień Nauczyciela. Z tej okazji postanowiliśmy wyłonić dziesięciu najlepszych według nas dramowych nauczycieli. Na liście znaleźli się nie tylko typowi nauczyciele szkolni, ale również trenerzy sportowi, nauczyciele muzyki czy nawet mentorzy. W końcu każdy z nich dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami.

W tej kategorii nominowaliśmy piętnastu kandydatów. Jak zwykle, wybór nie należał do najłatwiejszych, ale udało się. Zapraszam do zapoznania się z naszym Top 10.


Miejsce 10.

Park​ Sijae (At a Distance Spring is Green)

Profesor, który wspiera swoich uczniów, chętnie udziela im rad i motywuje. To nauczyciel, o którego nie jest łatwo, a przyjemnie się na niego patrzy i miło słucha. Po prostu nauczyciel, jakiego ciężko znaleźć.

 

 


Miejsce 9.

Onizuka Eikichi (Great Teacher Onizuka)

Facet koło trzydziestki zafarbowany na blond, jeżdżący na motocyklu i obwieszony łańcuchami – przyznajmy, nie jest to obrazek, który wyobrażamy sobie, myśląc o idealnym nauczycielu. A jednak Onizuka Eikichi jest nauczycielem, którego chyba większość uczniów chciałabym spotkać na swej drodze. Za czasów szkolnych sam był raczej problematycznym studentem, więc wie, że oceny nie są najważniejsze, ale to, żeby nauczyć uczniów, jak radzić sobie w okrutnym świecie. Bywa wulgarny, niekonwencjonalny i może czasem trochę zboczony, ale zawsze stoi murem za swoimi uczniami i nie pozwoli na to, by stała im się krzywda.

 

 


Miejsce 8.

Yu Tu (You Are My Glory)

Może nie jest typowym nauczycielem, ale na pewno jest wyjątkowy. Yu Tu jest jednym z najlepszych zawodników w grze „Glory of kings”. Gdy znana aktorka i jednocześnie jego koleżanka ze szkoły podstępem zwabia go do siebie i prosi, aby nauczył ją grać, zgadza się. Jednak praca z nim nie jest łatwa. Jest bardzo wymagającym, systematycznym, ale i bardzo skutecznym nauczycielem. Jeśli zdecydujesz się na pobieranie u niego nauki, to nie ma zmiłuj. Do tego jest bardzo przystojny. Nie dziwne zatem, że w czasie nauki, między nim a główną bohaterką rodzi się uczucie. Myślę, że niejedna z nas bardzo ochoczo skorzystałaby z pomocy takiego nauczyciela.

 

 


Miejsce 7.

Yamaguchi Kumiko „Yankumi” (Gokusen)

Nauczycielka matematyki i wychowawczyni klasy 3D, czyli oczywiście tej najbardziej problematycznej. Co to jednak dla niej, skoro serce ma pełne zrozumienia dla dzieciaków, ale jednocześnie zna ciemną stronę życia, ponieważ pochodzi z rodziny yakuzy. Potrafi się bić i nie zawaha się użyć siły w obronie swoich uczniów. Nie zawaha się też użyć innych sposobów dydaktycznych, by nauczyć czegoś swoich wychowanków, i to bardziej życia niż matematyki. Przyznajcie szczerze, kto by nie chciał mieć nauczyciela, który rozumie i go szanuje, a przy tym stara się przygotować go do prawdziwego życia, a nie tylko do zdania egzaminów końcowych.

 

 


Miejsce 6.

Sakuraba Junko (From 5 to 9)

Junko uczy angielskiego w szkole językowej w Japonii. Od dziecka marzyła o pracy w Nowym Jorku. A jak wiemy, grunt to dobra motywacja. Otóż szkoła, w której uczy, ma swoją filię w Ameryce i Junko bardzo się stara, aby to właśnie ją wybrano do pracy w tejże filii. Uczniowie w różnym wieku bardzo ją lubią i cenią. Współpracownicy również nie szczędzą miłych słów. Praca w takiej atmosferze, to sama przyjemność.

 

 


Miejsce 5.

Ma Yeojin (The Queen’s Classroom)

Ma Yeojin uczy dzieci w szkole podstawowej. Jest idealnym przykładem dobrego nauczyciela. Już od pierwszego dnia szkoły, znała na wylot swoich podopiecznych. Dzieci jej nie lubiły, ponieważ była surowa i stosowała bardzo niekonwencjonalne metody nauczania. Pomimo tego, że na początku dzieciom było bardzo ciężko, Ma Yeojin nauczyła ich przede wszystkim życia i szacunku. Zazwyczaj nie lubię nauczycielskiego bełkotu, ale do tej pory mam w głowie wiele jej mądrości, które przekazała dzieciom. „Czy można 'mieć rację’? Tu nie chodzi o to, kto ma rację, ale kto głośniej krzyczy. Kiedyś wierzono, że Słońce krąży wokół Ziemi — podobno wtedy też 'mieli rację'”.

 

 


Miejsce 4.

Zhuo Guoqiang „Hawkeye” (Skate Into Love)

Chyba jedno z najbardziej realistycznych przedstawień nauczyciela, a właściwie wykładowcy akademickiego, jaki możemy spotkać w dramach. Jest to nauczyciel, który nie toleruje spóźniania się, nieobecności, a także oszukiwania w jakikolwiek sposób. Od studentów wymaga pilności i ciężkiej pracy, jednak potrafi przekazać wiedzę, której później od nich wymaga. Ma też swoje wartości, wspiera marzenia swoich studentów i jest w gruncie rzeczy naprawdę fajnym facetem.

 

 


Miejsce 3.

Han Junwoo (True Beauty)

Mimo swojej niezdarności ten nauczyciel miał serce do uczniów, wrażliwość i piękne złote myśli, które im przekazywał. Niejeden jego cytat potrafił utkwić w pamięci. Był skłonny nawet poświęcić swoją miłość, by nie sprawić problemów jednej ze swoich uczennic.

 

 


Miejsce 2.

Kim Joonseok (Who Are You: School 2015)

Takiego nauczyciela to ze świecą szukać. To typowy nauczyciel z powołania, oddany swojej pracy, ale i lojalny wobec swoich uczniów. W razie potrzeby pomagał, ale potrafił też motywować. Jednak miał wyrzuty sumienia, że nie zapobiegł śmierci jednej z uczennic i dlatego też postanowił porzucić pracę w szkole. Uczniowie byli do niego tak przywiązani, że gdy odchodził, niemal cała klasa płakała. To chyba czyni go doskonałym kandydatem.

 

 


Miejsce 1.

Gu Ye (The Brightest Star In The Sky)

Surowy nauczyciel, który potrafi zakneblować swojego ucznia, gdy ten nie chce go słuchać. Ma też cięty język, którym potrafi zagiąć nawet najbardziej pyskatą gwiazdkę. Ma też jednak ogrom wiedzy i doświadczenia w swojej dziedzinie, oryginalne sposoby nauczania, a także umie podejść do każdego ucznia indywidualnie. A spod jego pieczy wychodzą tylko największe gwiazdy!

 

 


Wśród nominowanych znaleźli się również: Profesor Kang (Cheese in The Trap), Kang Seokho (Master of Study), Trener Bae „Biały Wilk” (Racket Boys), Deng Erhao (Attach It, Lightning) oraz Guan Xiaotong (Murphy’s Law of Love).

Co sądzicie o naszym rankingu? Myślicie, że powinni się tu znaleźć wyłącznie nauczyciele szkolni czy wykładowcy uniwersyteccy? A może tak jak my uważacie, że nauczycielem może być każdy, kto chce i potrafi przekazać swoją wiedzę? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.