Aktualności Uncategorized

Bad boy – TOP 10 „niegrzecznych chłopców” wg ekipy MeiQ

Witamy Was w ostatnią niedzielę września. Kontynuując temat Dnia Chłopaka, nasza ekipa przygotowała dla Was kolejny ranking. Tym razem na tapecie lądują „niegrzeczni chłopcy”. Ekipa MeiQ nominowała w tej kategorii piętnastu panów, a następnie w wyniku głosowania, wyłoniliśmy TOP 10. Zapraszam do lektury.

UWAGA!!! Mogą pojawić się spoilery.


Miejsce 10.

Jung Shi Hyun (Cruel City)

Szycha w światku przestępczym, ma władzę, siłę i pieniądze, czego więc więcej chcieć? Na początku można pomyśleć, że nie tylko wygląda, ale naprawdę jest zły, jednak później okazuje się, że serce ma złote i potrafi poświęcić swoje życie nie tylko dla sprawiedliwości, ale i dla miłości.

 


Miejsce 9.

Ryu Tae Oh (Gap Dong)

Jak chyba większość panów na tej liście tylko z zewnątrz daje wrażenie niegrzecznych i złych, ale serce ma złote, tak tutaj jest dokładnie na odwrót. Ryu Tae Oh wygląda na miłego chłopaka, jednak w środku kryje się psychopata i seryjny zabójca. Trzeba mu jednak przyznać, że miał w sobie „to coś”, a jego uśmiech i spojrzenie jednocześnie hipnotyzowało i przyprawiało widza o dreszcz. Wcale się nie dziwię, że nie tak trudno było mu zwabić do siebie ofiary.

 


Miejsce 8.

Baek In Ho (Cheese in the Trap)

Typ słodkiego bad boya. Chociaż był niegrzeczny, to jednak było widać, jak kocha główną bohaterkę i o nią dba, nie tracąc przy tym oczywiście swojego charakteru. W sumie to jest typ bad boya, który zdecydowanie nadaje się na chłopaka w prawdziwym życiu. Trudno opisać go słowami, po prostu trzeba zobaczyć, jak u niego ta delikatność i troska świetnie balansuje razem z byciem niegrzecznym chłopcem. Ale ostrzegamy, że może Wam się serce roztopić!

 


Miejsce 7.

Joo Byung Hee (Shut Up: Flower Boy Band)

Czy istniała jakakolwiek drama, gdzie gościnna rola wyryła wam się w pamięci? Nie? No to tutaj właśnie zachodzi wyjątek. Nie ma szans, żeby pominąć tego bad boya, który oznaczył swoją ukochaną, gryząc ją w rękę. To jest po prostu bad boy nad bad boyami, on jest ich istną definicją! Sam jego wygląd bije większość na głowę. Te cudowne kości policzkowe… drugich takich nie znajdziecie. Cała charakteryzacja tej postaci (którą też w dużej mierze zawdzięczamy przewspaniałemu Lee Min Ki) była idealna. Łobuz, który nie waha się przed zdobyciem dziewczyny, który po prostu nie bawi się w owijanie w bawełnę. Walić grzecznych chłopczyków! Lepiej sobie zobaczyć tego boskiego chuligana.

 


Miejsce 6.

Lee Yoo Beom (While You Were Sleeping)

Były prokurator, który wybił się, zamykając w więzieniu seryjnego mordercę. Jako adwokat, nie patrzy na to, czy ktoś jest winny, czy nie, a na szansę wygranej. Nigdy nie podejmuje się z góry przegranych spraw. Z pozoru miły i uprzejmy, przez wielu współpracowników bardzo lubiany, niestety ma wiele za uszami i aby chronić siebie, nie cofnie się przed niczym, nawet zabójstwem.

 


Miejsce 5.

Gu Dong Mae (Mr Sunshine)

Pamiętacie „Ogniem i mieczem”, zwłaszcza wersję filmową Jerzego Hoffmanna? Niby kibicujemy Skrzetuskiemu, ale nasze oczy zwracają się ku Bohunowi, choć jemu daleko do bycia szlachetną postacią. Podobnie jest w dramie „Mr Sunshine”, osadzonej u schyłku Joseon, zagrożonego przez wewnętrzne podziały i imperialne zapędy Japonii. Gu Dong Mae to bezwzględny wojownik na usługach Japończyków. Wydaje się, że nic i nikt nie jest w stanie zatrzymać go w dążeniu do własnych celów. Sytuacja powoli się zmienia, gdy ponownie na jego drodze staje Ae Shin – z jednej strony symbol wszystkiego, czego nienawidzi, z drugiej pierwsza osoba, która okazała mu współczucie. Ich trudna relacja jest jednym z najciekawszych, ale i najbardziej emocjonalnych wątków w tej dramie.

 


Miejsce 4.

Baek Gyeong (Extra-ordinary You)

Baek Gyeong jest rozpieszczonym nastolatkiem z bogatej rodziny. Ma wiele fanek (po prostu lubią bad boyów), ale on sam praktycznie nikogo nie lubi. Nawet swoją własną narzeczoną traktuje jak śmiecia. Lecz w głębi serca jednak ją kocha, a jego złość wynika z zazdrości. Potrafiłby zabić, aby ją zdobyć.

 


Miejsce 3.

Seo Jun (True Beauty)

Poznajemy go jako typowego szkolnego bad boya: motor, bójki, ekipa od brudnej roboty, stojąca za nim murem i wianuszek wzdychających panienek… Ale niech Was nie zwiedzie ta otoczka, bo posiada talent, pasję i złote serce, które jak komuś oddał, to na dobre.

 


Miejsce 2.

Lee Jung Moon (Bad Guys)

Niegrzeczny wybór z dramy o adekwatnym tytule „Bad Guys”. Jest przystojny, ponadprzeciętnie inteligentny, wysportowany i ma jeden minus — jest psychopatycznym mordercą. Lee Jung Moon dołącza do zespołu Złych Facetów, aby łapać jeszcze gorszych psychopatów od siebie i, rzecz jasna, mniej przystojnych. To, co wzbudza fascynację, to aura tajemniczości zbudowana wokół jego postaci, jego wycofanie i spojrzenie, które jest zimne i hipnotyzujące. Oczywiście jego zła sława jest znana innym przestępcom i dzięki temu budzi postrach. Niektórzy wątpią w to, że taki spokojny mężczyzna o chłopięcej urodzie mógł być geniuszem psychopatą, z obsesją na punkcie swoich ofiar. Lee Jung Moon, to prawdziwy bad boy. Postać stworzona na potrzeby dramy, jak i jego historia, jest równie zagmatwana, co interesująca. Jeśli lubicie dobre kryminały z przystojnym złym charakterem, to polecamy postać Lee Jung Moona w dramie „Bad Guys”.

 


Miejsce 1.

Jang Jun Woo (Vincenzo)

Poznajemy go jako młodego, niedoświadczonego i głupawego asystenta głównej bohaterki. Jak się później okazuje, to tylko pozory. W rzeczywistości jest istnym uosobieniem zła. To apodyktyczny prezes wielkiej korporacji – psychopata, który nie zawaha się nawet przed zamordowaniem członków swojej rodziny, aby osiągnąć zamierzony cel. Zatem nikogo nie powinien dziwić fakt, że ta postać znalazła się na czele dzisiejszego zestawienia. W tę rolę świetnie wcielił się Ok Taecyeon (2PM).

 


Wybór TOP 10 nie był łatwy, nie obyło się bez dogrywki. Wśród nominowanych znaleźli się również: Na Yi Je (Doctor Prisoner), Zhang Qiling (The Lost Tomb), Gu Yanzhen (Arsenal Military Academy), Kurosaki Haruto (The Black Devil and the White Prince) oraz Jung Shi Hyun (Negotiation).

Zgadzacie się z naszym rankingiem, czy może jeszcze kogoś byście dodali? Napiszcie o tym w komentarzu.